" /> Kalıcı Makyaj Nedir?Nasıl Yapılır? Fiyatı ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kalıcı Makyaj Nedir?Nasıl Yapılır? Fiyatı ?

Kalıcı Makyaj Nedir?Nasıl Yapılır? Fiyatı ?

Makyaj kelimesi bayanlar ile bütünleşen bir kelime olmasının yanı sıra üretimi veya satışı bakımından da pek çok kişiye ekmek kapısı olan bir sektör haline gelmiştir. Zamanla değişen ve gelişen her alan gibi elbette ki makyaj alanında da çığır açacak yenilikler boy göstermektedir. Makyajı her bayan çok sever ancak geçici bir ve sürekli yenilenmesi gerektiği içinde bayanların oldukça fazla vaktini almaktadır, günlük çalışma hayatında aktif olarak bulunan bayanlar artık makyajsız evden çıkamaz duruma gelmişlerdir. Tamda bu sırada imdatlarına yetişen kalıcı makyaj gün yüzüne çıkmıştır, normal koşullarda makyajınızı yaparken kullandığınız aşamaların hepsi için ayrı ayrı branşlarda kullanabileceğiniz gibi bir bütün olarak da kullanabilirsiniz. Her ne kadar ismi kalıcı olsa da bazı bölgelere uygulanan türleri sanıldığı kadar uzun ömürlü olamayabiliyor, sürekli olarak makyajı kullanmak zorunda olan bayanlar için biçilmiş kaftan olan bu makyaj türü zamandan büyük bir tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Makyajın kalıcılığını sağlamak için özel bir dövme aparatına benzer aparatı ile farklı renk ve tonlarda pigmentleri anestezi uygulanarak derinin alt kısımlarında ki gözeneklerine işlenmesi yöntemi ile uygulanmaktadır. Deri altı bir uygulama olduğu için kesinlikle temiz ve steril bir ortamda uygulanması ve kullanılan aletlerinde mümkün olduğu kadar bireysel olmasına dikkat edilmelidir. Biraz daha yakından bakmak gerekirse tek olarak türlerini inceleyelim;

• Kaş İçin Kullanımı; özellikle kaşları ile problem yaşayan bayanlara tavsiye edilir, şekilsiz, seyrek veya kaşları çok sık uzayan kişiler için kullanımı daha uygundur. Uygulama aslında iki aşamadan oluşur ilk aşama kişinin saç rengine uygun tonlarda pigmentler belirlenir ve uygulama makinesine yüklenir. Elbette ki bütün kaşlarınızın alınmış olması gerekmektedir, uygun tonlar ile yapılan kaş makyajı daha doğal görünür. Kaşlarının çıkış yönünden başlayan uygulama bitimine kadar devam eder ve her iki kaşta eşit olduğunda uygulama sonlandırılır. Birde ikinci aşama vardır ilk uygulamadan iki hafta sonrasında hem doğru renklerin kullanıldığından emin olmak için hem de kaşları daha belirgin kılmak için tekrar bir uygulama yapılır. Uzun vadeli olarak kullanılan bu uygulama üçer aylık dönemlere göre uygulanır, yani 3 aylık, 6 aylık veya 9 aylık kullanım gibi.

• Dudak İçin Kullanımı; dudaklar için yapılan uygulamada daha fazla renk seçeneğinizin olduğunu belirtelim öncelikle, daha doğal görünümlü makyaj kullanmak isteyen kişiler dudak renklerine yakın tonları tercih ederler. Ancak dilerseniz trend olan ruj renklerini de tercih edebilirsiniz, uygulama dudakların dış çerçevelerinden başlanılarak iç kısımlara doğru ilerleyerek yapılmaktadır. Bu işlemin size kalıcı dudak rengi ile birlikte dudaklarınıza sağlayacağı dolgunluk olarak da faydası bulunmaktadır. İnce yapılı dudaklara sahip bayanlar için de oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır.

