" /> Kıl Tekniği ile Kaş Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kıl Tekniği ile Kaş Nasıl Yapılır?

Kıl Tekniği ile Kaş Nasıl Yapılır?

Kaş, yüzün şeklini tamamlayan en önemli unsurdur. Bir yüze bakıldığında nasıl göz, ağız ve burun önemliyse kaş daha da önemlidir. Çünkü kaş, mizacımızı belirler. Keskin ve kavisli bir kaş alımında ya da yaptırımında sert, tam aksine daha az kavisli bir kaşla daha güler yüzlü ya da sıcak görünebilirsiniz. Bu tamamen kişinin kendi tercihine kalmıştır. Kaş alımı her zaman yaygın olmuştur fakat herkes istediği tip bir kaşa sahip olamayabilir. Bunun için çok sık kıllar ve yeterli düzeyde çıkan kaşlar gerekmektedir. Kimi insanın saçları ya da kirpikleri gür olsa da kaşları köse, kimisinin de oldukça dağınık ve düzensiz kaşları olabilir.

Günümüzde herkesin istediği gibi bir kaşa sahip olabilmesi adına, çözüm olarak Microblading 3 boyutlu kıl tekniği kullanılmaktadır. Bu yöntem kıl kıl, ince ince olmasından oldukça doğal bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır.

Microblading 3 boyutlu kıl tekniği nedir?

Microblading, seyreklikten ya da kısa ve güçsüz kaşlardan rahatsız olanlar için, bunların yerine inanılmaz derece doğal ve sanki kendi kaşınızmış gibiyansıtılmaya çalışılan yöntemlerin geliştirildiği bir tekniktir. Yeni ve modern bir sistemdir, mikro ismini almasının sebebi minik minik iğnelere sahip olup manuelşekilde kaşlar çizilerek uygulanmasından gelmektedir. Bilinen bir gerçekliktir ki kaş ya da saç ekimi çok zahmetli, acılı ve uzun süren bir işlemdir. Kaş için de aynı şey geçerlidir, saçlarınızın kapladığı alan daha fazla olduğundan rahat çalışılabilmektedir fakat kaş için aynı şey söylenemez. Çok daha minimal hareketlerle, daha doğal ve gerçek bir görünüm vermek zorundasınız. Bunun yanı sıra, kıl ekimi uzun süren biri işlem olduğundan estetik olarak günlük hayatınıza o süreç zarfında rahat rahat devam edemeyebilirsiniz.

Bu teknik, kaşınız için tasarlanmış özel boya ve cihazlar sayesinde kıl problemi olan bölgelere (kaş ağırlıklı) uygulanmaktadır. Üç boyutlu olan microblading tekniği için “kaş kontürü” ismi de verilebilir. Bu tekniğin diğer boyalardan ve uygulamalardan en büyük farklı, doğallığını ve kaşınızın asıl şeklini bozmadan küçük dokunuşlarla harika kaşlar elde etmenizi sağlamaktır. Bu teknikle, kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurmak da mümkün. Eğer kaşımı beğeniyorum fakat belirli kısımlarda köselik yaşıyorum diyorsanız, kaş çizginizi baz alacak şekilde şeklini bozmadan ufak müdahâlelerle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Microblading’in aslında kalıcı makyajdan farkı yoktur fakat kaşlarınızı bir kuaförde boyattığınızda aynı sonucu alamazsınız. Asıl amacı ve farkı, sanki kaşınıza ekstra kıllar koyuyormuş gibi doldurmalarıdır. Minik minik çizgiler atarak boyayı kaşınıza yedirir ve bu şekilde kalıcığını, doğallığını kaybetmemiş olur. Bu kaş kılları o kadar gerçekçidir ki, düzenli olarak yaptırdığınız takdirde kendi kaşınızın olmadığını anlamaları çok zordur. İşlem yapıldıktan sonra ilk başta gözünüze koyu görünse de zamanla renkler hafifçe açılır ve solarak asıl olması gereken hâle gelir.

Microblading Nasıl Uygulanır?

Microblading yöntemi kalıcı makyaj olarak geçse, literatürde “yarı kalıcı makyaj” ismiyle anılmaktadır. Çünkü, saç boyası gibi aşırı kimyasallar içermez ve pigmentleri o kadar kuvvetli değildir. Eğer o kadar fazla pigment kullanılırsa, doğallık kaybolur ve sanki saç boyasını kaşınıza sürmüşsünüz gibi bir görüntü oluşur. Her şeyden önce kaşınıza özel bir tasarımın yapılabilmesi için geçici bir çizim yapılır. Bu çizim, deriyi çizebilen herhangi bir kalemle yapılabilir. Yalnızca hattı belirlemek için kullanılır.

Yarı kalıcı makyaj pigmentlerini kullanacakları cihazın diğerlerinden farklı olarak eğimli bir ucu vardır. İçerisine yerleştirmek için çeşitli kalemler kullanılır. Bu kalemler tamamen microblading kıl tekniği için oluşturulmuştur, farklıdır. Microblading için oluşturulmuş boyalar çok canlıdır fakat tek atışta çok fazla pigment vermez, bunun sebebi ise kaşı daha fazla kontrol edebilmek ve gerektiği kadar pigment verip doğal görünümü canlı tutmaktır. Yarı pigmentli boyalar tene daha yakın yerleştirilir ve yavaş hareket edilir, sık sık kaş kontrol edilir. Karşıya bakmanızı isterler, bundan dolayıdır ki daha canlı ve doğal görünürler. Microblading kullanılarak bıçak ile uygulama yapılan alanlarda az bir basınçla kaydırılarak eğimli, keskin ve düz çizgiler oluşturulur. Bunun sebebi ise, daha önce de belirtildiği gibi sanki kendi kaşınızmış görüntüsünü verebilmek içindir. Üstelik bu kılların kalınlık ve incelikleri kişinin kendi kaş ve yüz yapısına göre özel olarak oluşturulur.

Bu işlemler, sırası ile profesyonel bir kişi tarafından uygulandığında, kendi kaşınız mı yoksa bir işlem var mı diye hiç kimsenin anlayamayacağı hatta sormayacağı kadar doğal ve sağlıklı bir kaş görünümüne kavuşmuş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!