" /> Günlük Makyajda Hangi Makyaj Ürünleri Kullanılabilir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Günlük Makyajda Hangi Makyaj Ürünleri Kullanılabilir?

Günlük Makyajda Hangi Makyaj Ürünleri Kullanılabilir?

Günlük makyajlarda genellikle günlük makyaj olduğunu unutup, yüksek kapatıcılı bir fondötenden tutun da aydınlatıcıya kadar her ürün uygulanıyor. Makyaj sever biriyseniz eğer, ne demek istediğimi çok iyi anlamışsınızdır. Bir maskara süreyim, bir de ruj olsun bitsin diye başlanılan makyajlarda kontürden tutun da kaş aydınlatmaya kadar varıyor iş. Bunun böyle olması, cildinizi hem fazlasıyla yorar hem de temizlemesi çok daha güç bir hal alır.

Makyaja başlamadan önce, mutlaka ama mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın. Bu aşamayı hiçbir zaman, hiçbir cilt tipinin atlamaması gerekiyor.

  • Günlük makyajda kullanılabilecek ve yüzünüze ağır gelmeyecek ürünler;

1) Kapatıcı

Eğer cildinizin her yerinde ciddi lekeler ya da sivilceler yoksa günlük olarak fondöten kullanmanızın hiçbir manası yok. Kullandığınız fondöten en iyi fondöten bile olsa, özellikle sabahtan akşama kadar yoğun ve aktif bir şekilde dışarıda kalmak zorundaysanız, gün ortasına ya da akşama doğru o fondöten yüzünüzden kendini atacaktır. Bunun sebebi, yenilen ve tüketilen her besinin ciltten çıkmasıyla aynıdır. Nasıl fazla sıvı tüketince sıcakla birlikte daha fazla terlersiniz, ter bezleriniz çalışır. Fondöten de havayla tepkimeye girerek oksitlenir ve gün içerisinde yüzünüzden ya pul pul dökülür, ya da cildiniz fondöteni kusar. Bu durum hiç kimse için iyi olmaz ve belki özendiğiniz, saatlerinizi harcadığınız makyajınız boşa gider.

Bu sebeplerden dolayı, tercihe göre yüksek ya da orta kapatıcılıkta bir kapatıcıyı gerekli gördüğünüz bölgelerinize; örneğin T bölgesi, sivilceler, güneş lekeleri ve kızarıklıklarınızın üzerine olabilir. Eğer kapatıcınızın az bir kapatıcılığı varsa ve özellikle likit formdaysa, iki ya da üç kat uygulayarak kapatıcılığını arttırabilirsiniz.

Fondötenden çok daha hafif ve lokal olarak uygulayacağınız bir işlem olduğundan dolayı gün içerisinde sizi zorlamayacak ve çok daha doğal, canlı bir görünüme kavuşmuş olacaksınız.

2) Maskara

Herkes uzun ya da kıvrık kirpiklere sahip olmak zorunda değil elbette, ama kendi kirpik tipinize uygun bir maskarayı bulup uygulamak çok önemli. Bu adım, kirpiklerinize volum kazandırabilir ve uzatabilir. Daha uyanık bir görüntüye sahip olmanız için maskara kesinlikle gerekli bir adımdır.

Fondötensiz, rujsuz bir makyaj düşünülebilir fakat yüzünüze hiçbir şey sürmediğiniz zamanlarda bile eliniz maskaraya gider. Bunun en temel sebebi, bakışlarınıza güç kazandırması ve bakımlı bir görüntü ortaya çıkartmasıdır. Günlük makyajınızda da maskara vazgeçilmeziniz olabilir. Hem çok abartı durmaz, hem de istediğiniz o bakımlı izlenimi elde etmenize fayda sağlar.

3) Ruj

Ruj, eyeliner ya da diğer makyaj ürünleri gibi kullanılması zor ya da riskli bir alan değildir. Bundan dolayı, günlük makyajlarınızda ruj kullanmak doğru bir seçimdir. Uygulaması kolay, zaten uygulacağnız yer bellidir. Örneğin, bir kontür yapmak ya da bronzer kullanmaktan çok daha farklı ve kolaydır. Onların yerlerini doğru bir şekilde ayarlayıp belirlemek gerekirken, bunda yalnızca dudağınıza ürünü uygulamanız gerekir.

Fakat, günlük makyajlarınızda kullanacağınızn rujun yapısının seçimi biraz daha zordur. Örneğin, likit ve bordo renk bir ruju sürüp tazelemek çok zordur. Ama, doğal tonlarda ve saten yapılı bir ruj tercih ederseniz hem yemek yediğinizde dudağınızdan çıkmaz, hem de dilediğiniz gibi aynaya bile bakmadan özgürce tazeleyebilirsiniz. Likit olan ürünleri tazelemek yanlış bir uygulamadır, ruj dudağınızda kat kat duracaktır ve zaten tek katta bile kurutmaya meyilli olan hatta hemen hemen hepsi kurutan bir ruj yapısının kat kat uygulanmış hali dudaklarınızdan kabuk kabuk olup dökülecektir. Dolayısıyla, doğal tonlarda ve saten/yumuşak yapıda bir ruj seçmek önemlidir.

4) Allık

Özellikle hasta olduğunuz dönemlerde, yüzünüze biraz renk katmak istediğiniz zamanlarda uygulanması gereken ve en risksiz yollardan biri de allıktır. Günlük makyajlarda tercih edilmesinin sebebi daha doğal ve sağlıklı bir görünüm katmasının yanı sıra, ten renginize uygun bir seçim yapıldığı zaman oluşan ve yine aynaya bile gerek duymadan kullanılmasıdır. Makyaj yapılmasının en büyük sebebi ve kritik noktası, yüze canlılık katmaktır. Bu sebepten dolayı, allık sayesinde yüze renk katmak günlük olsa da gece olsa da makyajın en önemli kısımlarından biridir. Yanaklarınızı daha belirgin, daha güleç ve sağlıklı gösterebilirsiniz.Allık seçiminde dikkat edilmesi gereken tek husus, çok pigmentli ürünler kullanılmamalıdır. Çünkü, bir anda Heidi’ye dönme ihtimaliniz var. Eğer çok fazla ürün alırsanız, onu dağıtmak da zorlaşır ve istenmeyen bir görünüm ortaya çıkar. Bu yüzden, daha hafif pigmentli ve yoğunluğunu sizin isteğinize göre arttırabileceğiniz bir ürün tercih etmelisiniz. Özellikle uygun fiyatlı markalarda allık renk skalası oldukça geniştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Ben gunluk sade makyajda pudra ,allik ve dudak kalemi tercih ediyorum .gozlerim icinde bi kalem ve maskara oldukca sade makyaj yakalamakta bir numara

  2. Sedefli acik tonlarda göz farı, siyah göz kalemi ee tabi maskara .dudak tonlarinda ruj hafif seftali tonu da olabilir.loreall bb krem de cilt tonumu esitlemek te kullandigim ilk basamak diyebilirim ben orta tonu kullaniyorum ve diğer markalara göre daha kalıcı bence…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!