• Eyeliner İçin Kullanımı; bu uygulama özellikle eyeliner kullanımında sıkıntı yaşayan veya makyaja yeni başlayanlar için birebirdir. Bilindiği gibi normal şartlarda sürülmesi oldukça zor bir kozmetik üründür, çizgilerin çok ince veya kalın olması ya da kuyruğunun kısa veya uzun olması durumları söz konusudur. Yapılacak bu uygulama ile sizi bu zahmetlerden kurtarabilir, genel olarak siyah renk tercih edilse de lacivert veya kahverengi seçenekleri de vardır. Göz kapağına yapılacağı ve kirpiklerin hemen bitişiğinden yapılacağı için çok hassas ve dikkat edilmesi gereken bir uygulamadır.

Kullanılan malzemelerin özel olması ve tabi ki hijyenik ortamda uygulanması sebebi ile fiyatı diğer makyaj türlerine göre pahalı olmaktadır. Ancak kalıcı makyaj sayesinde hem daha rahat olacaksınız hem de sürekli almak zorunda olduğunuz kozmetik ürünlerin maliyetinden de kurtulacaksınız. Tabi bilinen bazı sıkıntılı durumlar ile karşılaşılabilmesi de oldukça mümkündür özellikle kaş için yapılan uygulamalarda bazen renk pigmentlerinin farklılaşması görünmektedir, buda istenilmeyen bir durumdur. Zaten bu ihtimaller yüzünden bahsi geçen uygulama iki adımdan oluşmaktadır, ilkinde karşılaşılan herhangi bir olumsuz durumda ikinci aşamada müdahale edilmektedir. Bu makyaj türünün kusursuz olduğu söylenemez ancak zamanla yapılacak iyileştirmeler ve kullanılan tekniklerdeki geliştirmeler sayesinde daha etkileyici ve ekonomik olacağı kanaatindeyiz.

Bu makyajın temizlenmesi de en az yapılışı kadar zahmetli ve maliyetli olacaktır, bu konuyu da göz ardı etmeden tercihlerinizi yaparsanız daha bilinçli olarak yola çıkmış olursunuz. Bazı türleri zamanla kendiliğinden geçebilir ancak bazılarının tekrar anestezi kullanılarak temizlenmesi veya silinmesi gerekebilir. Bu makyajı yaptırmak içinde veya sildirmek için mümkün olduğu kadar güvenilir ve emin olduğunuz yerleri ve kişileri seçmelisiniz aksi takdirde sağlığınızdan olabilir ve büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi en pahalı en iyisidir diye bir kaide olmaz ancak uygulamaları yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapılmalıdır, fiyat olarak yüksek olsa da istediğinizi size sunabilecek kişilerden vazgeçmeyin. Çünkü bu makyaj türü daha öncede belirtildiği gibi deri altına özel kozmetik ürünler ile işlenmektedir ve yapılan tek bir hata geri dönüşü olmayan durumlara sebebiyet verebilir.

Kalıcı makyaj hızlı yaşanan yenidünyanın enleri arasında yerini alırken uygulamaların yapıldığı mekânlar ve yapan kişilerin sayısı da günden güne artmaktadır. Taleplerin yoğunluğunu fırsat bilen kişilere mahal vermeden sizlerde bu yeni dönem makyaj modasına uyum sağlayabilirsiniz. Yaş grubu ve cilt özelliği sınırlaması olmadan yapılan bu uygulamada dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken en önemli kısım eyeliner makyajıdır, oldukça hassas bir yere uygulandığı için normal şartlardan biraz daha fazla dikkat ve özen gösterilmelidir. Tabi ki bu uygulama konusunda deneyimli ve uzman olan kişiler zaten bunun bilincindedir ancak yine de sizlerde gerekli uyarıları yapmadan deyim yerinde ise bıçak altına yatmamalısınız. Alacağınız hizmetten ve yapılacak uygulamadan memnun kalmanız dileğiyle.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!