" /> Günlük makyajda göz farı nasıl kullanılmalıdır | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Günlük makyajda göz farı nasıl kullanılmalıdır

Günlük makyajda göz farı nasıl kullanılmalıdır

Günlük makyajda yoğun bir göz farı kullanmak isteyenler farklı göz makyajı efekti oluşturarak ve doğru renkler seçerek özel bir makyaj şekli oluşturabilirler. Ancak günlük makyaj sevenler İçin biraz uzun zaman alabilir. Bunun için özel tekniklerle yoğun yapacağınız göz makyajınızı günlük makyajlara uyarlayarak birçok insana ilham verebilirsiniz. Günlük olarak yapacağınız dumanlı göz makyajınızda primerlerin gücünü hafife almayınız. Göz farının içerisinde bulunan pigmentasyonun daha iyi görünmenizi sağlayacaktır. Göz kapaklarınızda birikme olmaması için iyi bir fırça ile göz üzerindeki farları iyice yedirmeniz gerekir. Gündüz yapılacak olan göz makyajının daha hafif olması gerekirken koyu renkler genellikle gece makyajlarında tercih edilmelidir. Her çeşit Toprak tonu günlük olarak kullanılırken dumanlı göz makyajı için siyah yerine pastel tonlar tercih edilebilir. Daha canlı ve zinde gözlere sahip olmak için yeşil pembe tonlarını birer alternatif olarak kullanabilirsiniz. Göz makyajında far kullanmak istemeyen kişiler far yerine göz kalemini tercih edebilirler. Böyle bir durumda siyah göz kaleminden yararlanabilirsiniz. Bu noktada bir göz kalemini kirpik diplerine sürerek makyaj fırçası veya pamuklu çubuklarla biraz dağıtarak daha yumuşak bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Dumanlı göz makyajı için farklı teknikler

Canlı renklerin dışında dumanlı bir göz makyajı efekti oluşturmak için en önemli etkenlerden biri göz farnınızın nasıl uygulandığı ile alakalıdır. Göz makyajınızın fazla ağır olmaması için maskara ile birlikte kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Ancak gözlerde güzel bir etki yaratmak için mutlaka perversion türü bir maskara kullanması gerekir. Göz makyajında önemli olan ilk kural gözaltındaki morlukları kapatmaktır. Bunun için mutlaka ilk olarak palet kullanmanız ve cilt tonunuza yakın bir renk kapatıcı ile gözaltındaki lekeleri kapatmanız gerekir. Gözlerinizin iç kısmından başlayarak kullanacağınız ürünü gözlerinizin dışına doğru sürmeniz gerekir. Göz makyajında kapatmak istediğiniz bölgeleri koyu renkler kullanarak kapatabilirsiniz. Fakat ön plana çıkarmak istediğiniz kısımları mutlaka açık renkli boyayarak daha güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz. Böylelikle yüzünüzdeki hem kontörü hem yüz makyajınızı hemde gözlerdeki makyajınızı ön plana çıkarmış olursunuz. Geniş bir yüze sahipseniz gözlerinizin üst kısmına koyu renkler tercih ederken gözlerinizin aşağısınıda daha açık renklere tercih etmeniz gerekir. Aydınlatıcı farlar likit ve pudra formunda olan makyaj ürünleri yüzünüzde ortaya çıkmasını istediğiniz bölgeleri belirginleştirmede ilk sıraya sahip olan ürünlerdir. Gözlerinizin hemen üstüne ve kaş altına uygulayabileceğiniz aydınlatıcılar kaşlarınızın oldukça kalkık görünmesini sağlar. Yapacağınız göz makyajı ile kaşlarınızı kavisli veya düz olarak göstermeye imkanınız vardır. Ayrıca göz pınarlarına uygulayacağınız aydınlatıcılar gözlerinizi hem olduğundan büyük gösterecek hemde daha dinlenmiş gözlere sahip olacaksınız. Yapacağınız makyajın sadece gözlerde değil bütün yüzünüzde bir uyum içerisinde olması gerekir.Yüzünüzdeki en etkileyici nokta gözler olduğu için gözlere yapılacak olan doğru bir makyaj ile olduğunuzdan çok daha güzel gözükebilir çevrenizdeki birçok insanı kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Göz farı nedir nasıl yapılır ?

