" /> Kalıcı Makyaj Hangi Durumlarda Sakıncalıdır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kalıcı Makyaj Hangi Durumlarda Sakıncalıdır ?

Kalıcı Makyaj Hangi Durumlarda Sakıncalıdır ?

Makyaj yapmak kadınların vazgeçilmez uğraşlarının belkide en başlarında gelmektedir. Makyaj yapmayı bir bakıma sanata benzetenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Makyaj kadınların sosyal ortamlara daha rahat girmelerini de sağlamaktadır. Kimi kadınlar işte çalışırken hergün makyaj yapmaktan muzdarip oldukları bilinmektedir. Durum böyle olunca da hergün makyaj tazelemek oldukça zor bir olay olduğunu söyleyebilirim. Hergün yüze sürülen kozmetik ürünler bir süreden sonra sıkıcı hale gelmektedir. Bu sıkıcı durumu da ortadan kaldırmak için kalıcı makyaj yapmanın önemi de oldukça fazladır. Kalıcı makyajın yararları olduğu kadar zararlarının da olduğu çok iyi bilinmelidir. Hergün makyaj yapmaktan sıkılan kişilerin kalıcı makyajlara yöneldiği durumlarda günlük hayatında yaşamış olduğu durumların izi altında kalmadan ona göre uyumlu kalıcı makyaj yapmalarının önemi büyüktür. Yani demek istediğim konu; günlük yaşamda herhangi bir sıkıntılı olay ile karşı karşıya kalan kişiler o anlık kötü durumdan kurtulmak adına duruma göre kalıcı makyaj yaptırıyorlar ve ileri ki günlerde sıkıntılı durumu atlattıklarında yaptırmış oldukları kalıcı makyajın etkisinden çıkmaları da zor bir hal alıyor. Bunun için kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kişiler anlık olarak değilde uzun vadeli olarak hangi makyajın cildine daha uygun olacağına karar vermeleri gerekiyor.

Çevremizde kadınlar için güzellik salonları ve makyaj salonlarının oldukça fazla olduğunu düşünürsek iyi bir tercih yapmaları gerekmektedir. Kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kişilerin makyajı yapan yerleri iyi araştırmaları gerekmektedir. Çünkü kalıcı makyaj yaptıran kişilerin makyajı beğenmedikleri veya sildirmek istemeleri gayet normal karşılanması bir durumdur. Bunun için işinde kaliteye önem veren makyaj salonlarının detaylıca incelenip ona göre makyaj yaptırılmaya gidilmelidir. Bu arada porselen makyaj ile kalıcı makyajın birbirine benzetildiğinden bahsetmek istiyorum. Ama porselen makyaj ile kalıcı makyajın arasında farklılıklar olduğuda bilinmelidir. Kalıcı makyaj genellikle göz ve kaş kısımlara yaptırılıyor. Bu kısımlara yapılacak olan kalıcı makyajın önemi de oldukça büyüktür. Çünkü düzenli ve dikkatli bir şekilde yapılması gereken makyajın yanlış yapılması halinde tekrardan çıkartılma işlemi de oldukça meşakatli olacaktır. Lazer yardımı ile makyajın çıkarılması da göründüğünden daha zor bir durumdur. Böyle makyajların uzmanlar kontrolünde veya direk olarak uzmanlar tarafından yaptırılması da önemli bir husustur. Genellikle bizim insanımız daha az para verip büyük hizmetler bekler. Ama bu düşünce oldukça yanlıştır. Çünkü az para karşılığında iş yapan bir kişi işine de o derece seviyeli yaklaşacağı için kaliteli işçilik beklemek yanlıştır. Böyle durumların yaşanmaması için paradan kesmek yerine biraz daha fazla para verip işinde uzman olan kaliteye önem veren kişilere makyaj yaptırmanın önemi fazlasıyla göz önüne getirilmelidir. Az para verip kalıcı makyaj yaptırdığınız da bir süre o yapılan kalıcı makyaj sizi rahatsız edeceğinden parayı kısmadan iş karşılığında verilmesi gereken para ne ise onu vermek gerekir. Az para ile kalitesiz makyaj yaptırmanın kötü durumlar oluşturacağı iyi bilinmelidir. Buna en iyi örnek ise kötü yapılan kalıcı makyajın sonucunda kişide psikolojik olarak bir çöküşün yaşanması muhtemel olarak görülür. Günlük hayatta hergün makyaj yapmayan kişilerin doğal olarak takılmaları önemlidir. Ama hergün daha iyi görünmek adına makyaj yapmak da bir süreden sonra sıkıcı durum oluşturacağından dolayı kalıcı makyaja yönelmekte fada olduğunu düşünüyorum.

