" /> Günlük makyajda pudra nasıl kullanılır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Günlük makyajda pudra nasıl kullanılır ?

Günlük makyajda pudra nasıl kullanılır ?

Sizlere bu makalede makyajda pudra kullanımının nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağım. Makyajın tamamlayıcı malzemelerinin en önemli parçalarından biri olan pudra günümüzde ve bundan önceki zamanlardada kadınlar için yaygın kullanılmış bir güzellik ürünüdür. Cilde porselen görünümü veren pudra ciltteki mat görüntüyü yok etmeye yaradığı gibi fondotenin kalıcılığını arttırmaya yarar. Ve profesyonel bir makyaj görüntüsü sağlar. Pudra kullanımı ile ilgili detaylardan söz ederken cildinizin çok daha güzel ve canlı görünmesi ön planda olmalıdır. Yılların cildinizde oluşturduğu kusurların gözeneklerin ve her türlü lekelenin kapatılmasında pudra hemen hemen bütün kadınların vazgeçilmediği bir makyaj malzemesidir. Cildinizde mükemmel bir pürüzsüzlük için bazen pudrayı fondöten yada nemlendirici kremlerin üzerine bazende pudrayı yalnız başına kullanabilirsiniz. Makyaj yaparken pudra kullanımı sırasını iyi bilmeniz gerekir.

Cilt tipine uygun pudra seçimi nasıl olmalıdır ?

Her şeyden önce cilt tipinizi çok iyi bilmeniz gerekir. Yağlı bir cildiniz var ise mutlaka cildi matlaştıran bir pudra tonu kullanmanız gerekir. Ancak kuru bir cilde sahip iseniz cildinize ışıltı verecek bir pudra tonunu seçmeniz gerekir. Cildinize pudrayı fondötensiz süreceksiniz öncelikle mutlaka herhangi bir nemlendirici krem sürerek sonrasında cilt tipinize uygun pudrayı sürebilirsiniz. Bu pudraların iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ilki toz halinde olan pudradır. Öteki ise son zamanlarda yeni çıkan boncuk şeklindeki pudradır. Cildinize yaptığınız makyajı sabitlemeye yarayan tek şey cilt tipinize uygun olan güzel bir pudradır.

Pudra nasıl sürülür ?

Her işte olduğu gibi makyaj yaparkende pudra kullanmanın bazı püf noktaları vardır. Eğer sizde güzelliğinize güzellik katmak istiyorsanız pudra hakkındaki sırları öğrenmelisiniz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi ilk pudra alacağınız zaman kendi cilt tipinize uygun bir pudra almalıdır. Bunun nedenini soracak olursanız cildinizde güzel durmayacak olan pudra bazı durumlarda ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verir. Böyle bir duruma maruz kalmamak için aldığınız pudranın test ürününü ilk olarak bileğinizin iç kısmına sürerek cildinizde herhangi bir reaksiyon verip vermediğini anlamalısınız. Birde alacağınız pudranın rengi mutlaka kullandığınız fondöten ile aynı renk olmalıdır. Ayrıca fondötenin ve pudranın cilt tonuna yakın bir renk olmasına dikkat ediniz. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise kullanacağınız fondötenin toz olmasıdır. Eğer fondöten kullanmayacaksanız tek başına pudra yeterli olacaktır. Pudrayı cildinize sürmenin püf noktalarından biride iyi bir fırça olmalıdır. Fakat sıkıştırılmış pudra kullanacaksanız pudra ponponu veya herhangi bir makyaj süngeri ile cilde sürmelidir. Süreceğiniz pudrayı öncelikli olarak yüzünüzdeki T bölgesinden başlayarak yüzünüzün öteki noktalarına dağıtmanız gerekir. Kullanacağınız pudra türü sıkıştırılmış pudra ise yüzünüze orta boylu bir fırça ile küçük küçük vuruşlar yaparak yüzünüzün her noktasına uygulamanız gerekir. Fakat toz pudra kullanacaksanız cildinize sürmeden önce muhakkak fırçadaki fazlalıkları atmanız ve ardından yüzünüze hızlıca uygulamanız gerekir. Kuru bir cilde sahipseniz cildinizde pul pul dökülen bir görüntü olmaması için pudrayı cildinize az miktarda sürmeniz gerekir. Sıcak yaz günlerinde pudra kullanmanın diğer bir yararı ise cildinizin daha geç terlemesini sağlar. Özellikle çene ve burun bölgesine daha fazla pudra sürerek cildinizde güzel bir ışıltı yaratmış olursunuz.Kuru bir cilt tipiniz varsa mutlaka pudra kullanmadan önce yüzünüzü nemlendirici kremler ile nemlendirmeniz gerekir. Daha sonra pudrayı rahatlıkla cildinize sürebilirsiniz Topak topak bir görüntü olmaması için pudrayı tamamen cildinizin her bölgesine uygulamanız gerekir.

Kusursuz bir cilt için neler yapılmalıdır.

Kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorsanız ilk olarak cildinizi ikili temizleme yöntemleri ile temizlemeniz gerekir. Bunun için ilk yapmanız gereken şey cildinize herhangi bir nemlendirici yağ sürerek söz konusu olan cildinizde 4 dakika boyunca masaj yaparak ilk adımı tamamlamış olursunuz. Ardından temizleme jelleri kullanarak birkaç dakika boyunca cildinizi ovalayarak 4 dakika gibi uzun bir süre cildinizi durulayınız veya cildinizi temizleme süngerleri ile ovalayarak temizleyiniz. Ve temiz cilde nemlendirici krem sürerek üzerine herhangi bir pudra kullanabilirsiniz. Cildinizde pudranın tamamen yok olması için bir allık fırçası ile cildinizdeki kalan bütün fazlalıkları dağıtarak pürüzsüz bir görünüm elde ediniz. Eğer gözaltı problemleriniz varsa pudranızın içerisine az miktarda fondöten katarak cildinizde inanılmaz derecede bir pürüzsüzlük sağlamış olursunuz Çünkü bu karışım oldukça etkili bir yöntemdir. Aldığınız pudra fırçasının kıllarının uzun kalın ve sık olması daha kolay ve rahat bir makyaj yapacağınız anlamına gelir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!