" /> İdrar Sidik Çiş Kokusu ve Lekesi Nasıl Temizlenir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İdrar Sidik Çiş Kokusu ve Lekesi Nasıl Temizlenir?

İdrar Sidik Çiş Kokusu ve Lekesi Nasıl Temizlenir?

İdrar Sidik Çiş Kokusu ve Lekesi Nasıl Temizlenir?

Hasta bakılan evlerde veya kurumlarda ve çocuklu yerlerde idrar lekelerine sık sık denk gelinen lekelerimizdendir. Yataklarda genelde bu tarz olaylar için önlem amaçlı yatak koruyucu alezler kullanılır. Fakat yatağın kendi yapısına geçmesi engellense de çarşaf ve alez için idrarın sıvı olmasından dolayı geniş bir alana kadar ilerlemesi mümkün olmaktadır. İdrar asidik bir yapıya sahip olmakla beraber kumaşa zarar verme ve leke bırakması mümkün olan kimyasallardan biridir.

İdrar Lekesi Nasıl Çıkar ?

İdrar lekelerini temizlemek için sıcak su kullanılması süreci hızlandırıyor. Deterjan ve sıcak su ile idrar lekesi olan bölge rahatlıkla temizlenebiliyor. Bir bez yardımı ile deterjanlı suyu o bölgeye silme hareketleri ile uygularsak lekenin çıkmasını sağlayabiliriz. Ayrıca deterjan idrarın yarattığı ağır kokuyu da ortadan kaldırıyor. Diğer lekelerde olduğu gibi lekeye oluştuğu andan kısa bir süre sonra müdahale etmekte kolayca çıkmasını sağlayacak yöntemlerimiz arasında olur.
Standart büyüklükte bir idrar lekesinden bahsediyorsak; bir çorba kaşığı amonyak ile yarım bardak ılık suyu karıştıralım. Amonyak idrarın yapısını çözecek ve lekesinin çıkmasında yardımcı olan bir maddedir. Karışımı bir bez yardımı ile lekeli yere uygulamamız düzgün sonuçlar vermektedir.
Sirke de idrar lekesini çıkarabilecek maddelerimizden biridir. Lekenin büyüklüğüne göre hazırlanmış su ve sirke karışımı lekenin üzerine uygulandığında hem lekeyi çıkarak hem de idrar kokusunu ortadan kaldırmış olur. Sirke kokusunu sevmiyorsak oda parfümlerinden yararlanabiliriz. Bölgeyi ağartmayacak leke sökücülerde kullanılabiliriz fakat içeriğini dikkate almalıyız. Aksi takdirde ürün bozunma problemimiz olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Oglum 4.5 yasinda ve geceleri altina kaçırıyor bu durum başladığından beri ben de sirke ile temizliyorum ve kokudan eser kalmıyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!