" /> Günlük Makyajda Ruj Nasıl Sürülür ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Günlük Makyajda Ruj Nasıl Sürülür ?

Günlük Makyajda Ruj Nasıl Sürülür ?

Kadınların vazgeçemedikleri uğraşların en başlarında tabii ki de makyaj yapmak vardır. Makyaj yapmak bir bakıma güzelliğinde bir temsilcisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınlar hem güzel görünmek için hem de bakımlı bir vücuda sahip olmaları için günlük olarak makyaj yapmaktadırlar. Aslında makyaj yapmak doğallık kavramının önüne geçse de alışılagelmiş bir uygulama olarak uzun bir süredir vazgeçilemeyen uğraştır. Cilde uygulanacak olan makyajın en önemli noktası olarak ön plana çıkan yer yüz kısımları olarak bilinmektedir. Yüz kısımlarında yapılacak olan makyajın en çok dikkat çeken yeri de dudaklardır. Makyaj yapılmamış bakımsız bir dudak o kişiyi itici bir kimliğe bürünmesine sebep olur. makyaj sayesinde meydana gelen dolgun dudaklar kişiyi güzel göstereceği gibi, makyaj yapılmayan bakımsız dudaklarda bir şeyi bir o kadar çirkin gözükmesine sebep olur. Tabii ki de her şeyi makyaj yapmaya bağlamamak gerekmektedir. Doğuştan gelen dudak türlerine göre makyaj yapılıp yapılmayacağına veya nasıl yapılacağına uzmanların karar vermesi daha doğru olur.

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi dudak yapısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kimi insanlarda dudaklar daha canlı, daha taze ve daha hoş bir görünüme sahip olsa da; Kimi insanlarda da daha sönük ve kırışık bir görüntüye de sahip olunabiliyor. Dudaklarında kırışık yapıya sahip olan kişiler bu kırışık yapıyı fondöten yardımı ile kapatmaları onlar açısından kendini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmaktadır.

Ruj sürmek aşamasına gelecek olursak; hızlıca ve üstünkörü bir ruj sürmek kabul edilemeyecek bir davranış olarak karşımıza çıkar. Ruj sürmeden önce rujun rengine yakın olan dudak şeklinde bir çizelge belirlemeliyiz. Bu çizelge sayesinde de daha dikkatli taşırmadan sürmemiz kolaylaşacaktır. Ruj sürerken dikkat edilmesi gereken bir konu da ruj süreceğimiz fırçanın nasıl olduğudur. Küçük ve sert bir yapıya sahip olan fırçayı kullanmak daha mantıklı olur. Çünkü bu fırça sayesinde rujumuzu dudağımıza sürmemiz kolaylaşacaktır. Ruj sürmeden önce çizmiş olduğumuz çizelgeler bizlere yardımcı olacaktır. Çizmiş olduğumuz çizelgenin dışında kalan ruj artıklarını peçete ile silerek dudağımızın iyi bir görüntü kazanmasını sağlamış oluruz. Önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi dudak yapısı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kimi insanların dudakları kalın olabileceği gibi kimi insanların da dudakları ince yapıdadır. İnce yapılı dudağa sahip olan kişiler genellikle büyük ve dolgun yapılı bir dudağa hayranlık duyarlar. Bunun çözümü olarak da dudak kalemi ile ince bir çizgi çizilir. Çizilen bu çizgi haricinde ise dudaklarımızın köşelerinde bulunan kıvrımlı yapılara da çizgi çekmemiz gerekmektedir. Bu sayede ince yapılı dudaklara sahip olan kişiler daha dolgun ve daha büyük dudaklara sahip olmak adına büyük bir adım atmış olacaklardır. Bunun haricinde ise dudağının birinin ince diğerini ise kalın olan kişiler ince olan dudak kısmına üstte belirttiğim gibi dudak kalemi ile çizgi çekerek ve dudağın kıvrımlı yerine de çizgi çekmeleri sayesinde iki dudak arasındaki farklılıklar da giderilmiş olacaktır. Bu sayede daha hoş ve daha alımlı bir görüntüye sahip olunması içten bile değildir.

