" /> Kahve Lekelerini Çıkarmanın Doğal Yolları, Yöntemleri Nelerdir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kahve Lekelerini Çıkarmanın Doğal Yolları, Yöntemleri Nelerdir?

Kahve Lekelerini Çıkarmanın Doğal Yolları, Yöntemleri Nelerdir?

Kahve Lekelerini Çıkarmanın Doğal Yolları, Yöntemleri Nelerdir?

Kahve lekesi bazı zamanlarda çok basit bir şekilde temizlenen bir leke türüdür. Fakat kahve lekesini ne gibi yöntemler ile temizleyeceğimizi bilmez isek ve bilmeden kendi kafamıza göre hareket edersek bu bazen hoş olmayan sonuçlar doğurabilir. Kahve sıvı olduğu ve hemen hemen her yere dökülebilecek bir şey olduğu için çamaşırlarda ya da mobilyalar da aynı leke çıkarma taktiği ile kahveyi çıkartmayı denememelisiniz. Nedeni mobilya ya da çamaşıra dökülen kahve ve oluşturacağı lekenin arasında belli başlı bazı tür farklar oluşacaktır ve bu farkları dikkate almaz iseniz o zaman kahve lekesini çıkarmak yerine mobilyaya ya da nazik çamaşıra zarar verme riskimizin artacağını söyleyebiliriz. Bu sebep ile bugünkü leke çıkarma konumuzda kahve lekesine de değinmekte fayda var diye düşündük. Bu makalemizde kahve lekesini hangi çamaşır ve eşyalar üzerinden nasıl çıkarılacağımızı hızlı bir şekilde sizlere anlatacak ve gözden geçireceğiz.

• Beyaz Pamuklu Kumaşlar Üstünden Kahve Lekesi Çıkarma Yöntemleri:

Eğer ki kahve lekesi beyaz elbiselerinize bulaşmış ise panik yapmamanızı tavsiye ederim. Sakin olmanızı ve sabunlu suya başvurmamanızı da aynı zamanda tavsiye ederim. Sebebi bu lekeyi beyaz pamuklunuz üzerinden sabunlu su ile çıkarmanız mümkün değildir. O yüzden hemen lekeyi oksijenli su ile silin. Eğer ki leke inatçı bir lekeyse o zaman mecbur sulandırılmış kaliteli bir çamaşır suyu kullanmanız gerekecek.

• Renkli Kumaşlar Üstünden Kahve Lekesi Çıkarma Yolları: Bu tür bir durumda en iyi çözüm kahve lekesi olan bölgeye bir miktar gliserin sürmek ve daha sonra lekeli kısmı ılık su yardımı ile yıkamaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!