" /> Kalıcı makyaj uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kalıcı makyaj uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Kalıcı makyaj uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte, güzellik ve makyaj konularında da son derece ciddi aşamalar kaydedildi. Çeşitli güzellik salonları açılarak, istenmeyen tüylerimizden kalıcı olarak kurtulma, kalıcı kaşlar, kalıcı makyajlar gibi bir çok son teknoloji gerektiren yöntemler geliştirildi. Burada asıl olan yapılan işlemin kalıcı olması ve yıllar dahi geçse aynı gün yapılmış gibi olmasıdır. Bu kalıcılık yöntemleri ile kişiler hem her seferinde ayrı bir işlem için masraftan kurtulup hem de gece – gündüz kusursuz güzelliğe kavuşmuş olur.

Günümüzde en trend olan ve en çok tercih edilen ise kalıcı makyajdır. Kalıcı makyaj yaptıranlarda her geçen gün artış gözlemlenmektedir. Kalıcı makyaj yöntemi son derece profesyonellik isteyen bir iştir. Kalıcı makyajı yapan kişilerin mutlaka önceden bu konunun eğitimini almış ve sonucunda sertifika ile eğitimini sonlandırmış olmasına mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Çünkü profesyonellik adı altında merdiven altı güzellik merkezleri sağlığınız açısından çok büyük tehdit oluşturmaktadır.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Temiz, steril ve güvenli bir ortamda tek kullanımlık iğne sayesinde, deri altına boya uygulama işlemidir. Bu yöntem, dövme yapımına çok benzemektedir. Kullanılan iğneler steril olduğu sürece güvenli bir işlemdir. Ayrıca makyajın yapıldığı cihazında temiz olması ve her işlem sonrasında dezenfekte edilmelidir.

Kalıcı Makyaj Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Kalıcı makyaj yöntemini, çok seyrek ve kaşları dökülmüş olan kişiler, lens kullananlar, iş hayatında ve profesyonel hayatında sürekli olarak iyi görünmek zorunda olanlar, zaman sıkıntısı çeken ve zaman kısıtlaması olan çalışanlar, ellerinde titreme sorunu yaşayanlar, kemoterapi sonrası kaşları ve kirpikleri dökülenler, yüzlerindeki asimetriden kurtulmak isteyenler, kapatıcı ile kapatılabilen küçük lekeleri ve yaraları olanlar, yüzündeki güneş lekelerini kapatmak isteyenler, bazı hastalıklar ve bazı kazalar sonucu oluşmuş yara lekelerini kapatmak ve eski kalıcı makyajını yenilemek isteyenler küçük kontrollerden sonra cilt yapısına ve istenilen makyaja göre gönül rahatlığı ile kalıcı makyaj uygulamasını yaptırabilir.

Kalıcı Makyaj Yüzün Bölümlerine Nasıl Uygulanır?

KAŞ; Kaşlar yüzümüzdeki ifadeleri tanımlamak için oldukça önemlidir. Yaşımız ilerledikçe kaşlarımızda çeşitli nedenlerden dolayı dökülmeler yaşanabilir ve bu bizim için hem rahatsız edici bir durumdur hem de yüzümüzü tamamlayan etkenlerden biri eksik demektir. Ya da kemoterapi görülmesi ve çeşitli hastalıklardan dolayı kaş dökülmeleri görülebilir. İşte bu yöntemle kaşların araları doldurulabilir, yüz şeklinize göre yuvarlak, kavisli, düz veya kalın şekiller yaptırabilirsiniz.

GÖZ; Gözlerimizdeki alt ve üst kapağın belirginleşmesi sayesinde gözler önem kazanır. Spor yapanlar özellikle yüzme sporu ile ilgilenenler, lens kullananlar için ideal bir çözüm yöntemidir. Eyliner ve dipliner ile gözleri belirginleştirebilir ve sürmeli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

CİLT; Hassas bir cilde sahipseniz ve her makyaj ürününü kullanamıyorsanız sizin için özel seçilen boyalarla kullanışlı bir kalıcı makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Ayrıca yine su sporları ile ilgilenen ve profesyonel ortamda sürekli olarak iyi görünmesi gereken kişilerde çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ek olarak ciltte düşük dereceden yanık izleri ya da bir hastalık ve ya kaza sonucu oluşan yara izlerini kapatmada ve güneş lekelerini kapatmada kullanılır.

DUDAK; Aynı şekilde yine su sporlarıyla ilgilenenler, dudak rengi çok uçuk olanlar, dudaklarında dolgun bir görünüm elde etmek isteyenler, kaza ya da bir hasar sonucu şeklini kaybetmiş dudaklara bu işlemler yapılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı makyaj uygulamasından sonra, size verilecek olan pomat kremini eksiksiz ve günü gününe sürmeniz gerekir. Cilt bakımınızı çok özenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bir kaç gün boyunca, solaryum, sıcak duş, hamam, sauna gibi sıcak yerlerde bulunmamalısınız. Ayrıca 3 gün boyunca yüzünüze su değmemelidir. 3 günün sonunda ılık – soğuk bir duş alarak size verilen saf vazelin ya da pomata devam edilmelidir. Saf vazelinin kullanılmasının amacı yüze enjekte edilen boyanın hapsolması ve kalıcı olmasını sağlamaktır. Yapılması gerekenlere harfi harfine uyulduğu taktirde 3 – 5 yıl makyaj kalıcılığını sağlamaktadır.

Ne olursa olsun cildimize yabancı bir etken madde girdiği için alerjik reaksiyonuna dikkat edilmesi gerekir ve yanma batma gibi hislerde direkt olarak doktora baş vurulmalıdır. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra temiz mekanlarda bulunmalısınız. Uygulamadan sonra cildinizle fazla temas eden, fazla dokunmak, yastığa çok fazla gömülmek gibi etkenlerden kaçınmanız gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!