Makyaj yapmayı hiç sevmeyen kişilerin ve dudaklarına sürecekleri hafif bir ruj sayesinde daha alımlı daha güzel görünmelerine olanak sağlanır. Bu sayede de çekiciliğin başta gelen hususlarında olan dudakların bakımlı görünmesine olanak verilmiş olunur. Aslında güzel görünmek isteyen bayanların en çok dikkat etmeleri gereken yerleri tabii ki de dudaklarıdır. bazen dudaklar ne kadar güzel ve bakımlı olursa bir başkası tarafından algılanan çekicilik seviyesi de artmış olur. Daha güzel ve bakımlı dudaklara sahip olmanın bir takım kuralları vardır. Bu kurallar arasında da dudağımızı rengine uygun olarak belirlenen ruj rengi kendisine yer edinmektedir. Dudağa sürülen rujda uyumsuzluk varsa bu uyumsuzluk fondöten yardımıyla giderilmelidir. Bunun yanında ruj fırçası yardımı ile sürülen rujlar daha düzenli ve daha kalıcı bir yapıya sahip olabilmektedirler. Bu sayede de kendinizi daha güvende hissetmeniz sağlanmaktadır. Ruj sürerken dudaklarının mat bir görüntüye sahip olmasını isteyen kişilerin ruj kalemleri ile fazla astırmadan boyamaları sayesinde bu istenilen matlığa sahip olmaları sağlanır. Mat görünümü sevenlerin aksine de parlak bir görünüme önem veren kişilerin ise yapmaları gereken iş ise; ruj kalemi ile dudağın kenarlarının çizilmesinin ardından dudak kısımlarının dikkatlice boyanması gerektiğidir. Bunun ardından ise ruj sürülen dudağın üzerine parlatıcı sürülmesi halinde istenilen ve hedeflenilen amaca ulaşılmış olunmaktadır. Daha renkli ve daha güçlü bir ruj görüntüsüne sahip olmak isteyen kişilerin sürmüş oldukları rujun üzerine peçete ile bastırıp silik bir hale getirmeleri lazım. Ardından ise silik halde bulunan dudağın üzerine yeni bir ruj sürülmesi durumunda ise daha parlak ve daha canlı dudağa kavuşmak sağlanmaktadır.

Sürülmüş olan rujun fazla kaçırılması halinde rujun rengi dişlere geçmektedir. Bu gibi sıkıntılı durumlarda çocukların yaptığı yöntemi kullanmakta fayda vardır. Baş parmağı dişlerin üzerine koyup ağız kapatılırsa dişlerde kalan ruj renkleri parmağa geçecektir ve durum böyle olunca da dişlerde bulunan ruj kalıntılarının temizlenmesi olayı sağlanmış olmaktadır. Ruj sürüpte doğal dudak görüntüsü içinde olmasını isteyen kişiler ise alt dudaklarına sürmüş oldukları ruju üst dudakları ile bastırmaları gerekmektedir. Bu sayede üst dudağa geçen ruj ne fazla ne de az bir yoğunluk oluşturacaktır. Tam olarak istenildiği gibi dudağın doğal görünmesi sağlanacaktır. Kırmızı ruj sürmeyi seven kişilerin daha hoş bir görüntüye sahip olmaları için, gözlerine sürmüş oldukları makyajları ve yanak kısımlarına sürmüş oldukları makyajları en aza indirmeleri gerekmektedir. Bu sayede daha bakımlı ve daha çekici bir görüntüye ulaşılmış olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Dudak kremi çatlakları gizlerken aynu zamanda dudaklarimi nemlendiriyor.bu yüzden kremsiz ruj sürmeyi oek tercih etmiyorum hem bu sayede rujum dudaklarimi daha daha dolgun ve parlak gösteriyor

  2. Dudak tonuma yakın dudak kalemlerini sürüyorum genellikle ruj kullanmaktan pek zevk almiyorum gündüzleri. Ama gece makyajinda daha carpici olmasi açısından yazdiklariniz gercekten mükemmel sonuçlar veriyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!