" /> Günlük Makyajda Eyeliner Nasıl Çekilir ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Günlük Makyajda Eyeliner Nasıl Çekilir ?

Günlük Makyajda Eyeliner Nasıl Çekilir ?

Makyaj yapmak kızların vazgeçmekte oldukça zorlandıkları uğraşların en başlarında gelen bir olaydır. Kimi kadınlar makyaj yaparken pek de zorlanmasalar da eyeliner sürerken zorlandıkları bilinen bir durumdur. Eyeliner sürme işinde bir bakıma ellerinizin titrememesine dikkat etmelisiniz. Titreyen eller ile çekilen eyeliner kirpiklerde çirkin bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Bunun gibi sıkıntının üstesinden gelmek de tabiki de sıkça eyeliner sürerek yani tecrübe edinerek gelişen bir olay haline gelmektedir. Eyeliner sürmek oldukça dikkatli bir uğraş gerektirdiğini söylemiştim. Durum böyle olunca da eyeliner sürerken fazla hata yapmanın önüne geçmek içinde önceden göz kalemleri ile deneme sürüşleri yapmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Göz kalemi ile yapılan denemlerden sonra ise eyeliner sürmelerine geçiş yapılmalıdır. Eyeliner sürerken rastgele sürmemek gerekmektedir. Yani saç ve ten renginize uygun olarak eyeliner sürülmesi gerekmektedir. Eğer cilt ve saç renginiz ile süreceğiniz eyelinerin renkleri tamamen birbirine zıt renkler ise kötü bir görüntüye sahip olmanız içten bile değildir. Bu yüzden iyi bir görünüme sahip olmak isteyenlerin cilt renkleri ve saç renklerine uyumlu olan eyelinerlerden kullanmalarını tavsiye edebilirim. Sarımsı veya açık renkteki saçlara sahip olan kadınların eyeliner kullanırken de kahverengi renk tonlarını kullanmalarını, siyah veya oldukça kapalı saç rengine sahip olan kadınların ise kapalı renk tonlarındaki eyelinerlerden kullanmaları insan görüntüsü ile makyaj görüntüsünün bütünlük oluşturması açısından oldukça önem taşımaktadır.

Kirpik kısımlarına sürülecek olan eyelinerlere kirpiklerin ortasından değilde başladığı yerden sonlara doğru sürülmesi uygun olmaktadır. Eyeliner sürümüne ortadan başlanması halinde ise kötü bir görünüme yol açılacağı unutulmamalıdır. Hemen acele acale eyeliner sürmekte olumsuz sonuçlar çıkarmaktadır. Sürülecek olan eyelineri yavaşça ve dikkatlice sürmek gerekiyor. Hızlıca sürülen yani baştan sağma bir eyeliner sürüşü makyajın kötü görünmesine sebep olur. Eyelineri gerekirse 3 veya daha fazla üzerinden geçerek yavaş bir şekilde sürülmesi gerektiğini savunanlardanım. Yavaş ve dikkatli bir sürüş sonrası da hedeflenen eyeliner makyajı başarıya ulaşmış olacaktır. Bilindiği üzere gözler bir insanda en çok dikkat edilen organlardır. Durum böyle olunca da göz kısımlarına yapılacak olan makyajların veya sürülecek olan eyelinerlerin gerektiğinden daha fazla dikkatli sürülmesi gerekmektedir. Gözlerden konu açılmışken; gözler bir insanın konuşmadan herşeyi anlatabildiği harika olarak tarif edebileceğim organlarıdır. Sağlam ve oldukça etkili bakışlara sahip olmak içinde gözlere yapılan makyaj ile sürülen eyelinerlerin önemi fazladır. Etkili ve güçlü bir bakışa sahip olmanın da bir başka yolu; kirpiklerin hem alt kısımlarını hem de üst kısımlarını siyah göz kalemiyle boyamak gerekiyor. Kirpikler haricinde gözün iç kısımlarını da siyah göz kalemiyle boyadıktan sonra siyah renkteki yumuşak dokudaki göz kalemi ile gözlerin dış kısımlarına üçgen olacak şekilde çizgi çekilmelidir. Sonrasında ise gözlerin dış kısımlarına üçgen çiziminin ardından göz fırçaları yardımıyla dikkatli bir şekilde çizilen o üçgeni etrafa dağıtmak gerekiyor. Başarıyla dağıtılan boyanın ardından istenilen güçlü bakış ve çekici bir bakışa sahip olabiliyorsunuz.

