" /> Günlük Makyajda Kaş Nasıl Boyanır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Günlük Makyajda Kaş Nasıl Boyanır ?

Günlük Makyajda Kaş Nasıl Boyanır ?

Kaşlarımız yüzümüzde dikkat çeken unsurlarımızın neredeyse en başlarında geliyor. Giyim olarak nasıl moda değişikliği oluyorsa kaşlar içinde moda değişikliği yapılabilmektedir. Kaş modası derken kaşların boyutları ve şekillerinden bahsediyorum. Yani kimi insanlar ince ve yay şeklindeki kaşlara dikkat çekerken kimi insanlarda kalın kaşlara önem veriyorlar. Kimine göre ince kaşlar beğenilirken kimine göre de kalın kaşlar tercih seçimi olarak kullanılıyor. Ama burada önemli olan kişinin yüz şekline göre uyumlu kaş şeklini tercih etmesidir. Kısacası kalın kaş modası olan bir toplumda moda diye gidip hemen kalın kaş bırakılmamalıdır. Başkasının moda terimi adı altında dayatma yapmasına izin vermemek gerekmektedir. Kaşları doğuştan ince veya seyrek olan kişilerin kaş yapıcı kalemleri kullanmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra far kalemleri de kaş eksikleri bulunan kişiler için üretilmiş olan alternatifler arasında yer almaktadır. Kaş ile ilgili uygulamalar yaparken çok fazla aşırı işlemlere kaçmamak gerekmektedir. Çünkü fazlaya kaçan kaş makyajı kişiyi doğallıktan çıkarıp yapaycılığa yönlendirmiş olur. Böyle bir durumda samimiyet ortamının yok olmasına neden olur.

Kaş makyajı yapmak isteyen kişiler mutlaka kaş kalemi veya kaş fırçasına sahip olmaları gerekiyor. Bunların olması durumunda da kalem veya fırçayı makyaj yapım aşamasında dik tutarak kaşlara sürme durumunda kaşların sert ve koyu bir görüntü şekil almasına katkı sağlar. Doğallıktan yana olan kişiler ise kalem veya fırçaları yatay şekilde ve hafif.e bastırarak işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Kaşa şekil verme veya boyama sırasında kaşın kuyruğunu çok uzun bir şekilde bırakmamak gerekiyor. Kaşın kuyruğunun gereğinden fazla uzun bırakılması durumlarında yüzde aşağı çekimlik bir durum oluşturur. Bu durum ise yüzün aşağıya doğru sarkmış bir hal bırakmasına neden olur. Haliyle böyle bir durum da görüntü açısındna pek de iç açıcı bir görünüş vermez.

Kaş makyajı veya kaş boyaması yapmak aslında uğraş gerektiren bir iştir. Çünkü; gözler ile kaşların arasındaki mesafeler, iki gözün birbirine olan uzaklıkları, kaşın rengi ile kaşın seyrek olup olmaması kişideki yüzün bir bakıma kimlik özelliği taşımasına neden olur. Kaş boyutları ve seyrekliği üzerinde uğraşmak kadar kaşların kavisli olup olmaması da oldukça önemlidir. Kaşların kavisli bir şekil alması kişideki yüz ifadesini de gereğinden fazla etkiler. Kaşları dolgun bir şekilde ön plana çıkartmak isteyen kişiler, kaşlara geniş açıda kavisli şekiller veriyorlar. Böyle durumlarda geniş kavisli bir yapıda kişinin sinirli bir görüntüye sahip olmasına sebebiyet veriyor. Haliyle böyle bir durumda istenilmeyecek derecede diğer kişilere rahatsızlık verebilme noktasına gelebiliyor. Bütün böyle kötü durumların oluşmasını engellemek için kaşlara kavisin hangi noktada verilmesi gerektiğine iyi karar verilmelidir.

