" /> Kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır?

Kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır?

Makyaj günümüz dünyasında her kadının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Yalnızca özel bir yere giderken değil, dışarı çıkmadan hemen önce en azından bir iki ufak dokunuş yapıp öyle dışarı çıkılmaya başlandı. Bunun yanı sıra, sadece “iyi hissetmek” için evde otururken bile makyaj yapan insanların olduğu bilinmektedir. Makyaj, kişiyi olduğundan bambaşka biri haline getirmese de eğer yüzde kusur varsa bunları örtmek ve daha canlı, sağlıklı bir görünüme kavuşturmak konusunda başvurulacak en mantıklı yoldur. Makyajın günümüzde bu kadar gözde bir şey haline gelmesiyle ve kozmetiğin her alanında binlerce alternatifin olmasına rağmen, kadınları makyaj konusunda biraz daha rahatlatmak ve zamandan tasarruf yapmalarını sağlamak adına “kalıcı makyaj” ortaya çıkmıştır.

Kalıcı makyaj, her gün makyaj yapan ve makyajsız sokağa adımını bile atmayan insanlar için oluşturulmuş harika bir opsiyondur. Kalıcı makyaj için özel olarak oluşturulmuş aletler ile doğal, mineral ve cildinize uygun olabilecek renkleri derinin altına nüfuz ettirme işlemidir. Bu işlem, mutlaka profesyonel bir kişi tarafından güzellik merkezinde ya da hastaneye bağlı bir şekilde, steril bir ortamda yapılmalıdır. Aksi takdirde, kuaför denilen ya da Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olmayan yerlerde yapıldığında ciltte kalıcı hasar ve lekelere yol açılabilir. Eğer güzel ve kaliteli bir yerde yaptırılırsa; kişiye doğal, sağlıklı ve etkileyici bir görünüm kazandırır. Kimi insan makyajı zevk için yaparken, kimisi de işinden dolayı bakımlı ve güzel görünmek zorundadır. Bu insanlara örnek olarak bankacıları ya da holdingte çalışan kadınları örnek verebiliriz. Her zaman sağlıklı ve bakımlı gözükmek durumundalar. Kalıcı makyaj, haftanın en az beş günü makyaj yapmak zorunda olan insanları bu zahmetten kurtarır ve makyaj yapacakları süre içerisinde başka bir şeye vakit ayırabilirler. Örneğin, yarım saat makyaj yapacaklarına kendilerine güzel bir kahvaltı hazırlayıp evlerinden ayrılabilirler.

Kalıcı makyajın bir diğer ismi de mikro pigment uygulamasıdır. Mikro pigment denilmesinin sebebi, kaş kontüründe olduğu gibi cilde bir pigment uygulamasının yapılmasıdır. Buradaki fark, kıl tekniği ile doğal kaş yapımında yarı pigmentli boyalar kullanılırken kalıcı makyajda tam pigment tercih edilir. Fakat, kalıcı makyaj mikro bir şekilde yani çok küçük alanlara da uygulanabilmektedir. Kirpik diplerinizi koyulaştırmak, kalıcı eyeliner gibi şeyler de buna dahildir ve minik hareketlerle yapılması gerekir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, uygulama gerçekleşirken kullanılan tüm ekipmanların kişiye özel ve tek kullanımlık olmasıdır. Bunun yanı sıra, kullanılan boya yani pigmentler doğal ve mineral olmalıdır. Çünkü, hassas cilde sahip olan insanlarda oluşabilecek herhangi bir alerjik ya da tensel reaksiyon da önlemiş olacaktır.

Bu teknik uygulanırken birçok iğne ve materyal tercih edilebilir. Kalıcı makyajın pek çok çeşidi bulunmaktadır. Örneğin, dudağa kalıcı ruj uygulaması yapılmak isteniyorsa daha geniş ve büyük iğneler kullanılabilir. Dolayısıyla, farklı boyutlarda iğneler ve aletler vardır. Buna ek olarak, kalıcı makyajda renk skalası çok geniştir. Fakat, genellikle kalıcı olacağından ve her kıyafete, ortama uyulmak zorunda olunacağından dolayı nude yani ten dediğimiz doğal renkler tercih edilir. Sanki sizin teninizmiş, dudağınızmış gibi durur fakat hafif pigmentle canlılık katılmış halidir.

Genellikle dudak, kaş ve eyeliner yaptırılır. Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra, günlük olarak kendiniz makyaj yapmaya devam edebilirsiniz. Bunda bir sakınca yoktur. Örneğin, kalıcı eyeliner yaptırdıktan sonra gözünüze rahatlıkla far ve maskara da sürebilirsiniz. Tek dikkat edilmesi gereken husus, her zaman ve her makyajda olduğu gibi çıkartırken göze zarar vermemektir. Eğer waterproof yani suya dayanıklı ürünlerle bir makyaj yaptıysanız, bu makyajı çıkartmak bir hayli zordur ve çift fazlı bir makyaj temizleyicisine ihtiyaç duyarsınız. Bu da sizin cildinizi tahriş edebilir ve kalıcı makyajın ömrünü kısaltabilir. Bundan dolayı, makyajınızı olabildiğince hafif tutmanız sizin ve yaptırmış olduğunuz kalıcı makyaj için daha iyi olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Arkadaslar garnierin yeni cift hazli ürünü makyaj temizlemede cok iyi.suya dayanii makyajimi bile tahris etmeden nazikce temizliyor şu siralar loreal in kini de deniyorum ondan da memnun kalabilirsiniz zaten fiyatlari da hemen hemen aynı ve 400 ml

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!