" /> KAŞ KONTÜRÜNÜN DOĞAL GÖRÜNMESİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KAŞ KONTÜRÜNÜN DOĞAL GÖRÜNMESİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

KAŞ KONTÜRÜNÜN DOĞAL GÖRÜNMESİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Kaş; yüze ulaşacak ter, yağmur gibi dış etkenlerin engellenmesini sağlar. Daha önemli rolü de yüzün yapısını ortaya çıkarmaktır. Her yüz için kaş şekli değişmektedir. Yüzün yapısına uygun kalınlık, yüzü doğru şekil ile temsil edecek kavis, ten ve saç rengi ile uyumlu olacak bir renk gibi birçok değişkeni barındırır.

KAŞIN GÖRÜNÜMDEKİ ETKİLERİ

Kaş, görünüş itibari ile özellikle kadınların en önemli bölgesidir. İnsanlarla iletişim halinde iken gözler çok önemlidir. Gözlere eşlik eden kaşlar özgüveni destekler. Gözler iletişim için ne kadar yok sayılamayacak önemde ise kaşlarda gözlerin temsili için aynı önemi arz etmekte. Kaş adeta gizli bir güç gibi yüzü ve ifadeleri temsil etmektedir.

Kaşın yüze uygun olmayan kalınlık – inceliği makyajın görünümünü dahi etkilemektedir. İnce bir kaşta allığın sürülme yöntemini bile etkileyecektir. Aynı zamanda doğru renkte bulunmayan kaşlar çok fazla ön plana çıkarak yanlış bir dikkat toplama aracı olacaktır. Yine yanlış kaş rengi makyaj tonlarını ve tarzını etkileyecektir.

KAŞ ŞEKİLLENDİRME VE RENKLENDİRME TEKNİKLERİ

Kaşa doğru rengi ve şekli vermek adına uygulanacak makyaj malzemeleri bulunmaktadır. Kaş kalemi ilk hayatımıza girenlerden biri, bu malzeme ile doğru rengi bulmak çok kolay. Kalem olarak kullanım bulduğu için kaşa şekil vermesi de oldukça kolaydır. Ancak bu yöntemde kalem olmasının dezavantajı olarak kalem geçişlerinin belli olması doğal bir görünümü zorlaştırıyor.

Kaş farı, kaş kalemi ardından kullanımı yaygınlaşan bir malzemedir. Far fırçası ile şekillendirmek oldukça kolaydır. Renge uyumlu ise doğru rengi yakalamakta mümkündür. Kaş farında renk seçimi bir ton açık veya bir ton koyu olarak seçildiğinde dolgu olduğunu ortaya koyabilir. Kaş farında doğallığı yakalamak kaş kalemine göre daha kolaydır. Kaş kaleminde oluşan kalem çizgileri kaş farında bulunmaz. Ancak kaş farının dezavantajı ise su ile temasa geçince işlevini kaybetmesi ve hatta ortaya kötü bir görüntü eklemesidir.

Kalıcı makyaj olarak bulunan bir yöntemde ise kaş dövmesi yapılabilmektedir. Kaşlara kalıcı bir görünüm sağlayan bu yöntem oldukça risklidir. Lazer ile kaş kıllarının çıkması engellenerek işe başlanır. Bu yöntemde kaşlarınız bir daha çıkmayacak yeni uygulayacağınız dövme ile kaş görünümünüzü sağlayacaksınız. Şeklin kaşlar ve yüz yapısındaki etkisi göz önünde bulundurulduğunda böylesine kalıcı bir etki risk barındırır. Yanlış müdahale ya da yanlış uyarlama gibi durumlarda geri dönüş ile vakit ve motivasyon kaybedilecektir.

Diğer bir yöntem ise kaş kontürüdür. Kaş kontürü uygulaması en son teknik olarak hayat bulmaktadır.

KAŞ KONTÜRÜ NASIL YAPILIR

Kaş kontür işlemi mikro pigmentasyona geçmeden evvel kaşın şekli çizilmelidir. Doğru şekil, doğru çizim ve pozitif bir insan doğuruyor. Kaşlar yüzün temel taşı olması adına çizim işlemi doğru şekil, doğru kavis olarak belirlenmelidir.

Kaş kontürü, mikro pigment iğne uçları ile tek kullanımlık uygulanıyor. Kullanımdaki boya, bitkisel ve mineral içeren boyalar uygulanıyor. Yöntemde boyalar mikro iğneler sayesinde deri altına işleniyor. Doğal kaş kılı görünümü vermek ve zarara uğratmamak adına bitkisel boyalar kullanılıyor. Doğal görünüm oluşturmak için birden çok bileşik doğru düşünülerek hayata geçiriliyor.

Kaş kontür işlemi tamamlandıktan sonra yaklaşık 2 hafta içinde rötuşlar yapılmaktadır. Kaş işlem gördüğü ilk anda rengi koyu olacaktır. Yıkamalara bağlı olarak renk doğallaşacaktır. Kaşlar rötuş işlemi yapılmadan evvel doğal görünüme ulaşacaktır.

KAŞ KONTÜR İŞLEMİ AVANTAJLARI

Kaş kontür işlemi uygulanırken kaş şekline titizlik gösterilmelidir. Doğru şekil ile mikro enjekte edilen boyalar yaklaşık 2 yıl kalıcılığını sürdürecektir. Bu uygulamanın en önemli avantajı kalıcılık gösterdiği süredir. Her sabah kaş dolgusu yapmak yorucu bir işlemdir. Ancak kalıcı olacak kaş şekli de bir sonraki yıllara yayıldığında dezavantaj olacaktır. Kaş kontür işlemi bu süre ile avantaj sağlamaktadır. 2 yıl içerisinde alınan kilo veya verilen kilolar yüzde değişime neden olacaktır. Değişim fırsatı olacak bu yöntem oldukça avantajlıdır.

Bitkisel boyalar ile doğal görünüm sağlaması bir diğer avantajıdır.

Kaş kontürünün kalıcılığı da su ile temasa karşı önlem oluşturmaktadır.

KAŞ KONTÜR İŞLEMİNİN DOĞAL GÖRÜNMESİ İÇİN NELER YAPILMALIDIR

Kaş kontür işlemi yapıldığında güneşe çıkmamaya özen gösterilmelidir. İşlem yeni uygulandığı için zararlı ışınların etkisi ile doğal görünümü kaybolacaktır.

İşlem yapıldıktan sonra önerilen kremler kullanılmadır. Bu işlemin destekleyici niteliğinde bir süre olarak yapılır. Aksi takdir de boya yıpranıyor. Doğallıktan uzaklaşılıyor.

Doğal görünüm uygulanması için kaliteli boyalar kullanım bulmalıdır. Bunun denetimi açısından önemle takip etmelisiniz.

Renk önemli bir diğer noktadır. Renkten emin olmalı ve değişkenlerini iyi hesaplamalısınız. Bölgedeki terleme oranına bağlı olarak renk değişimi yaşanmakta bu da doğal görünümü etkilemektedir.

Uygulamanın fiyatı ise; 500 ila 1000 TL arası olarak karşılaşılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Su ile temas konusunda harika bir uygulama ama yan etkileri olusur mu hayatimizda kalıcı olarak.oldukca maliyetli bir uygulama. Bunun icin onerebileceginiz bir uygulama merkezi var mi mesela

  2. Kaşıma uygun fari ve kalemi tester urunler sayesinde kesfettim ama eger ilk kez bi urun alacaksaniz yuzunuzde o boglede makyaj olmamasina dikkat edin yoksa benim gibi alakasiz tonda bi ürüne bakar sinirleriniz bozulur

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!