" /> Kirpik Perması Yaptırmanın Avantajları Nelerdir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kirpik Perması Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kirpik Perması Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Bakımlı olmak kadınların özgüvenini artırır. GiysileriN kombinlenmesi, renklerin birbirine uydurulması, düzgün ve temiz bir görüntü her yaş kadının kendince ve bildiği kadarıyla önem verdiği konulardır. Kız çocuklar anne ve kadın akrabalarını, çevresindeki diğer kadınları gördüğünde tepeden tırnağa izler ve beğendiklerini kendileri de yapmaya çalışır. Medya da makyaj ve moda konusunda eğiticidir. Kadınlar birkaç acemi çabadan sonra nerede nasıl giyineceğini, doğru makyajın ne demek olduğunu, göz, kaş ve kirpik bakımının nasıl olması gerektiğini öğrenir. Çok zaman ayırılamadığı zamanlarda bile birkaç hafif dokunuş kadınların güzelliğini ortaya çıkarır. İnsan vücudu tam olarak simetrik olmayabilir. Bazı kişiler burnunu, bazıları dudaklarını, kaşlarını kirpiklerini beğenmez. Gözleri küçük olanlar büyük göstermeye, büyük olanlar da tam tersini yapmaya çalışır. Kaşı ve kirpiği seyrek olanlar daha dolgun gösterme, kirpikleri kısaysa daha uzun ve kıvrık gösterme çabasındadır. Son zamanların en popüler konularından biri kirpik permasıdır. Yeni haberdar olanlar işlem hakkında bilgi almaya, kirpik perması yaptırmanın avantajları nelerdir? diye merak etmeye başlar. Sizleri bu merakınızdan kurtaralım ve kirpik perması hakkında daha fazla bilgilendirelim.

Kirpik Perması Nedir?

Bu soruyu cevaplamak için önce daha çok saçlara uygulandığı bilinen permanın ne olduğunu açıklayalım. Şimdilerde saçlar için gözde bir işlem olmayan perma daha önceleri düz saçları kıvırcık yapmak, dalga kazandırmak için çok uygulanırdı ve uzun süre etkisini korurdu. Perma işleminde sizlerin de tahmin ettiği veya yaptırmış olanların bildiği gibi kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Bu kimyasalların elbette bir dereceye kadar saç ve cilt üzerinde alerji yapıcı ve yıpratıcı etkileri olmaktadır. Kirpiklere de saçlara uygulanan permalardakine benzer bir şekilde kıvırma ve kirpikleri daha uzun gösterebilme amacıyla perma yaptırılmaktadır. Göz kapaklarının ucundaki kısa, kirpik denilen kılların gözü koruma görevi bulunmaktadır. Kirpikler yaklaşık 3 ayda bir dökülmekte ve yeniden çıkmaktadır. Kısa kirpikli olan kadınlar makyaj yaptıklarında kirpik kıvırma aleti ve bolca rimel kullanıp kirpiklerini daha net göstermeye çalışsa da kısalığından şikâyetçi olmakta, daha kalıcı yöntemlerle kirpiklerini uzatma arayışına girmektedir. Bu arayışlar onları profesyonel bir güzellik salonuna doğru götürmektedir. Kirpik perması yapılırken kirpikler özel ve ince bigudilere sarılır ve özel kimyasal sıvılar sürülerek bekletilir. İşlemin sonucu ve yaptıranların memnuniyeti kullanılan maddelerin tazeliğine, kalitesine, uygulayan kişinin uzmanlığına bağlıdır.

Kirpik Permasının Avantajları Nelerdir?

Kirpiklere yapılan perma sonucunda kazanılan uzun ve kıvrılmış olan kirpikler birkaç ay idare edebilmektedir. Bu süre sonunda kirpiklerin doğal olarak dökülüp yeniden çıkmasından dolayı etkisini kaybeden permanın ihtiyaç hissediliyorsa yeniden yaptırılması gerekir. Kirpiklere yaptırılan perma makyaj yaparken her defasında kirpiklerle uğraşıp zaman kaybetmeyi, takma kirpik kullanmayı veya kirpik ekimi yaptırma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Kirpik perması yaptırarak Türkan Şoray’ı hatırlatan uzun, kıvrımlı kirpik sahibi olmak kadınlara kendini özel ve güzel hissettirecektir.

Kirpik Perması Nasıl Yapılmaktadır?

Kirpiklere perma yapılmadan önce özel bir temizleyici madde uygulanır. Daha sonra kirpikler bigudilere düzgünce sarılır ve bu iş için üretilmiş bir losyon sürülüp 15 dakika kadar bekletilir. Bekleme sırasında bir maskeyle sürülen losyonların havayla teması engellenir. Süre sonunda bigudiler çıkarılır. Perma işleminin tamamı 1 saate yakın sürebilmektedir. Kirpiklere bitkisel yağ kullanarak bakım yapmak, kirpik serumu kullanmak, suyla temas ettirmenin kirpik permasını bozucu bir etkisi olmayacaktır. İlk permada kirpiklerin kıvrık görünüşü yaklaşık olarak 1,5 ay, sonraki permalarda 3 aya yakın bozulmadan kalabilmektedir. Evde bilinçsizce yapılması önerilmeyen kirpik perması için yaklaşık 50–150 TL arası bir ücret ödenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Ben yaptirmistim 1 saat sürmesi sıkıcı ama sonrasinda kirpiklerim muhtesem bi görünüme büründü 😊😎

  2. Ben sarışınım. Kirpiklerimi uzatma konusunda çok araştırma yaptım hatta sizdeki makalelerde bile rastladim bu tarz bilgilere. Vazelini bi pamuk veya eski rimel fircasiyla her gece yatarken surererk zamanla uzadigini görebilirsiniz eger böyle pahali yontemler denemek istemezseniz ve ayrica sari olan Kirpiklerimi çayın dibindeki demin sogumasini bekleyerek kaslarima surdum zamanla daha koyulasti

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!