" /> Gözaltı Morlukları Ve Şişlikleri Neden Olur, Morluklara Ne İyi Gelir | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gözaltı Morlukları Ve Şişlikleri Neden Olur, Morluklara Ne İyi Gelir

Gözaltı Morlukları Ve Şişlikleri Neden Olur, Morluklara Ne İyi Gelir

Kadınların en çok şikâyet ettiği cilt problemlerinden biride gözaltı morlukları ve şişkinliklerdir. Birçok kadın gözaltı morlukları ve şişlikleri yüzünden oldukça mutsuz olmaktadır. Bu sorunların olması kişilerin yorgun, uykusuz görünmeye yol açmaktadır. Birçok kadın gözaltı morluklarının, şişkinlerinin nedenlerinden habersizdir. Özellikle gözaltı morluklarının altındaki nedenler oldukça ilginçtir. Genel olarak baktığımızda bu morlukların uykusuzluktan ve üzüntüden olduğunu düşünülse de aslında durum böyle değildir. Gözaltı morukluklarının nedenlerini üç ana başlıkta inceleyebiliriz. Bunlar genetik olarak aileden gelen özellikler, burun akıntıları ve alerjilerdir. Ancak beslenme faktörü ve vitamin eksikliklerinde de gözaltı morluklarına rastlanmaktadır.

Gözaltı şişkinleri ise, uykusuzluk, yorgunluk gibi durumlarda oldukça çabuk kendini göstermektedir. Elbette ki ağlamakta gözaltı şişkinliklerini hemen ortaya çıkartmaktadır. Bunun yanı sıra alerjik bünyeli insanlarda şişkinlikler gözaltına yansımaktadır. Gözaltı şişkinlerinin tetikleyen diğer faktörler ise hormonel bozukluklardır.

Peki, gözaltı morlukları ve şişlikleri neden olur, bunlara ne iyi gelir, kadınlarımız bu sorunlardan kurtulmak için hangi uygulamaları uygulayabilirler hemen kısaca anlatalım. Gözaltı morluklarınızın ve şişkinlerinizin giderilmesi için hem kolay hem de tamamen organik malzemelerle yapılan uygulamalar vardır. Gelin hep birlikte bunları öğrenelim.

Göz Altı Morlukları ve Şişlikleri İçin Öneriler

Çay: Bilindiği gibi çay özellikle gözlerdeki sorunları gideren önemli bir içecektir. Çayın içeriğindeki maddeler gözaltında oluşan morlukların ve şişlikleri gidermede oldukça etkilidir. Çayınızı demledikten sonra, soğumaya bırakın. Çaya pamuk batırın ve gözlerinizdeki problemli bölgeye koyun. 10 dakika kadar bekletin ardından uygulamayı tekrarlayın. Düzenli kullanıldığında farkı göreceksiniz.

Salatalık: Salatalıkta cilt için oldukça yararlı bir sebzedir. Salatalığı gözaltı morluk ve şişliklerinde kullanmak için salatalığı dilimlere ayırın. Ardından bekletilmek üzere buzdolabına koyun. Buz gibi olan salatalık dilimlerini problemli göz çevresine koyun. Salatalıklar cildinizde ısınıncaya dek cildinizde kalmalıdır. Bu uygulama gözaltında oluşan morluk ve şişkinliklerinizin yok olmasına neden olacaktır.

Kaşık: Yanlış duymadınız evet kaşık uygulaması da göz morlukları ve şişkinlikleri için ideal ve basit bir yöntemdir. Gözlerimize koymak üzere iki kaşığı buzdolabında soğumak üzere bekletin. Soğuyan kaşıkları tersini gözaltlarınıza temas ettirin.

Yumurta Maskesi: Güzellik maskelerinin vazgeçilmezi olan yumurtayı gözaltı morluklarınız ve şişlikler içinde kullanabilirsiniz. Buzdolabından 1 adet yumurta alın. Yumurtanın beyazını ayırın. Direk problemli bölgeye masaj yaparak uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!