" /> Günlük Makyajda Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Günlük Makyajda Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır ?

Günlük Makyajda Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır ?

Kozmetik ürünleri arasında yer alan aydınlatıcıların önemi oldukça fazladır. Aydınlatıcıların asıl görevleri, yüzde belirginleştirmek istediğiniz kısımları ön plana çıkarması ve daha güzel, daha şık bir görünüme sahip olmanızı sağlamasıdır. Aslında kozmetik ürünlerini televizyondaki ünlülerden görüp uygulamaya koymaya çalışırız. Ünlülerin bakımcıları kadar profesyonel bir güzellik bakımı kadar olamasakta bizlerde dikkatli bir şekilde makyaj yapmamız halinde onlar kadar şık bir görünüme sahip olabiliriz. Günlük hayatta dışarı çıkılmadan veya özel günlere gidilmeden önce makyaj yapmak zorunlu bir hal almaktadır. Genel olarak ruj, pudra ve allık gibi kozmetik ürünlerini sürmekteyiz. Ama her zaman aynı ürünler ile makyaj yapmak bir zaman sonra sıkıcı hal almaktadır. O yüzden bu saymış olduğum kozmetik ürünleri haricinde aydınlatıcıları da kullanmak gerekmektedir. Makyaj yapmanın da bir sanat olarak kabul görmesi nedeniyle daha dikkatli ve özen göstererek makyaj yapmak oldukça önemlidir.

Aydınlatıcının görevlerinden bahsetmek gerekirse; kaşların altında bulunan kısımlara, çenenin olduğu kısımlara ve burnun üst kısımlarına sürülmesi halinde yüze daha fazla aydınlık ve naturel bir görünüm kazandırılmasına yardımcı olur. Aydınlatıcı ürünlerinin kullanılması halinde yüzdeki hatların daha fazla keskinlik kazanması sağlanır. Gereğinden fazla keskinlik kazanılması durumlarında bir toplum içerisinde de çekici olma şansınız oldukça fazlalaşır. Çekiciliğin yanında daha seksi bir görünüm kazanmanıza da yardımcı olur. Aydınltıcının doğru sürülmesi halinde ise daha fit ve daha genç bir görünütüye ulaşmanız sağlanır. Göz kısımlarına aydınlatıcı sürmek isteyen kişilere tavsiye olarak, gözlerin iç kısımları dediğimiz göz pınarları tarafına aydınlatıcıların sürülmesi halinde gözleri daha büyük ve daha şık göstermesi sağlanır. Gözlerin olduğundan daha büyük göstermek de büyüleyicilik açısından katkı sağlar. Aydınlatıcıların kaşların altında bulunan kemiklere sürülmesi halinde ise kaşların olduğundan fazla yukarıya kalkmış bir şekilde görünmesini sağlar. Bu sayede de daha keskin hatların ortaya çıkması sağlanır.

Aydınlatıcıların Kullanım Alanları Nelerdir ?

Biraz önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi göz pınarlarına sürülmesi halinde; yorgun olan vücudu daha dinç ve daha ön plana çıkarıcı bir hamlede bulunmaya teşvik eder. Bunun yanı sıra aydınlatıcının kullanılması halinde iki göz arasındaki mesafenin artış göstereceğinde gözler daha büyük görünüme sahip olur. Gözlerin olduğundan büyük görünmesi de daha fazla dikkatleri üzerinize çekmenize yardımcı olur. Aydınlatıcıların renk çeşitleri arasında bulunan şampanya rengine sahip aydınlatıcılar, gözün iç kısımlaına sürülmesi halinde daha doğal bir görünüme kavuşmanızı desteklemektedir. Göz pınarlarına sürülen aydınlatıcıların haricinde burun kısımlarına sürülen aydınlatıcıların da önemi oldukça fazladır. İlk bakışta bir kişide yüz kısımlarında en dikkat çeken yer burundur. Burna sürülecek olan aydınlatıcıların dikkatli ve titiz bir şekilde sürülmesi de fazlasıyla önem taşımaktadır. Burna yapılacak olan aydınlatıcı işlemlerinde en fazla yapılan hatalardan belkide en önemlisi çizgi şeklinde yapılacak makyajlardır. Çizgi şeklinde yapılan makyajlar genellikle burnu olduğundan büyük gösterir. Böyle bir durumda sizi çirkin göstermeye yetecektir. Doğru olarak yapılması gereken ise burnun orta kısımları hafif olacak şekilde aydınlatıcıların sürülmesidir.

