" /> Günlük Makyajda Rimel Nasıl Sürülür? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Günlük Makyajda Rimel Nasıl Sürülür?

Günlük Makyajda Rimel Nasıl Sürülür?

Bütün kadınlar olarak günlük hayatımızda her zaman güzel görünmek isteriz. Bu yüzden çeşitli cilt bakım ürünlerine ve makyaj ürünlerini tercih ederiz. Gelişen son yıllarda bu ürünlerin güvenilirliği ve etki etme süresi gözle görülür bir şekilde kendini ilerletti. Makyaj ürünlerine artan talepten dolayı makyaj firmaları yoğun bir şekilde ürün üretmeye başladı. Bu durum da ticari bir rekabete yol açtı. Firmalar daha çok satabilmek ve en çok tercih edilen marka olabilmek için sürekli yeni ürünler ve birbirinden farklı daha estetik, daha sağlıklı daha ilginç ürünler üretmeye başladı. Bu ürünlerden en önemlileri arasında yer alan ve kadınların makyajda olmazsa olmazı, gözleri her zaman ön plana çıkararak, kirpiklere hacim veren, mascara, diğer adıyla rimeldir.

Rimelin en temel amacı, kirpiklere hacim vererek, kıvrılmasına yardımcı olmaktır. Eski zamanlarda, yine rimel fırçasına benzeyen bir alet kullanır ve kadınlar kirpiklerine çeşitli yağlarla siyah boyayı karıştırarak kirpiklerine uygulardı. Makyaj firmaları bu özelliği temelde tutarak, daha kolay kullanabileceğimiz ve bize maksimum sonuçlar veren rimelleri tasarladı.

Rimelin kadınların ihtiyacına göre tasarlanmış bir çok çeşidi vardır.

Hacim Veren Rimel; Genellikle kirpiklerinin yoğun olmamasından şikayetçi olan kişiler için önerilir. Bu tür rimeli sürdüğünüzde daha hacimli kirpiklere sahip olursunuz.

Uzun Görünmesini Sağlayan Rimel; Daha çok kısa kirpikleri olanların tercih ettiği rimel çeşididir. Kısa kirpikleri olan ve bu durumdan şikayetçi olan kişiler için tavsiye edilir.

Kıvrımlaştırıcı Rimel; Kirpikleri düz olarak uzanan ve doğal olarak kıvrık olmayan kişiler için önerilir. Bu rimeli kullandığımızda kirpiklerinizin kıvrıldığını göreceksiniz.

Rimel Nasıl Kullanılır?

Rimeli aldığınızda kullanırken belli yapılması gereken şeyler vardır. Eğer bunlara uyulmazsa rimeliniz istediğiniz gibi görünmez ve kötü bir Görüntü oluşturur. İlk önce rimelin fırça kapağını çıkartırken çok fazla ileri geri yapmamanız gerekir. Böyle yaparsanız rimel fazla topaklaşır ve sürerken kirpikleriniz birbirine yapışabilir, topaklaşabilir. Bu durumda da rimel, size doğal bir görünüm kazandırmaz. Daha sonra çok aşırı yoğunlukta bir rimel sürerseniz, kirpikleriniz yapışabilir ve her yere rimel bulaşabilir. Rimeller son dönemde suya daha dayanıklı yapıldığı için, bu rimeli temizlemek işinizi zorlaştırabilir ve makyajınızı bir kabusa dönüştürebilir.

Rimeli kapağından çıkardığınızda, fırçanızı rimel tüpünün kenarına çok hafif bir şekilde sürebilirsiniz. Bu hem fırçadaki topakları almaya yardımcı olur hemde aşırı yoğunluktan kaçmış olursunuz. Daha sonra fırçayı kirpiklerinize yavaşca yedirerek fırçayı kirpiklerinizde döndürün. Bu işlemi yaparsanız yukarıda bahsedilen çeşitliğin hepsini bir anda uygulamış olursunuz. Sonra diğer kirpiğinize de aynı işlemi uygulayıp bir 10 saniye kadar bekleyin. Ve aynı işlemi eğer isterseniz bir daha uygulayın.

Günlük Makyajda Rimel Nasıl Kullanılır?

Rimeli neredeyse her zaman ve saat dilimde uygulayabilirsiniz. Partiye giderken, evde otururken, gece yemeğe çıkarken, okula giderken, işe giderken kolaylıkla kullanabilirsiniz. Günlük hayatınızda en çok tercih etmeniz gereken rimel şekli ağırlık yapmayan ve suya dayanıklı bir rimeldir. Eğer ağırlık yaparsa, gün rutininiz boyunca size çok büyük bir rahatsızlık verecektir. Suya dayanıklı olması ise, gün içinde yüz yıkamak gerekirse ve ya istenirse, sıcak havalarda terlenirse, yağmurda ıslanırsanız suya dayanıklı olan rimeller hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Öncelikle günlük olarak makyajı çok abartmamamız gerekir. Çünkü eğer abartıya kaçarsak bu bizim doğal görünmemize engel olur. Bizim amacımız gün içinde işlerimizi hallederken doğal ve güzel görünmektir. Bu yüzden her şeyi yerli yerinde kullanmamız gerekir. Özellikle de rimeli dozunda kullanmak önemlidir. Günlük kullanımda, ince fırçalı rimeller kullanabilirsiniz. Bu fırçalar, kirpiklerinde çok boya bırakmadan hacim veren fırçalardır. Rimel sürme işlemini ise yukarıda bahsedilen şekilde sadece bir kere uygulamanız yeterlidir. Eğer rimeliniz kirpiklerinizde çok topak ve boya bırakıyorsa bunu kaş fırçası ya da benzer bir fırçayla rimeli sürdükten sonra kirpiklerinizi tarayarak halledebilirsiniz. Bu işlem hem boya ağırlığını alır ve topaklaşan rimelden kurtulmanıza yardımcı olur.

Günlük makyajınızda eğer yanaklarınıza ve dudaklarınıza çok renk vermiyorsanız rimeli biraz daha yoğun olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle gözlerinizi ön plana çıkartarak diğer yerlere renk vermenize gerek kalmayacaktır.

Bu tür ürünleri yeri ve zamanına göre dozunda kullanmak çok önemlidir. Mesela önemli bir geceye, kokteyle ya da bir düğüne gidiyorsanız rimeli biraz fazla sürmeniz göze batmayacaktır ama bazı kadınlar gözlerine çok ön plana çıkartmak için günlük hayatında kat kat rimel sürmeyi tercih eder. Günlük kullanımda bu tür şeyler doğallığınızı büyük ölçüde etkiler.

Eğer günlük kullanımda rimelin ne kadar ve nasıl kullanılacağını görsel olarak öğrenmek istiyorsanız internet ortamında artık çeşitli anlatımlı resimler ve bu işi meslek haline dönüştürmüş ve makyaj alanında profesyonel olan kişilerin yayınladığı videoları bulabilirsiniz. Unutmayın güzellik her zaman doğallıktan geçer.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!