Far dediğimiz şey göz kapaklarınızı süslemek için kullanılan bir kozmetik ürünüdür. Göz makyajı olmazsa olmaz haline gelmiş ve oldukça geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Genellikle bayanların daha çok tercih ettikleri farlar toz formundaki göz farlarıdır. Bu toz farların yanı sıra pres, farlar krem, farlar kalem,farlar köpük farlar diye sayabileceğimiz oldukça çeşitli seçenekleri vardır. Günlük hayatta toz farlar çok tercih edilmektedir. Ancak toz olan bu göz farlarının kalıcılığı çok fazla uzun sürmemektedir. Bunu daha bir kalıcı bir hale getirmek için göz fırını kullanmadan önce far baz olarak kullanmanız gerekir. Toz farlar düz bir far fırçası ile klasik bir şekilde uygulanırken krem farlar daha kalıcı ürünler olduğu için gün içinde bozulmadan sabit kalabilmektedirler. Açık renk bir krem far ile baz olarak kullanılır. İkinci özelliği ise jel eyeliner olarak kullanmaktadır. Krem farlar eyeliner gibi kolayca sürülebilen ve kalıcılığı oldukça uzun süren bir ürünlerdir. Krem farların uygulamaları diğer toz çeşitlerine göre daha zordur. Çünkü göz üzerinde eşit olarak dağılması biraz daha zordur. Aksi takdirde her iki gözde doğal bir bitiş sağlanamadığı için kötü bir görüntü oluşabilir. Böyle bir duruma maruz kalmamak için mutlaka fırça ile iyice dağıtılması gerekir.

Göz rengine göre far nasıl kullanılmalıdır ?

Kendi göz renginizi ve şeklini bilerek ve ona göre göz farlarını kullanmanız gerekir. Örneğin yeşil gözlerin daha çok pembe mor mürdüm tonlarını mavi gözlerin daha çok kahverengi tonlarını kullanması gerekir. Kahverengi gözlerin ise derinlik kazanması için pırıltılı farların kullanması Ela gözlerin kahverengi tonlarını siyah gözlerin ise mavi yeşil uçuk tonlardaki kalemler yapılması gerekir. Pres farlar sıkıştırılmış bir özelliğe sahip olduğu için çok az miktarda kullanılarak istenilen sonuca ulaşılabilmektedir. Çünkü diğer krem farlar gibi çok yoğun bir özelliğe sahiptir. Kalem farlar ise kalem formunda olup kolayca istenilen bölgeye uygulanabilmektedir. Daha iyi durması için far fırçası ile iyi bir şekilde dağıtılmalıdır. Göz farlarının yanı yanı sıra çeşitli renk seçenekleri ile ışıltılı sedefli mat farların içerisinde simlerin yoğun olarak bulunduğu farlar vardır. Sedefli farların içerisinde küçük parçacıklı sedefler bulunduğu için çok fazla parlamayan güzel bir ışıltısı olan farklı çeşitleri ile hem günlük hemde gece makyajlarında kullanabilirsiniz. Mat farlar ise daha çok günlük makyajlarda tercih edilmektedir. Çünkü içerisinde sim olmadığı için daha doğal bir görüntü oluşturmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Göz kapaklarım biraz iceri doğru olduğu için ve gözlerim çok küçük olduğundan mecbur göz kalemi çekmeden yapamıyorum .Doğal olarak gölgelemede üst kısmı daha açık tonlarda alt kısmı daha koyu tonlarda yapıp makyajimj tamamlamis oluyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!