" /> Günlük makyajda göz kalemi nasıl kullanılır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Günlük makyajda göz kalemi nasıl kullanılır ?

Günlük makyajda göz kalemi nasıl kullanılır ?

Günlük makyajda göz kalemleri daha çok kirpikleri dolgun göstermek için kullanılır. Kaşları biraz daha kaldırarak iç bölgeye doğru sürülen bir çeşit kalemdir. Gözü olduğundan daha küçük göstermek için gözün alt kısmına gözleri olduğundan daha büyük göstermek için ise gözün üst tarafına göz kalemi uygulanır. Ancak günlük makyaj yaparken makyajı tamamlayıcı olarak göz kalemi kullanılacaksa gözün altına ve orta bölümüne uygulanmalıdır. Göz kalemi alırken kıyafetler ve göz rengi gibi ufak detaylara dikkat edilmelidir. Gözlerinize uyguladınız kalemi pamuk yardımıyla hafifçe dağıtarak göz kaleminin far gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Açık tenli olan bayanların kahverengi göz kalemi kullanmaları daha iyi bakışlar yaratır. Gözlerinizin dışına doğru sürdüğünü göz kalemi sürekli olarak bakışlarınızı daha etkili olmasını sağlar. Gözlerinizin birbirine yakın olmasından yakınıyorsanız göz kaleminizi gözlerinizin ortasından başlayarak dışa doğru sürmeniz gerekir. Böylelikle gözleriniz birbirinden uzak ve dahaçekici gözükür. Ayrıca göz kalemlerinizi kaşlarınızı olduğundan daha kalın ve siyah gösterebilirsiniz.

Gözleri büyük gösteren göz kalemi nasıl çekilir ?

Gözler insan yüzündeki en önemli noktalardan biridir. Bu yüzden göz göze konuştuğunuz insanlarla daha kolay iletişim kurarız. Bu yüzden olmalıdırki kadınların yüzyıllardır vazgeçemedikleri göz makyajına olduğundan daha fazla önem vermişlerdir. Göz makyajında kullanılan iki çeşit makyaj ürünü vardır. Biri göz kalemidir ve birçok rengi bulunur. Diğeri ise son zamanlarda oldukça yaygınlaşan eyeliner. Gözler olduğundan daha güzel göstermek için göz kapaklarının gölgelendirilmesi gerekir. Göz kapaklarında katlanan bölgeden başlayarak dairesel hareketlerle kahve tonlarındaki kalemi sürerek göz bebeklerinin ortaya çıkmasının sağlayabilirsiniz. Ve daha sonra göz rengini belirginleştirmek için gold rengindeki far fırçası ile göz bebeklerinizin hizasına gelecek şekilde uygulayarak olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz Ayrıca alt kirpikleride kahverengi ile belirginleştirmeyi unutmayınız. Ve göz pınarlarını aydınlatarak gözlerinizi olduğundan daha çekici bir hale getirerek bakışlarınızı daha canlı ve aydınlık gösterebilirsiniz. Gözleriniz küçük ise Gözlerinizin alt tarafını ve iç kısmına ten rengi kalem kullanabilirsiniz. Gözlerinizin alt kısmına koyu renkleri sürerek parmak uçlarınızla hafifçe dokunup yayarak buğulu gözlere sahip olabilirsiniz. En etkili göz makyaj larından biride açık renk bir göz kalemi ile gözlerinize maskara yapmanızdır. Herkesin bildiği gibi ne kadar çok dolgun kirpikleriniz varsa gözleriniz o kadar büyük ve güzel gözükür. Çift taraflı bir maskara ile baz kısmını gözlerinize uygulayarak kirpiklerinizi daha dolgunulaştırabilir maskara ile belirginleştirebilirsiniz. Göz kalemlerini farklı şekillerde kullanarak kedi gözlerine sahip olabilirsiniz. İyi bir göz makyajı için farklı renkteki göz kalemlerini tercih edebilirsiniz. Gözünüzün iç kısmına ten rengi veya beyaz sürebilir siyah, yeşil, mavi ve gold renklerini ise gözün üst kapaklarına sürebilirsiniz.

Gözlere kalem çekerken yapılmaması gerekenler ?

