" /> Göz Şekline Göre Göz Farı Nasıl Seçilir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Göz Şekline Göre Göz Farı Nasıl Seçilir?

Göz Şekline Göre Göz Farı Nasıl Seçilir?

Gözlerimiz yüzümüzün, göz farları makyajın en önemli unsurlarıdır diyebiliriz. Gözlerinize yapılacak ve uygulanacak doğru adımlar sayesinde harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Gözlerimize makyaj yapmadan makyaj bitti denilemez. Gözlerinize yapacağınız makyajın günümüzde popüler veya trend olan şekillerle yapmaktan ziyade göz şekillerinize göre yapmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Göz farlarını da belirlerken gözlerinizin şekline göre ve rengine göre belirleyebilirsiniz. Göz şeklinizi bildiğiniz takdirde makyajınızı yapmak artık daha kolay bir hale dönüşecektir. Çünkü göz şekillerine göre uygulanan makyaj teknikleri vardır ve bunu uygulamazsanız mükemmel bir makyaj yapmış olsanız bile harika bir görüntü elde edemezsiniz. Gözlerin birbirine yakın veya uzak olması, çekik göz, çukur göz, düşük göz kapaklılar, öne çıkık göz, badem göz, yukarı çekik göz, aşağıya çekik göz gibi göz şekilleri vardır. Göz farlarınızı seçmeden ve makyajınıza başlamadan önce mutlaka göz şeklinizi belirlemelisiniz. Rastgele seçimler ile yapacağınız göz makyajı pekte iç açıcı olmayan sonuçlar doğurabilir. Peki, o zaman Göz Şekline Göre Göz Farı Nasıl Seçilir?

Göz Şekline Göre Göz Farı Nasıl Seçilir ve Nelere Dikkat Edilir?

Göz şeklinizi belirlediniz ve makyaja başlayacaksınız. Göz Şekline Göre Göz Farı Nasıl Seçilir detaylı bir şekilde anlatmaya çalışalım. Burada badem göz şekline sahip olan insanlar için en şanslı göz şekline sahip insanlar diyebiliriz. Çünkü neredeyse her tip makyaj bu göz şekline uymaktadır. Onun için badem göz şekli için makyaj yapmak daha kolay bir hal almaktadır ve makyaja göre en ideal olan göz şeklidir. Birbirine yakın olan göz şekli için gözlerin iç taraflarına açık renk far tercih edip sürmeniz, dış taraflarına ise daha koyu renkleri tercih edip sürmeniz doğru olacaktır. Bu sayede gözler birbirinden daha uzakmış gibi bir görüntü elde edilir. Eğer birbirine uzak göz şekline sahipseniz tam tersini uygulamanız yeterli olacaktır. Çukur göz yapısına sahip kişilerin makyaj yaparken çok dikkat etmesi gerekmektedir. Koyu renkler yerine açık renkleri tercih etmeli ve aşırı bir gölgeli makyaj yapmamalıdırlar. Düşük göz kapağına sahip olanlar göz makyajlarını yaparken klasik lift yöntemini kullanmalıdırlar. Yani kaş altlarını fazla aydınlatmadan göz kenarlarını koyu renk yapmalıdırlar. Öne çıkık göz yapısına sahip olanlarda badem göz yapısına sahip olanlar gibi makyaj için ideal göz yapısına sahiptirler. Daha ağırlıklı olarak orta ya da koyu renk tonları kullanarak gözler geriye doğru itilmelidir. Kalın kalem çekerek daha da çekici bir makyaj yapmış olurlar. Yukarı çekik gözlerde sürülecek farlar göz kapaklarının dışına çıkmamalı, sadece göz kapağının orta kısmına ve crease bölgesine gölge vermeleri gerekmektedir. Çekik göz yapısına sahip olan kişilerde şanslı göz yapısına sahip olanlardandır. Çok beğenilen bir göz yapısı olan çekik gözlerin dış taraflarına hafif bir şekilde kahverengi far sürmek bu gözlerin güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Göz Şekline Göre Göz Farı Nasıl Seçilir ve Nasıl Sürülür?

Göz makyajının doğal olması en önemli unsurlardandır. Yukarıda Göz Şekline Göre Göz Farı Nasıl Seçilir detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Şimdi ise göz farı nasıl sürülür onu izah etmeye çalışalım. Doğru göz farı sürmenin aslında birkaç ufak kuralı vardır. Doğru teknikleri uyguladığınız zaman ortaya mükemmel bir makyaj çıkacaktır. Genelde far kalemlerinin içerisinde olan aplikatör fırçası yardımıyla farı sürmeniz her tarafa eşit dağıtılması açısından önemlidir. Uzun gitmesi için yapılacak makyajlarda ise, göze doğru farı sürebilmek için alt tarafa uygulayacağınız farın su bazlı olmasına ve buna göre bir fırça kullanmanız gerekmektedir. Göz yapınıza, kıyafetlerinize ve göz renginize uygun olan seçtiğiniz farı doğal kılları olan fırça yardımıyla göz kapaklarınıza uygulayınız. Farı sürerken göz kapaklarınızın dış kısmında başlayarak içe doğru sürmelisiniz. Renkli göz farınızı göz kapağına sürdükten sonra birkaç ton açığını da kaş kemiğinize doğru sürünüz ve ardından iki rengin geçişini ve renklerin birbirine geçmesini sağlayınız. Gündelik makyaj yaparken parmaklarınız aracılığıyla da farları sürebilirsiniz. Ancak eşit bir şekilde dağılımı yapılamayacağından ve zahmetli olmasından pek tercih edilmemektedir.

Son olarak makyaj yaparken öncelikle ne için makyaj yapılacaktır? Günlük bir makyaj yapılacaksa daha soft renkler kullanarak bir göz farı sürülmelidir. Özel bir gün veya gece için yapılacaksa ışıltılı ve daha koyu göz farları tercih edilmelidir. Tabi bunları belirlerken dikkat edilmesi gerekenler giydiğiniz kıyafete, göz renginize ve en önemlisi göz yapınıza göre uygun olan farları tercih etmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Benim de gözlerim cekik ve kesinlikle kahve tonlarda makyaj farlari göz cevreme kullandigimda daha hoş görünmekte 😎

  2. Göz kapaklarim malesef düşük. Bazi kişilerde far tam anlamiyla kendini gösterirken bendeyse durum cok farkli. O yuzden yazdiginiz yontemden faydalaniyorum sonuç ✔✔❣

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!