" /> Kaş ve Kirpiklerin Doğal Görünmesi İçin Uygulanacak Yöntemler | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaş ve Kirpiklerin Doğal Görünmesi İçin Uygulanacak Yöntemler

Kaş ve Kirpiklerin Doğal Görünmesi İçin Uygulanacak Yöntemler

Kaş ve Kirpiklerin Doğal Görünmesi İçin Uygulanacak Yöntemler

Kaş ve kirpikler, bir kadının hayatında çok önemli rolü oynamaktadır. Kadının yüzüne ayrı bir güzellik katan kaş ve kirpiklerin önemi onlar için oldukça değerlidir. Bu yüzden kalın ve doğal görünmek isterler. Bazı kişilerin kaş ve kirpik yapısı güçsüz ve seyrek olur. Bu yüzden bir takım kozmetik ürünlerini deneyerek, gür görünmesini sağlarlar. Kozmetik ürünler kaş ve kirpiklerde bir süre sonra yapmacık duracak, asıl doğallığını kaybedecektir. Bir kadın ne kadar kaş ve kirpiklerini kozmetik ürünler ile gösterebilir ki? Dada sağlıklı bir kaş ve kirpiğe kavuşmak için etkili çözüm üretmek, araştırmak, en doğru yoldur. Eğer kirpiklerinizin hatta kaşlarınızın dökülmesinde korkuyorsanız, size tavsiyemiz, öncelikle kozmetik ürünleri biraz daha az kullanmanız olacaktır. Çünkü kozmetik ürünler, dökülme sorununu ortaya serebilir. Bu da sizin canınızı daha fazla sıkabilir. Kaş ve kirpiklerin doğal görünmesi için uygulanacak yöntemler için size vereceğimiz doğal yöntemleri hayatınıza geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Kaş ve Kirpiklerin Doğal Görünmesi İçin Etkili Çözümler

• Öncelikle kaş ve kirpiklere iyi gelen yağlardan bahsedelim. Kaş ve kirpiklerinizin gürleşmesini istiyorsanız, zeytinyağı, Hint yağı, argan yağı, badem yağı, gül yağı, ceviz yağı, susam yağı, yılan yağı gibi etkili yağları kullanmalısınız.

• Bu yağlardan hangisini kullanırsanız kullanın yoğun miktarda E vitamini depoladığından kaş ve kirpiklerinizin zamanla gürleşmesi için size öncü olacaktır.

• Yatmadan önce bu uygulama işlemine geçmeniz, sizin açınızdan daha önemli olacaktır. Çünkü yağ kaş ve kirpiklerde ne kadar fazla beklerse, o kadar gürleşmesine yardımcı olur.

• Kullandığınız yağın seçiminde size en iyi geleni önceden keşfetmelisiniz. Diyelim ki Hint yağı sürdünüz ve farkı gördünüz. Bunun daha etkili olabilmesi için, bir çay kaşığı balın içine yine bir çay kaşığı kadar Hint yağı ilave edin. Böylece bal yapışkan özelliğini ve vitaminini daha çok artıracak, size daha sağlıklı kaş ve kirpiklere kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

• Sadece yağlar değil, meyvelerin has suları ile canlı saç ve kirpiklere sahip olabilirsiniz. Örneğin, nar suyu, portakal suyu, kivi suyu, avakado suyu gibi besin değeri yüksek olan meyvelerin suyu, kaş ve kirpiklerinize hayat kazandıracaktır. Nar çok etkili bir meyvedir. Nar suyunu, bir pamuk yardımı ile kaş ve kirpiklerinize uygulayın. Nar kış meyvesi olduğundan bunu kışın günde 3 ve ya 4 kere yapmanız faydalı olacaktır. Aynı şekilde diğer meyvelerin suyunu da bu yöntemle deneyebilirsiniz.

• Elerimize sürdüğümüz vazelinin kaş ve kirpikler üzerinde etkisinin ne kadar büyük olduğunu biliyor muydunuz? Kaş ve kirpiklerinizin doğal şekilde uzamasını hatta gürleşmesini istiyorsanız her gün yatmadan önce vazelin sürebilirsiniz.

• Kaş ve kirpiklerin doğal görünmesine etkili çözümler, bu önerileri uygulamanızdır. Birde kaşlarınıza masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

Kaşlarınıza Masaj Yaparak Gürleştirin

Eğer sağlıklı ve gür saçlara kavuşmayı arzularsanız, öncelikle masaj yapmanın çok etkili bir çözüm olduğunu belirtmek isteriz. Kaşlarınızı parmak uçlarınız ile fazla baskı uygulamadan masaj yapınız. Günde en az 3 kere bu uygulama ile kaşlarınızın canlandığını, hatta çabuk uzadığının farkına varacaksınız. Kaşlar masaj yöntemi ile kan dolaşımını hızlandırarak, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Kaşlarınıza masaj yaparak gürleştirin ve güzelliğinizin farkına varın.

Kaş ve Kirpiklerde Kozmetik Ürün Kullanmanın Zararları

Kaş ve kirpikler, hassas bir dokuya sahiptirler. Bu nedenle, kullandığınız bazı kozmetik ünler yan etki yapabilir. Hatta kaş ve kirpiklerin dökülmesine sebebiyet verebilir. Özellikle rimel kullanımında, ürün kalitesiz ise, kirpiklerde dökülme söz konusu olabilir. Kaş ve kirpiklerde kozmetik ürün kullanmanın zararları oldukça fazladır. Rimel göz üzerinde de bir takım alerjilere sebep olabilir. Her bakım sonrası rimelinizi bir losyon yardımı ile çıkartın. Daha sonra, yüzünüzü temiz bir şeklide yıkayın. Dikkat en iyi önlemler arasında yer almaktadır.

Kaşı Belirgin Yapmanın Püf Noktaları

Eğer kalın ve dolgun bir kaş yapınız olsun istiyorsanız, öncelikle makyaj yapmadan önce kaşlarınıza etkili bir krem sürmenizi tavsiye ediyoruz. Krem kaşınızın daha parlak olmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra aradan 5 dakika kadar bu kremin üzerine, kaş kalemi sürmeyin. Süre aşımından sonra uygun bir kaş kalemi ile daha belirgin yapabilirsiniz. Kaşı belirgin yapmanın püf noktaları makyaj öncesi yapılan basit uygulamalardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!