" /> Kirpik Perması Kirpiklere Zarar Verir Mi? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kirpik Perması Kirpiklere Zarar Verir Mi?

Kirpik Perması Kirpiklere Zarar Verir Mi?

Estetik dünyasındaki arayışlar yeni ve devrim gibi buluşlarla sonuçlanabiliyor. Kadınların güzellik tutkusuna hizmet veren sektörde son zamanlarda adından fazlaca bahsettiren yeni bir uygulama geliştirildi. Düz ve az kirpikli hanımları sevindiren ve kirpik perması adı verilen bu uygulama saç permasına çok benziyor. Bundan epey zaman önce saçlara dalga veren ve uzun süre idare eden yöntemlerden biri olan perma şimdi de başarıyla kirpiklere uygulanıyor. İsmini duymuş ama hakkında fazla bilgisi olmayan, kirpik perması kirpiklere zarar verir mi gibi çekinceleri bulunan hanımları bilgilendirmeyi hedefledik ve bu yazıyı hazırladık. Öncelikle kirpik permasının nasıl yapıldığından bahsedelim.

Kirpik perması nasıl yapılır, neler kullanılır?

Kirpik permasında aynı saçlarda olduğu gibi perma uygulanacak kişinin kirpikleri uzunluklarına uygun incelikte küçük bigudilere sarılır ve kolay şekil alabilmesi, birkaç ay kalıcı olabilmesi için kirpiklere bazı kimyasal maddeler sürülür ve kişinin kirpik cinsine göre 10–15 dakika boyunca bekletilir. Madde silindikten sonra başka bir krem sürülerek yine 10–15 dakika kirpikte tutulur. Perma işlemi sırasında kalıcılığı sağlamak üzere ısı da kullanılmaktadır. Bekleme sırasında kirpikler özel bir maskeyle kapatılır ve hava alması önlenir. Bekleme süresi bitince bigudiler çıkarılarak nemlendirilmiş bir pamuk yardımıyla kirpikler kimyasal madde kalmayacak şekilde silinir.

Kirpik Perması Güvenli midir?

Kirpik perması yaptırmaya gerek duyan bir hanım profesyonellerin görev yaptığı güvenilir bir güzellik merkezi bulmalıdır. Öyle sokak aralarında her kuaförde yapılıverecek kadar basit ve tehlikesiz bir işlem değildir. Saç perması yaptırmanın nasıl bir şey olduğunu bilenler hatta bunun uğruna saçlarında yanmalar yaşayanlar demek istediğimizi daha iyi anlayacaktır. Perma işleminde kullanılan kimyasal losyon veya kremlerin göze kaçarak zarar vermemesi için büyük bir dikkatle uygulanmalıdır. Bu da uygulayıcıların işin eğitimini almış, belgesi olan, işinde tecrübe kazanmış kişiler olması gerektiği anlamına gelmektedir. Esasen işlemlerde kullanılan maddeler hipoalerjenik olup kontrollü üretildiğinden dolayı zarar verme olasılıkları düşüktür. Yine de gözlere temas etmemesine özen gösterilmeli, daha önce benzeri kozmetik ürünlere karşı alerji yaşamış olanlar kirpik perması yaptırmak hevesindeyse yeniden düşünmeli ve en iyisi vazgeçmelidir. Kirpik permasıçok basit bir işlem olmadığından malzemeleri edinip ev ortamında, tüm detayları bilmeden, sadece kendine güvenerek yapılabilecek bir işlem olmadığı bilinmeli, sağlık şansa bırakılmamalıdır.

Perma sırasında ve sonrasında neler yaşanabilir?

Bu yepyeni kirpik bakım yöntemini uygulatan kadınların bazıları işlemler sırasında gözlerinde buhardan dolayı hafif yanmalar yaşadıklarını dile getirmiştir. Kirpik perması ilk kez yaptıran bayanlar rahatlıkla 1- 1,5 ay kullanabilmektedir. Bu arada bazı kişilerin kirpiklerinde hafifçe dökülmeler veya kirpik uçlarında kırılmalar gözlenebilmektedir. Kirpik dökülmesi mutlaka perma sırasında kullanılan maddelerle ilgili olmayabilir. Herkesin kirpikleri 90 günlük devreler içinde dökülebilmekte, ardından yenileri çıkabilmektedir. Kirpik perması yaptıranların denize, havuza girip yüzmesi, yüzünü yıkaması, rimel sürmesi permanın kirpikteki etkisini bozmayacaktır. Göz makyajının temizlenmesi sırasında kirpiklere fazla baskı yapılmaması kirpik dökülmelerini önleyici olacaktır. Gebe kadınlar ve emzikliler olası yan etkilerle karşılaşmamak için kirpik perması yaptırmayı daha doğru bir zamana ertelemelidir.

Kirpik permasının getirdiği kolaylıklar

Kirpikleri uzun ama düz olanlar, kirpik maşası gibi kıvırıcılarla her gün tekrardan uğraşmak istemeyenler kirpik permasını daha kestirme bir çözüm olarak görmekte ve kullanımının rahat olduğunu düşünmektedir. Kısa kirpikliler için de uygun bir çözüm olan kirpik perması oldukça doğal durmaktadır. Permalı kirpiklere azıcık sürülen rimelle bile gösterişli göz ve bakışlara sahip olabilmek güzel bir duygudur. Kirpik perması yaptırmak kadınların en az 1 saatini aldığından kıvrımların yoğunluğu bir süre sonra azalacak olsa da yeniden yaptırılması düşünülebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Her makyaj yaparken kirpikleri kivirmakla uzatmakla ugrasmaktansa gittim oerma yaptırdım. Oldukca memnunum hic bir yan etkisini de yaşamadım🙅

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!