" /> Kaslı Vücuda Sahip Olmak İçin 7 Besin | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaslı Vücuda Sahip Olmak İçin 7 Besin

Kaslı Vücuda Sahip Olmak İçin 7 Besin

Kaslı bir vücuda sahip olmak neredeyse her erkeğin hayallerini süsleyen bir tablodur. Bu hayali olan tabloyu gerçeğe dönüştürmek hepimizin elindedir. Bunun içinde hem beslenmemize hem de sporumuza dikkat etmemiz halinde istenilen ve hayal edilen kaslı vücuda kavuşmayı sağlamış oluruz.

Yumurta Beyazları

Dünyadaki bütün başarılı vücut geliştiricilerinin diyetlerine yumurta akıları içerdiğinin bir nedeni var. Yağ oranı protein oranı 60/1 olan yumurta akıları kuşkusuz dünyadaki en saf protein türlerinden biridir.

Bu muhteşem kas yapımı yiyecek de son derece yüksek bir biyolojik değere sahiptir; yani yumurta akılarından emilen proteinin büyük bir kısmı protein sentezi için vücudunuz tarafından kolaylıkla kullanılır. Yumurta beyazı çok az karbonhidrat içerir ve vitamin ve minerallerin kaynağıdır.

Balık

Şimdiye kadar tekrar eden tema yağ oranı düşük yiyecekler yemek olsa da, balık bu kuralın bir istisnasıdır. Elbette doymuş ve trans yağlardan uzak durmak istiyorsun, fakat vücudun kas yapım sürecini desteklemek için hala omega-3 gibi yağ asitlerine ihtiyaç duyuyor.

Som balığı, orkinos, alabalık ve sardalya gibi soğuk su balıkları protein ve sağlıklı yağların mükemmel bir kaynağıdır. Suda paketlenmiş konserve balıklar da çok kullanışlı oluyor çünkü hareket halindeyken hızlı bir protein kaynağı sunuyor.

Fasulye

Kas inşa etme konusunda ciddi iseniz, fasulye ve baklagillerin gücünü göz ardı edemezsiniz. İnsanlar genellikle vücut geliştirme gıdalarını düşünürken, hemen çeşitli yağsız etlere atıfta bulunurlar fakat fark etmedikleri fasulyenin protein ve lif açısından lezzetli ve oldukça besleyici bir kaynak olmasıdır.

Lif, düzenli ve normal sağlıklı bağırsak hareketinin yanı sıra uygun insülin tepkisini sürdürmek için gereklidir; bu her iki işlev de vücut geliştiricileri tarafından yutulan çeşitli besleyici maddelerin ve takviyelerin emiliminde ve kullanımında yardımcı olduğu için kas gelişiminde kritik öneme sahiptir.

Özellikle böbrek fasulyesi çok popüler bir seçenektir çünkü fincan başına hem protein hem de lif yaklaşık 14 gram sağlar. Bu nedenle fasulye gücünü hiç görmezden gelmemelisin.

Kırmızı Et

Yalın kıyma ve kırmızı et kesimleri, protein, demir, çinko ve B vitaminlerinden zengin, mükemmel kütle oluşturma gıda kaynaklarıdır. Kırmızı etlerin porsiyon oranı başına yüksek bir kaloriye sahiptir, bu da ciddi boyutlarda paketi isteyen sabit kazananlar için mükemmel bir seçimdir.

Bununla birlikte, kırmızı etler daha yüksek oranda doymuş yağa sahip olduğundan günlük olarak tüketilmemelidir. Yalın kırmızı etler haftada bir tavuk, hindi ve balık diyetlerine dahil edilmekte olup haftalık beslenme planınıza biraz çeşit katmaktadır.

Karbonhidratlar

Kas tek başına proteinle oluşturulmaz. Ayrıca, kaslarınızı beslemek ve sürdürmek için yavaş yanan karbonhidratların iyi bir kaynağına ihtiyacınız vardır. Yulaf ezmesi ile patates gibi besinlerde bulunan düşük tempoya sahip olan karbonhidratlar egzersiz yapmadan önce en iyi atıştırmalıklar olarak kabul edilmektedir.

Egzersiz yaparken, kas glikojen karbonhidrat kas içine depolanır ana yakıt kaynağı haline gelir. Glikojen seviyeleri zorlu eğitimden düştükçe, yoğunluğunuz azalmaya başlar ve daha da önemlisi, vücudunuz kaslarınızı bir enerji kaynağı için tıkmaya başlar ve böylece dejenerasyona neden olur.

Bu nedenle, kas yapım makinenizin maksimum seviyelerde çalışabilmesi için, hedefleriniz ne olursa olsun, yavaş sindiren karbonhidratların porsiyonu gibi tutarlı bir yakıt kaynağına ihtiyaç duymanızın nedeni budur.

Su

Kas yapımcıları söz konusu olduğunda akla ilk gelen şey et olmasıdır. Ancak cephaneliğinde olması gereken bir numaralı madde sudur. Sadece düşünün, vücudunuzun yüzde 70’i sudan oluşur. Kaslarınız, doku hücreleriniz ve bağlarınızın hepsi su içerir.

Büyük bir beden inşa etme söz konusu olduğunda, kendinizi mümkün olan en anabolik durumda tutmanız gerekir ve bu yüzden birçok vücut geliştiricisi, günde 10 litre su içmeyi önerir. Sulu kalmanız kaslarınızı tam olarak arındırır.

Buna ek olarak su ayrıca kas hücrelerinize besin taşıyan bir besi yeri olarak hizmet eder ve tükettiğiniz besin ve besin takviyelerini daha etkin ve verimli kullanmanızı sağlar.

Peynir Suyu

Şimdi, herhangi bir bakkalda bulunabilen çeşitli gıda kaynakları hakkında konuştuk, ancak bu listede yer alan whey proteini kapsamına girmekten daha fazlası olan son derece önemli bir ek vardır. Kas kilo ile ambalajlama söz konusu olduğunda, genellikle protein alımının vücut ağırlığının kilogramı başına yaklaşık 1.0 ila 1.2 gram protein olması önerilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Yeni yeni spora başlıyorum hayatimda.paylasimlar işime yarayacak muhtemelen ve devamini da bekliyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!