Kalıcı makyajın zararlarına gelecek olursak;

Günlük hayatta naturel takılan kimselerdenseniz veya spor ile iç içeseniz kalıcı makyaj yaptırmak mantıksız bir seçim olacaktır. Kalıcı makyajın önemini kavrayan ve işinde usta olan kişilere gitmek oldukça önemlidir. Çünkü kaş rengi, göz rengi, dudak rengi gibi cilt üzerinde bulunan uzuvların renklerine göre değilde tam tersi renkte makyajların yapılması durumlarında oldukça sevimsiz gözükeceğiniz gerçeğini dşünmeden geçmemelisiniz. Bunun gibi yanlış kalıcı makyaj yaptırılması halinde hem kendinizi iyi hissedemeyeceğiniz gibi başka kişilere de görüntü açısındna rahatsızlık verme ihtimalinizin olduğunu unutmamalısınız. Böyle çirkin ve uygunsuz durumlar ile karşılaşmamak adına işinde uzman olan makyaj yapan kişiler ile temasta olmak son derece önem arzetmektedir. Yaptıracağınız kalıcı makyajdan rahatsız olmamak adına ve kendinizi iyi hissetmeniz adına makyajın hangi renkte ve nasıl yapılacağı hakkında bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Bu bilgilere ulaşılmadan gidilen ve işinde de iyi olmayan makyaj yapan kişilerin yaptığı makyajlar size oldukça sıkıntı yaşatacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Kalıcı makyaj yaptırmayı tercih etmek tabiki de hergün makyaj tazelemekten kurtulmayı gerektiren bir hamle olarak düşünülebilir. Ama kalıcı makyajı yapan kişileri iyi araştırıp ve makyajın yapılacağı yer hakkında bilgi edinilmeden gidilmesi durumunda sıkıntılı zamanlar yaşamanıza sebep olacak etkenler ile karşılaşmanız içten bile olmayacaktır. Demek istediğim konu; güzellik slaonu veya makyaj salonunun hijyeninden bahsediyorum. Günlük olarak temziliği yapılmayan ve bakımı aksatılan bir salonun temiz kalması tabiki de olanaksız bir durum olarak karşımıza çıkar. Kalıcı makyaj yaptırmak da hijyen açısından önemli olduğu için bu konuları atlamadan dikkat etmek son derece önemlidir. Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra bakımlarının da yapılması önemli bir konudur. Çünkü bakımı yapılmayan makyaj zamanla enfeksiyon kapacağındna sizlere hastalık açısından sıkıntılı zamanlar yaşatabilir. Bu arada yanlış bilinen bir konu hakkından da bahsedeceğim. Kalıcı makyaj yaptırıp beğenilmemesi durumunda hemen sildirilmemelidir. Beğenilmeyen kalıcı makyajın üzerinden biraz da olsun zaman geçmesini beklemek gerekir. Üzerinden zaman geçen makyaj zamanla belirginliğini kaybedeceği için silinik bir görüntüye sahip olur. İşte böyle durumda da lazer yardımı ile beğenilmeyen makyajı sildirme işlemi yapılmalıdır. Kısacası yapılmak istenilen kalıcı makyaj çok iyi belirlenmeli ve cildinize uygun renkteki makyajın yapılması doğru olarak yerine getirilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Makyaji seviyorum ama bence kadin dediğin yeri geldiğinde doğal da kalabilmelidir.

  2. Diyelim ki yaptırdık fakat beğenmedik. Lazer ile sildirirken cildimiz herhangi bi zarara uğrar mı acaba?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!