" /> Grip ve Soğuk Algınlığından Nasıl Korunulur? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Grip ve Soğuk Algınlığından Nasıl Korunulur?

Grip ve Soğuk Algınlığından Nasıl Korunulur?

Grip ve Soğuk Algınlığından Nasıl Korunulur?

Sık sık yaşanan mevsim dönüşleri ve ısı değişimleri, başta grip olmak üzere soğuk algınlığı gibi pek çok hastalığı da beraberinde getiriyor. Özellikle de ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde sıklıkla karşılaşılan bu hastalıklar, kapalı ve kalabalık mekanlarda birden gribi ortaya çıkartır. 1-2 gün içerisinde sırasıyla önce boğazda bir karıncalanma ve ağrı, hapşırık ve burun akıntısı beraberinde gelir. Etkisini yavaş yavaş gösterirken şiddetlenerek buna öksürük ve ateş de eklenir.

Grip ve Soğuk Algınlığından Korunmak İçin Neler Yapmalı?

Bu hastalıklardan korunmak için mutlaka suya ve sabuna bol bol dokunmak gerekiyor. Özellikle de el hijyeninin sağlanması bu hastalıkların önüne geçmek adına önemli bir silah olarak görülüyor. Sık sık duş almak, ayaklar için sıcak ve soğuk su banyosu, egzersiz yapımı ve sağlıklı beslenme, grip ve soğuk algınlığından korunmak için yapılacak birinci hareketlerdir.

Yukarıda saydıklarımız birinci korunma yolları olarak adlandırılıyor. İkinciler arasında ise C ve D vitaminlerini mutlaka almak, ağız ve diş eti sağlığına dikkat etmek, probiyotik açıdan zengin hayvansal protein kaynaklarından beslenmek de grip ve soğuk algınlığını korumak yöntemleri arasında yerini alıyor.

Bağışıklık Sisteminizi Her Zaman Güçlü Tutun

Halk arasında bu hastalıklar çok fazla önemsenmese de bazı durumlarda hayati tehlikeye varacak derecede virüslerle de karşılaşılabiliyor. Ortalama 200 çeşit virüs bulunan soğuk algınlığı ve grip hastalığı ile mutlaka mücadele etmeyi öğrenmek ve bağışıklık sistemini her zaman güçlü tutacak şekilde beslenmek gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!