" /> Kıl Tekniği ile Kaş Yapımının Kalıcılığı Ne Kadardır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kıl Tekniği ile Kaş Yapımının Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kıl Tekniği ile Kaş Yapımının Kalıcılığı Ne Kadardır?

Günümüz estetik dünyasında microblading yani kıl tekniği oldukça yaygındır. Kıl tekniği, bilindiği üzere kaşı yalnızca boyamaktan ziyade doğal bir görünüm sağlamak için kişiye özel yapılan bir uygulamadır. Siz bu tekniği yaptırdığınızda, kaşınıza bir pigment uygulaması yaptırmış oluyorsunuz. Yani, bir nevi saçınızı boyatmak gibi düşünün. Fakar arada ciddi bir fark vardır, saçınıza yapılan pigment tamamen kıllarınız üzerinde olduğu için dip boyanız gelir ve sık sık kuaföre gitmek zorunda kalırsınız. Kıl tekniği ile kaş yapımında, amaç direkt olarak kaş kıllarınıza pigment uygulamak değildir. Sanki sizin kaşınızmış gibi, size özel olarak hazırlanan çizimlerden yola çıkılarak ucu eğimli bir pigment uygulayıcısı ile kaşınıza yeni kıl görünümünü eklemektir. Dolayısıyla, tıpkı saçınızda da yapıldığı gibi burada da bir pigment yani boya uygulaması vardır.

Kıl tekniği uygulanarak yapılmış kaşların kalıcığı şu kadardır, gibi kesin bir yargıya varılamaz. Bu süreç, sizin cildinizin kendini yenileme süresi ile ilgilidir. Kaşınızı yaptırdıktan sonra “Sizin ortalama şu şu kadar günde kaşınız eski haline dönecek” ya da “Kesinlikle şu günden sonra tekrar gelmelisiniz” gibi gibi kanılara hiçbir profesyonel kıl tekniği uygulayıcısı kendi kanaatine göre varamaz. Bu sürecin belirlenmesi ve bir zaman dilimi biçilmesindeki en büyük etken, cilt tipidir. Kıl tekniği ile uygulama yaptırmak istiyorsanız, mutlaka kendi cilt tipinizi öğrenip ona göre gitmelisiniz. Bu tekniği genellikle bir güzellik merkezinde yaptırıyorlar, siz de o şekilde yaptırırsanız eğer cilt tipinizi öğrenmeyi unutsanız bile gittiğinizde işlem öncesi “Cilt tipimi öğrenmek istiyorum” derseniz sizi kırmayacaklardır.

Peki ya cilt tipinin nasıl bir ilgisi vardır?

Tıpkı yüzümüze yapılan makyajların ve kullanılan fondötenin, diğer ürünlerin cilt tipimize uygun seçilmesi gibi, cilt tipimiz kıl tekniği ile kaş yapımında da kalıcılık konusunda ciddi bir önem taşır. Örneğin, siz yağlı bir cilde sahipseniz cildiniz sık sık kendini ıslatıp, yağ salgıladığından dolayı yapılan kaşın kalıcılığı biraz daha kısa olabilir; tam aksi de gerçekleşir yani kuru bir cildiniz varsa daha uzun süreler bile cildinizde bu pigment kalabilir. Fakat, yapılan kaşların genel kullanım eğrisine bakıldığında ciltte ortalama 2 yıl kalabildiği gözlemlenmiştir.

Yaptırdığınız bu işlem, pigment yüklemesi olduğundan dolayı bir anda kaşınız eski haline dönmez. 2 yıl denmesinin sebebi, boya iki yıl içerisinde ciltten tamamen atılır. Bunun yanı sıra, 2 yıl içerisinde boyada solmalar, arada boşluklar görülebilir. Boyanın bir anda kaybolmamasının avantajı ise şudur, makyaj yaparak kaş renginize uygun herhangi bir kaş kalemi ya da kaş farıyla o kısımları hafifçe doldurabilir, doğal görünümünüzü koruyabilirsiniz. Kaş farı biraz daha yapay durabileceğinden, yumuşak uçlu bir kaş kalemi kullanmanız tavsiye edilir.

Kaşınızın rengi açıldıktan sonra memnun kaldığınız süre zarfınca gitmek zorunda değilsiniz. Denildiği gibi boşlukları kendiniz doldurabilir, o şekilde de hayatınıza devam edebilirsiniz ama kaş kontürü size ciddi bir rahatlık ve dinamik bir görüntü sağlamaktadır. Bu yüzden, makyaj yaparken bir de kaşınızla uğraşmamak adına “şeklinden memnunsanız” rötuşa gidebilirsiniz. Rötuş işlemi, kaşınızın pigmentinin arttırılmasıdır ve en fazla bir yıl içerisinde yapılmalıdır. Bunun sebebi de, kaşınızın şekli belli olacak ve yeni bir çizim gerekmeyecektir. Fakat diyelim ki siz kaşınızı yaptırdınız, yaptırdığınız yerden memnun kalmadınız ya da kaşınızın şeklini sevemediniz, bu durumda sıfırdan yeni bir kontür işlemi gerekmektedir.

Kaş yapımı sonrası, güzellik merkezinizin önerdiği veya temin ettiği bakım kremini her gün olmak üzere 2-3 kez tekrar edilerek en az bir hafta kullanılmanız gerekir. Bir hafta boyunca hamam, sauna, solaryum ve çok sıcak su ile banyo yapmak da çok sakıncalıdır. Bunları yapmanızın sebebi ise, kaşınızdaki kontürün yerine oturmasını sağlamaktır. Eğer yapılan pigment yerleşmezse, değil iki yıl, iki hafta bile cildinizde kalamaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Hersey guzel ama peki her hangi bi yan etkisi hic görüldü mü?yaptiran arkadaslar varsa benimle paylaşabilir mi lütfen…

  2. Ben yaptırdım Beren hanım .cok dikkat etmek gerekiyor ama her hangi bir sıkıntı yaşayamadım.Verilen bakım kremini duzenli kullanmak ve önerilere kulak asmamakta fayda var.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!