Özellikle gözlere maskara uygularken uzak durulması gereken hataların başında fırçaların yanlış kullanımı gelmektedir. Pek çoğumuz maskara fırçalarını yatay uygularız. Ancak Kirpiklerin çıkış şekilleri ve açıları farklı olduğu için fırça yatay bir şekilde uygulandığında her kirpiğe eşit olarak sürülmez. Ancak özellikle kirpiklerin iç ve dış kısımlarına maskara fırçası sürerken fırçayı özellikle dik olarak tuttuğunuzda daha kolay sürüldüğünü göreceksiniz. Mutlaka her iki göze eşit şekilde maskara sürmeye dikkat ediniz. Fakat kirpiklerinize maskara uyguladıktan sonra kirpik şekillendiricileri kullanmak yapabileceğiniz en büyük yanlışlardan biridir. Çünkü bu uygulama kirpiklerinizi kırmaktan ve maskarayı çevreye bulaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Kirpiklerin daha kıvrık olmasını istiyorsanız mutlaka maskaradan önce kirpiklerinizi kıvırın ve ardından maskarayı zikzak hareketlerle uygulamaya çalışın. Makyaj yaparken yapabileceğiniz hatalardan biriside güne başlarken maskarayı kullandıktan sonra gün içerisinde makyajınızı tazelemek için tekrar göz kalemi kullanmak kirpiklerinizin ve gözlerinizin olduğundan daha kötü görünmesini sağlayacaktır. Ve gün içerisinde ikinci kez yapacağınız göz makyajı kirpiklerinizin birbirine yapışmasına sebep olur.

Gözlere eyeliner nasıl çekilir ?

Son zamanlarda göz makyajlarında olmazsa olmaz eyeliner çekmek sandığınız kadar kolay değildir. Bütün bayanların zorlandığı bir noktadır. Ancak aynanın karşısına birkaç denemeden sonra pratik bir şekilde uygulamayı öğrenebilirsiniz. İnce kıllar kullanılmış eyeliner fırçaları keçeli kalemi andıran bir şekildedir. Eğer kuyruklu eyeliner çekmek istiyorsanız ilk işlem olarak mutlaka gözlerinizin kuyruk kısmından başlayarak her zaman için mutlaka eyelinerin ince tarafından kalın tarafa doğru uygulamanması gerekir. Yani eyelinerin kalınlık derecesini yavaş yavaş artırarak uçlara doğru çekmek gerekir. Ancak birçok bayanın yaptığı hatalardan biride gözü bir elle gergin bir şekilde çekerek eyeliner sürmektir. Göz gerildiği için makyaj güzel sürülebilir ancak gerginlik giderildikten sonra kişide hayal kırıklığı oluşabilir. Kusursuz bir eyeliner çekmek istiyorsanız öncelikle kirpik diplerinize eyelinerın ucu ile birkaç nokta belirleyerek daha sonra noktaları birleştirerek güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Gözlerinizin üst tarafına siyah eyeliner uygulayarak alt kirpiklerinize beyaz kalem uygulayarak farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Siyah eyelinerı aynı anda gözlerinizin hem üst kirpiklerine hemde alt kirpik diplerine kullanabilirsiniz. Gözlerinize eyeliner uygularken farklı kalınlıklarda sürmüş olabilirsiniz ancak en kalın sürdüğünüz gözünüz hangisi ise öteki gözünüzü bir fırça yardımı ile hafif kalınlaştırarak kusurlu kısmını ortadan kaldırılmış olursunuz. Veya Pamuklu çubuk ile aynı işlemi yapabilirsiniz. Eyelinerı çekmekte zorlanıyorsanız jel yapıdaki geliştirilen eyelinerı kullanabilirsiniz. Kuyruklu bir makyaj yapmak yapmak istiyorsanız eyelinerı önce kuyruğa doğru aşağıdan yukarı doğru çizerek şekil verebilirsiniz. Göz kalemlerinizin akmaması için aynı renkte göz farı kullanarak veya eyelinerı kullanarak makyajınızın akmasını önlemiş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Eyeliner paleti kullanarak yapiyorum en azindan bulasmiyor inceliği veya kalınlığı o hizada ayarlamak mümkün

  2. Göz kapaklarim düşük o nedenle kalem cekmek zor benim icin.bazen sadece göz fari ve göz altına beyaz kalem çekerek makyaji gecistiriyorum 😢

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!