" /> İnatçı Lekeleri Çıkarma Yöntemleri Nelerdir ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İnatçı Lekeleri Çıkarma Yöntemleri Nelerdir ?

İnatçı Lekeleri Çıkarma Yöntemleri Nelerdir ?

İnatçı Lekeleri Çıkarma Yöntemleri Nelerdir

Lekeler hepimizin başı dertte olduğu bir konudur. En azından sizden kaynaklı olmasa bile, bir kafeye gittiğiniz de iş yeni giren bir eleman tarafından üzerine çay,kahve gibi içeceklerin dökülmesi olasıdır. Peki biz bugün burada bu sorunların çözümlerini öğreneceğiz.

İnatçı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

İlk olarak bilmemiz gereken durum lekenin ne tür bir leke olduğu ve bu lekelerin döküldüğü maddenin neyden yapıldığıdır. İnatçı lekeleri çıkarmak için bazı kurallara dikkat etmek gerekir.

Kan ve Makyaj Malzemeleri Lekeleri

Bunları ilave olarak da lekeye doğru müdahale etmek ve en kısa zamanda müdahale etmek gerekir. İnatçı lekeler arasında zirveyi elinden bırakmayan kan lekesi olduğunu biliyoruz. Daha sonra kadınların kullandığı makyaj malzemeleri sırayı alır. Kan lekesine ne kadar erken müdahale yaparsak o kadar iyi sonuçlar elde edebiliriz. Kan lekesi için sadece sıcak su yeterli olacaktır.

Makyaj Malzemeleri Lekeleri İçin Eter Kullanın

Fakat makyaj malzemelerini çıkartmak hiç bu kadar kolay olmayacak. Bu durumda yardımımıza koşacak olan madde ise eterdir. Mutlaka kullanma kılavuzunu okumamız gerekiyor eter kullanmak için.

Ispanak, Kahve ve Çay Lekeleri İçin Çözümler

Ispanak lekesi için ise taze patates ile ovmak yeterli olacaktır. Kahve ve çay lekesi içinse tuz ve bol su ile nazikçe çitilemek yeterlidir. Bunlar başlıca olan leke türlerine çözümlerdir.

Koyu Renk Lekeler İçin Çözümler

Koyu renk lekelerde örneğin; domates, nar gibi meyve lekelerinde sirke en büyük kurtarıcımız olacaktır. Lekeli olan kısma biraz ılık su tuttuktan sonra sirkeli su da bekletiniz. Lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Meyve ve Ter Lekeleri İçin Çözümler

Bazı meyveler içinse 1 geceye ihtiyacınız var. Bunun için sabırlı olmanız ve sirkeli suya sahip olmanız gerekir. Ter lekeleri için de sirkeli su imdadımıza koşacaktır. Fakat çok inatçı olan ter lekeleri için ise bir miktar karbonat ekleyerek de ihtiyacımız olan çözüme götürecektir. Sirkeye bir miktar karbonat ekleyin ve macun haline gelene kadar karıştırın. Oluşan macunu lekeli kısma sürün ve yarım saat kadar bekletin. Ardından ılık su ile yıkama yapın. İlk günkü kadar temiz olduğunu göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!