" /> Karda Kışta Cildi Korumak İçin Bunlara Dikkat Edin | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Karda Kışta Cildi Korumak İçin Bunlara Dikkat Edin

Karda Kışta Cildi Korumak İçin Bunlara Dikkat Edin

Karda Kışta Cildi Korumak İçin Bunlara Dikkat Edin

Kış aylarında soğuk havanın olumsuz etkilerinin yanı sıra sürekli kapalı mekanlara tıkılıyor olmak ve güneş yüzü göremiyor olmak cildimizin ciddi anlamda düşmanı boyutundadır. Vücudun deri yoluyla ısı kaybetmesini istemeyen iç organlarımız özellikle cilt bölgemizin çalışmasını yavaşlatır. Az kan geçişi olan bu bölge yeteri kadar beslenemez ve dolayısıyla yeteri kadar yağ üretemez. Bu nedenle de kış aylarında cildimiz sık sık hassaslaşır ve dikkat edilmezse pul pul dökülmeler başlar.Karda kışta cildi korumak için bunlara dikkat edin konusunda uzmanların hepimizi uyardığı ciddi durumlar bulunuyor.

Nemlendirici

Yaz aylarına göre kış aylarında daha az yağ üreten cildimizi kışın kötü şartlarından korumak için düzenli nemlendirici uygulamak gerekir. Eğer yağlı bir cilde sahip değilseniz bol yağlı nemlendiriciler ile kışın zararından bir nebze olsun kurtulmanız mümkün.

Sıcak Su

Kışın soğuğundan hepimiz sıcak bir duş ile kurtulmak isteriz. Duşun altında oldukça rahatlatıcı bir etki bıraksa da sonrasında ciddi sorunlar yaratabilir. Sıcak su cildin yüzeyindeki yağ dokusunu yok edeceği için cildinizin kuruma olasılığı daha da artmış olur. Buna rağmen sıcak su ile duş almaktan vazgeçmek istemiyorsanız duş sonrasında özel yağlar kullanmanız bir nebze olsun derdinize derman olacaktır.

El ve Ayak Bakımı

Kışın olumsuz etkisinden eller soğukta kalarak ayaklar da çok fazla havasız kalarak etkilenirler. Bu durumla baş etmek için öncelikle ellerinizi haftada bir nemlendirme özelliği yoğun olan bir yağ ile masaj yapıp sonrasında da pudrasız bir plastik eldiven takmanız birkaç saat içerisinde pamuksu ellere sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayaklarınız içinse mantarienfeksiyon oluşmaması için özellikle gün içinde pamuklu çoraplar giyinmek ve eve gelince ayakkabınızı havalandırmak en etkili çözüm yollarından biridir.

Karda kışta cildi korumak için bunlara dikkat edin yeterlidir, en azından cildinizin şiddetli bozulmasının önüne geçmiş olursunuz. Tabi ciddi bir kuruma ve çatlama problemi yaşıyorsanız konunun uzmanı bir doktora görünmeniz daha doğru bir çözüm olacaktır. Doktor kontrolünde cilt tipinize uygun olan kış bakımını belirleyebilir ve dört mevsim bebeksi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!