Eyelinerlerinde çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar arasında likit yapısında olanlar ve jel şeklinde olanlar vardır. Jel şeklindeki eyelinerlerin kullanımı oldukça basittir. Jel eyelinerlerin en pozitif özellikleri ise akma veya başka bir yerlere bulaşma yapmamalarıdır. Gözlerin dış kısımlarına iyi görünmesi adına yapılan kuyruk şeklindeki çizimlerin de jel eyelinerler ile yapmak daha canlı ve daha güzel görünmelerini sağlar. Bunların yanında da kalın biçimde olan eyeliner ile de makyajınızı yapma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Jel eyeliner haricinde bahsetmiş olduğum bir de likit eyeliner bulunmaktadır. Bu likit eyelinerler jel eyelinerlere kullanımı biraz daha zordur. Çünkü; eyelinerin içinde bulunan fırça oldukça ince bir yapıdan yapılmıştır ve kullanımı da bu yüzden zor bir hal almaktadır. Likit eyelinerinde kalem uçlu şeklinde olanları bulunmaktadır. Bu kalem uçlu likit eyelinerler ince fırça uçlu eyelinerlere göre kullanımı biraz daha kolaydır. Burada likit eyelineri kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli kural, kesinlikle göz kapağının altına değil göz kapağının üstüne sürülmesi gerektiğidir. Bu söylemiş olduğum kuralı yerine getirmeyen kişiler görüntü açısından oldukça kötü ve rahatsız edici bir durum ortaya çıkarmış oluyorlar. Kalem şeklinde piyasaya sunulan eyelinerlere gelecek olursak; biraz önce dediğim gibi ince fırça şeklinde olan eyelinerlere göre kullanışı oldukça kolaydır. Kalem uçlu eyelinerleri kullanırken gözüm iç kısmından dış kısmına doğru ince bir çizgi çekerek ve yamuk bir görüntü oluşan yerlerin üzerinden geçerek işlem yapılmalıdır. İşlem sırasına göre de gözlerin dış kısımlarına yapılan kuyruk makyajları da en sondaki işlem için bekletilmelidir. Eyeliner sürme işlemlerinde gözlerinizi kapatmanıza gerek yok. Gözleriniz açıkken bile eyeliner sürme uğraşınıza devam edebilirsiniz yani bir zararı olmamaktadır. Eyelinerlerin sürülme işlemi bitikten sonra başka herhangi bir makyaj işlemine geçmedne önce bir süre beklemeniz gerekmektedir. Çünkü, beklenilen süre içerisinde kirpiklere sürülen eyelinerlerin kuruması sağlanmış olur. Eğer kuruması beklenmeden başka işlemlerin yapılması durumunda kirpiklere sürülen eyelinerler göz kısımlarına bulaşma yapacaktır. Durum böyle olunca da ortaya kötü bir görünüm çıkacaktır. Eyeliner sürülürken elde olmayan durumlardan dolayı göz çevresi kısımlarına taşırılmasında hemen yanınızda taşımanız gerek makyaj mendili bulundurmalısınız. Bu sayede etrafa yayılan eyelinerlerin kurumadan müdahale etme şansını kaçırmamış olursunuz. Bunun haricinde ise etrafa yayılan eyelinerleri kulak çöpü yardımıyla ve makyaj sütü denilen bir sıvı ile temizlenmesi gerekmektedir. Son olarak da makyaj yaparken eyelinerlerin cilt ve saç renkleriyle olan uyumunu atlamadan ve sürülecek olan eyelinerlerin dikkatlice ve büyük bir titizlikle sürülmesi gerektiğini bir defa daha hatırlatmak istiyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!