" /> Kıl Tekniği ile Kaş Yapımı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kıl Tekniği ile Kaş Yapımı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kıl Tekniği ile Kaş Yapımı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüz teknolojisinde estetik hayatın her alanında vardır. Estetik denildiğinde aklınıza yalnızca burun vb. gibi cerrahi operasyonlar gelmesin. Bununla birlikte dolgu ve doğal ve microblading (kaş kontürü) çok yaygındır. Microblading, kişiyi yüz şekli ve kaş tipine göre estetiksel olarak tamamen doğal olacak biçimde yeni ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturma tekniğidir. İşlem tek ya da iki seans olmak üzere uygulanabilir. Peki ya kaşlar ilk uygulandığı gibi, sonsuza dek kalacak mı? Tabiki de hayır. Kimi insan için tek seans yeterken, kimisi için ikinci, hatta üçüncü seanslar da uygulanmaktadır. Kaş kontürünü, yani üç boyutlu kıl tekniğini yaptırdıktan sonra;

1) 24 saat boyunca su değdirilmemelidir.

Microblading yapıldıktan sonra bir gün boyunca o bölge kuru kalmalıdır. Bunun sebebi, yapılan pigment işleminden sonra boyanın yerine oturması ve oynamamasıdır.

2) Antibiyotikli Pomad

Kaş kontürünüzü yaptırdığınız yer çok önemlidir. Kalıcı makyaj tekniği olduğu için, yapay bir şekilde çizilen, eklenen kıllar teninize de temas etmektedir. Dolayısıyla, o bölgede çeşitli bakteriler ürer. Bundan dolayı, kontürünüzü yaptırdığınız yerden size verilecek ve saatleri, günleri belirlenecek olan pomadı söylenen şekilde kaşınızın üzerine uygulamanız gerekmektedir. Bu işlem, genellikle sabah, öğle ve akşam uygulanacak şekilde 3 gün boyunca yapılır.

3) Solaryuma girilmemelidir.

Bronz ten aşığı bile olsanız, kaş kontürünü yaptırdıktan sonra solaryuma girmemeniz gerekiyor. Çünkü, yüzünüzün merkezinde yaptırmış olduğunuz bir pigment işlemi var. Dolayısıyla, solaryum da yüzünüz dahil vücudunuza koyulaşması için pigment uygulayacağından kontürünüz için tehlike taşımaktadır.

4) Oluşan kabuklar koparılmamalıdır.

İlk iki hafta o bölgede kabuklanmalar oluşur. Bu kabukları yolmamanız, kaşımamanız ve kopartmamanız gerekir. Oluşan kabuklar zamanla kendiliğinden düşecektir. Eğer siz bu kabukları koparırsanız, yapılan pigment işlemi de o kabuklarla birlikte cildinizden ayrılmış olur. Bunun yanı sıra, tamamı cildinizden ayrılmasa bile istenmeyen boşluklar oluşur ve doğal görünümden uzaklaşır, yine seyrek kaşlarınızda yola devam etmek zorunda kalırsınız.

5) Kaşınıza makyaj yapmamalısınız.

Zaten daha güzel bir kaşa sahipsiniz, pigment uygulaması ilk zamanlarda biraz daha yoğun olduğundan dolayı kaşa makyaj yapmak belki kimsenin aklına gelmez fakat uyarmakta fayda var. En azından bir hafta, o bölgeye kozmetik bir ürün değdirmemeye gayret edin.

6) Soğuk kompres yapmalısınız.

Kaş kontüründe cildiniz çok hassassa ve işlemden sonra çok fazla kızardıysa, belirli zaman aralıklarında o bölgeye soğuk kompres uygulamanız gerekir. Bu işlemi iki üç küp buzu bir beze ya da tülbente sarıp yapabilir, ya da dolabınızda beklediğiniz büyük, dikdörtgen buzu da aynı şekilde sarıp kompres yapabilirsiniz. Buzu direkt olarak cildinize değdirirseniz, orayı yakacaktır ve canınız da çok fazla yanar. Bunun olmaması ve uygulanan pigmenti bozmadan cildinizin eski haline dönebilmesi için, gerekirse bahsedilen şekilde uygulamanız gerekir.

7) Vazelin ve yağlı kremlerden uzak durulmalı.

Kalıcı makyaj, yani microblading yapılan bu bölgelere oluşan kabuklar düşene kadar vazelin içeren kremler sürülmemelidir. Direkt vazelin ya da yağlı kremler kalıcı makyaj işleminin normalden çok daha çabuk bir süre içerisinde silinmesine neden olur. Kabuklar sizi çok fazla rahatsız ederse, bir parça gliserin uygulayabilirsiniz.

8) Peeling yapmamalısınız.

