" /> İçmesek Olmaz, İçince de Her An Leke Yapabilir, Kahve ve Çay Lekeleri Nasıl Çıkar | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İçmesek Olmaz, İçince de Her An Leke Yapabilir, Kahve ve Çay Lekeleri Nasıl Çıkar

İçmesek Olmaz, İçince de Her An Leke Yapabilir, Kahve ve Çay Lekeleri Nasıl Çıkar

İçmesek Olmaz, İçince de Her An Leke Yapabilir, Kahve ve Çay Lekeleri Nasıl Çıkar

Kahve ve çay günümüzde en çok tüketilen içeceklerdendir. Hemen hemen her gün kahvaltımızda, kitap okurken, kafa dinlerken yada sohbetlerimizde çay veya kahve içeriz. Eğer sizin de çay veya kahve içme alışkanlığınız varsa en ufak bir dikkatsizliğinizde en sevdiğiniz kıyafetinize, örtülerinize yada halınıza çayınızı yada kahvenizi dökmeniz hiç kuşkusuz sizin için tam bir kabus olabilir. Kahve lekesi ile çay lekesi bazı özellikler bakımından birbirine benzemektedir. Kahve işte, okulda yada bir yerde oturup arkadaşlarımızla sohbet ederken çok tüketilen bir içecektir.

Evimizin dışında kahve içerken başınıza bir aksilik gelip de üzerinize döktüğünüzde evinizdeki imkanlar dışarıda her zaman olmayacağından bu durum sizin için biraz sıkıntı olabilir. Dışarıda arkadaşlarınızla bir yerde oturuyorsunuz ve bir baktınız ki üzerinize kahve döktüğünüzü farkediyorsunuz. Tam bu noktada yapmanız gereken en önemli şey bir an önce kahve lekesi üzerine ılık su tatbik etmenizdir. Yanınızdakilerden izin isteyip hemen tuvalete gidip temiz bir bez veya peçeteyi ılık su ile ıslayarak lekeyi nemlendirmelisiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey lekeyi kesinlikle ovmamanızdır. Suyu emdirdikten sonra hafifçe bastırarak kurulamak için başka bir bez kullanın. Eve gittiğinizde lekelenmiş bölgeye ağartıcı ve alkali içermeyen bir deterjan dökün ve yaklaşık 5-10 dakika yada leke olmasının üzerinden çok fazla vakit geçtiyse en az yarım saat kadar bu şekilde bırakın. Lekenin çıkarılması için bir sonraki aşama deterjanı tamamen durulamanızdır. Bundan emin olduktan sonra kumaşı yaklaşık 15-20 dakika ılık suda bekletin. Daha sonra lekelenen kıyafetinizi yada kumaşı normal şekilde yıkayın ve kurutmak için kesinlikle kurutma makinesi kullanmayın. Yine aynı şekilde kumaşınız üzerindeki çay lekesi için mümkün olduğunca çabuk müdahale etmeniz gerekmektedir. Eğer leke kumaş veya halı üzerinde kurursa o bölgeye yerleşir ve çıkması daha güç bir hal alır.

Çay lekesini temizlerken lekenin daha az yoğun olduğu bölgeden başlayıp lekenin daha yoğun olduğu bölgeye doğru işlem yapmaya çalışın. Böylece lekenin daha geniş bir alana yayılmasını önlemiş olursunuz. Tüm bu detaylara dikkat ettikten sonra aynı kahve lekesini çıkarmakta uyguladığınız yöntemi dikkatli bir şekilde uygulayarak çay lekesinden de kurtulmuş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ilık suda bekletmeden çözüm bulmak çok zor soğuk su ise hiç ise yaramıyor bilgiler için tesekkurler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!