Kaşların daha parlak ve daha canlı görünmesi için kaşlara aydınlatıcı sürülür. Aydınlatıcı sürülürken de fazla sürüp aşırıya kaçmamak gerekmektedir. Aydınlatıcıların görevi kaşların altına sürülmeleri halinde kaşları havaya doğru kaldırarak daha belirgin görünmesine yardımcı oluyor. Davetli olduğunuz düğün veya önemli bir buluşmaya gidiyorsanız aydınlatıcı sürmek mantıklı ama günlük gezmelere çıkarken sürülen aydınlatıcılar abartı olduğu için pek de tercih edilmemektedir. Kaş makyajı yaparken kaşın rengini olduğundan çok koyu renkte yapılması kötü bir görüntünün meydana gelmesine sebebiyet verir. Kaşları boyamak amacınız ise seyrek olan kaş aralıklarını doldurmak gerekiyor. Bunun haricinde kaşı tamamen koyu bir renkte boyamak doğallıktan uzak olunmasına neden olur. Kaşı boyamak veya şekil vermek gibi uğraşınız olduğunda kaşın her tarafının aynı düzeyde olmadını bilmelisiniz. Yani kaşın bir tarafı kalın diğer tarafı ince olabilir. Bu durumda da dikkatli bir şekilde ayarlama yapılmalı ve boyama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Kaş farı denilen kaşın yüzey görüntüsüne boya sürülme işi çok dikkatlice yapılmalıdır. Ten rengi açık olan kişilerin açık kahve gri renklere ağırlık vermeleri gerekirken; ten rengi esmer gibi kapalı renk olanlar ise koyu kahve ve siyahın katmanlarını kullanmaları gerekmektedir. Cilt renginize göre bir ton seçip uyguladığınızda doğallıktan uzak bir renk meydana gelebilir. Böyle ters durumlarda açık ton ile kapalı tondaki renkleri karıştırarak cildinize en uygun rengi yakalama şansına da ulaşmış olabiliyorsunuz. Kaşı daha çok ön plana çıkarmak isteyen kişiler kaşlarının altına veya üstüne kalem ile çizgi çekiyorlar. Çekilen bu çizgiler kişiye kaşlarını daha çok ön plana çıkardıkları hissini yaratıyor olabiliyor. Ama yapılan bu uygulama sayesinde yapay bir kaşın ortaya çıktığını görmekte zorluk çekmiyoruz. Yapay kaş yerine doğala yakın kaşı tercih edenler kaşlar arasındaki boşlukları doldurmalı ve kaşları kaş fırçası ile tarayarak kaşın tamamına dağıtılmalıdır. Bu işlemlerden sonra ise doğala yakın kaşa sahip olabiliyoruz. Kaşa şekil verirken kalem yardımı ile tek hamlede çizgi çekip iş bitti demeye getirmek yanlış olur. Burada önemli olan güzel kaşlara sahip olmanın formülü aslında kaş fırçası veya kaş kalemi ile tek tek kıl çizercesine işi sakin ve düzenli bir şekilde yapmak gerekiyor. Bu yapılan küçük dokunuşlar sayesinde oldukça şık bir kaşa sahip olmak içten bile değil. Bunun yanı sıra kaş kontürü denilen bir de değişik olay var. Bu olay kaşlarında seyreklik hissedenlerin başvurdukları bir olaydır. Bir bakıma kaş dövmesi yapmak anlamına da gelmektedir. Kaşı seyrek olanların kaşının altından bir dövme yaptırarak daha düzenli ve daha canlı durmasını sağlama işlemine deniliyor. Kaş dövmesi yaptırmadan önce düşünülmesi gereken husus ise suni maddelere ve suni boyalara alerjisi olan kişilerin kesinlikle yaptırmamaları gerekmektedir. Bunun gibi durumda olan kişiler yaptırdıktan sonra doğal kaşlarında dökülmeler meydana gelebiliyor. Kaş dövmesi yaptırmak isteyenlere geç olmadan zararlarını araştırıp ona göre bir yol çizmelerini öneririm.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Beyaz tenli sarisin bir bayanim bu nedenle kahverengi kas kalemi ve kaş fari kullaniyorum kas kalemiyle önce kaş kontörü yapip ardindan kalan bosluklari far yardimiyla doldurup doğallığı yakaliyorum . Ten ve sac renginize göre kaşlarinizi boyarsaniz zıt bir görünümden uzak durursunuz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!