Peeling yalnızca kaşa yapılmasa da, kaşınız dışındaki yerlere yaptığınızda da kontür bölgesine getirme riskiniz çok fazla var. Özellike peelingi yapıp yıkarken, su mutlaka değecektir. Eğer kontürünüzün kenarına ya da köşesine gelirse orayı tahriş eder, pigmente zarar verdiğinizle kalmayıp hassaslaşmış olan cildinize de kalıcı hasar vermek durumunda kalabilirsiniz.

 

Kaş Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Etkileyici bir bakış sağlamak için göz bölgesindeki en önemli etkiye sahip olan kaşlarımız; sevinç, hüzün, mutluluk, üzüntü gibi tüm duyguları karşımızdakine aktarabilmemizi sağlar. Son yıllarda trend olan kadınların önemli bir tercihi haline gelen kalın kaşlar, kişinin daha genç ve doğal görünmesini sağlamaktadır. Kimileri doğuştan kalın ve gür kaşlara sahip olurken, kimileri ise zayıf ve seyrek kaşlara sahiptir. Bu zayıf ve ince olan kaşları kalınlaştırabilmek için bazı doğal yöntemler bulunmaktadır. Hadi gelin bunların neler olduğuna bir bakalım:

Kaş Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Sarımsak: Ortadan ikiye bölünen bir diş sarımsağı düzenli olarak kaşlarınızın seyrek olan yerlerine sürerseniz, zamanla kaşlarınızın kalınlaştığını görebilirsiniz. Sarımsağın kötü kokusundan çok etkilenen kişiler sarımsak yağını da bir alternatif olarak kullanabilirler. Bu yöntemi haftada 1 kere, gece uyumadan önce uygularsanız etkisini daha çok gösterir.

Hint Yağı: Kaşlarınızın uzaması ve gürleşmesi için gerekli olan vitamin, yağ ve proteini içeriğinde bulunduran hint yağı, düzenli olarak kullanıldığı zaman kaşların kalınlaşması için çok etkili bir yöntemdir. Hint yağını kaşınıza sürmek için, aktar ya da eczanelerden aldığınız doğal hint yağı ile 2-3 dakika kadar masaj yaparak kaşınıza sürün. Kaşınızda 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile kaşlarınızı yıkayın. Tavsiye edilen uygulama sıklığı 2-3 hafta zaman ile gün aşırı olmaktadır.

Fındık: 1 tane ortadan ikiye ayırdığınız fındığı birazcık tavada ısıtın. Daha sonra ısıttığınız fındık ile kaşlarınızın çıkış yönüne doğru olarak masaj yaparak sürün. Kaşlarınızın kalınlaşması için bu yöntem de etkilidir.

Yumurta Sarısı: Kaş kıllarının ana maddesini oluşturan keratin proteini, yediğimiz besin olan yumurtanın sarısında yeterli oranda bulunmaktadır. Yumurtanın sarısı kullanarak kaşlarınızı kalınlaştırabilmek için, 1 yumurtanın sarısını beyazından ayırıp güzelce çırpın. Karıştırdıktan sonra bir parça pamuk yardımı ile kaşlarınıza yumurtayı sürün. 15-20 dakika kadar kaşınızda beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada 1 veya 2 kez uygulanması tavsiye edilmektedir.

Argan Yağı: Kaş kıllarımızın beslenebilmesi için argan yağı en etkili, ideal, doğal yağlardan birisidir. Haftada iki ya da üç kez masaj yaparak kaşlarınıza uygulayın. 30 dakika kadar kaş üzerinde bekletildikten sonra ılık su ile yıkanması gerekmektedir.

Soğan Suyu: Soğan, içinde bol miktarda kükürt barındırmaktadır. Kükürt, kaş köklerinin uyanmasını sağlayarak kaşlarınızın kalınlaşmasına destek vermektedir. Bir tane soğanı rendeleyip ezerek suyunun çıkmasını sağlayın ve bir parça pamuk yardımıyla kaşlarınıza sürün. Bu uygulamayı yaptıktan sonra birkaç saat boyunca yüzünüzü yıkanmayın. Süre dolduktan sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Makyaj Teknikleri: Anlık olarak çözüm sağladığı için kadınların en sık tercih ettiği yöntem makyaj ile kalınlaştırmadır. Kaş kalemi veya kaş farı sayesinde doğru teknikler kullanılarak kaşları kalınlaştırabilmek mümkün olmaktadır. Burada önemli olan husus ise,yüz tipinize uygun olan doğru bir uygulama yapılabilmesidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Sikca duydum bir yontemdi fakat bu kadar incelikleri oldugunu hic bilmiyorum gercekten yararli olmus bu bilgiler

  2. Merhaba,verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı,sadece 7. Maddede gliserin kullanılabilir demişsiniz,herhangi bir ölçüsü varmı?yaptırdığım günden itibaren kullanabilirmiyim?

  3. hint yağını ben denedim arkadaşlar.herhangi bir alerjik durumla karsılasmadığınız sürece denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!