Alın kısımlarına sürülecek aydınlatıcılarda dikkat edilmesi gereken husus dar alına sahip olan kişilerin aydınlatıcıyı fazla abartmadan sürmeleri gerektiğidir. Aydınlatıcının rengi ile ten renginiz aynı değil ise aydınlatıcı sürmeden önce ten renginiz ile aydınlatıcıyı dengelemek adına önce fondöten ile alın kısmına hafifçe sürülmesi gerekmektedir. Ten rengi ile aydınlatıcının rengi paralel renge kavuştuğunda az bir makyaj ile sürülmesi alnınızın oldukça şık bir görünüme ulşamasını sağlayacaktır. Yüz hatları üzerinde önemli bir rol oynayan elmacık kemiklerine sürülecek olan aydınlatıcının önemi de oldukça fazladır. Elmacık kemiğine sürülecek olan aydınlatıcıların yüz kısımları ile bir bütünlük oluşması sağlanır. Bu oluşan bütünlük ise yüzün daha şık görünmesini sağlar. Elmacık kemiğine sürülecek olan aydınlatıcıların bir allık yardımıyla yapılması gerekmektedir. Allık yarıdmı ile yapılmayan makyajın aynı bir noktada birikmesi nedeniyle oldukça fazla rahatsız edici bir görünümün ortaya çıkması sağlanır. Böyle durum karşısında da genç görünmeyi amaçlayan kişiler malesef daha yorgun ve daha yaşlı bir hal alırlar. Aydınlatıcıların dudak kısımlarına oldukça dikkatli sürülmesi halinde dudukların olduğundan daha dolgun bir biçimde gözükmesini sağlar. Dolgun görüntüye sahip olan dudaklar ise bir kişiyi oldukça çekici hal almasını destekler. Aydınlatıcıları dikkatli bir biçimlerin dudakların ortasına ve dudakların birleştiği noktalara sürülmesi halinde istenilen ve amaçlanan güzel makyaja sahip olmada önemli hususlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Aydınlatıcının sürülmesi gereken en önemli yerlerden biri de çene kısımlarıdır. Cildi yağlı olmayan kişilerin aydınlatıcı kullanmaları konusunda çekimserlik yapmamaları gerekmektedir. Bunun yanında küçük bir çeneye sahip olan kişilerin de aydınlatıcı kullanmaları gerektiğini söyleyebilirim. Yine çene kısımlarında da diğer yüzün hatlarında olduğu gibi aydınlatıcıyı fazla sürmemek kaydı ile kullanmak oldukça yararlı olacaktır. Hafif ve dikkatli bir şekilde aydınlatıcı yardımı ile yapılacak olan makyaj güzel görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Aydınlatıcı çeşitlerine gelecek olursak; toz şeklinde olan aydınlatıcılar, likit halinde olan aydınlatıcılar ve krem şeklindeki aydınlatıcılar olarak gruplara ayırabiliriz. Toz şeklinde olan aydınlatıcıları kullanmak genellikle kolay olur. Aydınlatıcı sürülmesi halinde meydana gelen hataların da düzeltilmesi oldukça kolaydır. Bu hatalar sonucunda yanımızda bulunan peçete veya temiz bir fırça yardımıyla kolaylık düzeltme şansına sahip olabiliyoruz. Likit halindeki aydınlatıcıları kullanmak oldukça zor bir durum meydana getirir. Çünkü oluşabilecek bir hata karşısında makyajı düzeltmek oldukça zordur. Bunun için dikkatli sürmek gerekiyor. Son olarak da krem şeklindeki aydınlatıcılardan bahsedelim. Bu aydınlatıcılar da tıpkı toz şeklindeki aydınlatıcılar ile aynı paralellik taşıyor. Sürülmesi ve çıkarılması kolay makyaj ürünleri arasındadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Aydınlatıcı makyaj rutinlerimin olmazsa olmazları .hem solgun görünümü ortadan kaldirip hem daha krskin yüz hatlarimin ortaya çıkması bence de bi sexilik katiyor🐮

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!