" /> Göz Makyajı Yapmak İçin Eşsiz Teknikler | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Göz Makyajı Yapmak İçin Eşsiz Teknikler

Göz Makyajı Yapmak İçin Eşsiz Teknikler

Makyaj yapabilme aslında bir bakıma hünerli bir sanat sayılabilir aslında herkesin bu konuda yeteneğinin olmadığı aşikârdır ancak temel düzeyde de olsa bütün bayanlar kendi başlarının çaresine bakabilirler. Ancak herkesinde bildiği gibi bütün makyaj çeşitlerinde bayanları en zorlayıcı olanları daima göz makyajlarıdır, aslında göz renginize veya göz şeklinize göre değişkenlik göstermesi gerekir ama çok az bayan bunun farkında olarak göz makyajı yapar. Gözlerimiz oldukça hassas bir noktamızdır yapılan her uygulamanın dikkatli yapılması göz sağlığını etkilerken, makyajımızı da en fazla dikkat çekici olan yerleri olarak da ön plana çıkarlar. Göz bölgesinde makyaj yaparken birkaç kere farklı işlemleri yapmamız gerekebilir, en temel göz makyajı göz farı, göz kalemi ve eyeliner üçlüsünden oluşur.

Ancak eyeliner kullanımı sanıldığı kadar kolay değildir, kalem şeklinde olan ürünleri veya likit olarak fırça yardımı ile sürülebilen ürünleri de vardır. Kalem daha temiz sürebilmenizi sağlasa da bastırmak sureti ile göz kapağına zarar verebilir bu yüzden daima likit olan eyelinerların tercih edilmesi daha doğrudur. Bununla birlikte göz farı içinde pek çok farklı renk seçeneği ile birlikte toz ya da krem far tercihleri de bulunmaktadır, toz göz farının uygulaması ve özellikle birden fazla renk olarak uygulanmasında renk geçişleri veya karışımları daha kolaydır ancak kirpiklere ve gözaltı bölgesine bulaşma riski de oldukça fazladır. Bunun aksine krem göz farları hem sürülmeleri hem de renk karışımları bakımından daha rahat ve kullanışlıdır. Tam anlamı ile harika bir makyajı hedefliyorsanız her şeyi tamda olması gerektiği gibi yapmalısınız ve kesinlikle makyajın bütün aşamalarında makyaj fırçalarını kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Zira göz farı uygulamaları hangisini tercih ederseniz edin fırçasız sürülmeleri imkânsızdır, fırçalarınızı seçerken oldukça dikkatli davranmalısınız yanlış fırça kullanımı göz farı uygulamasında aynı etkiyi yaratmayabilir.

Ayrıca sürekli olarak tek renk göz farı kullanılmıyorsa ki bu imkânsız düzenli bir şekilde far fırçalarınızı temizlemelisiniz, aksi halde renkler birbirine karışarak yapmayı düşündüğünüz makyajı mahvedebilir. Bunun haricinde kullandığınız malzemelerinde birbirine karışmasına yol açar, göz makyajınızda titiz davrananlardansanız her bir ton için ayrı fırça kullanmanız daha yararlı olacaktır çünkü bazı renkler ne kadar temizlense de fırçanın yüzeyinden çıkmayabilir. Aslında doğru makyaj teknikleri olarak bilinen ve önerilen genel kanılar kişilere göre göreceli olarak değişebilir, bazı tekniklerin standart renkleri veya uygulamaları olabilir ancak bu tonlar her yüz tipine veya göz şekline uygun düşmeyebilir. Bu yüzdende kendi özelliklerinize göre belirlediğiniz kullanımlar daima işinize yarayacaktır, ayrıca gözleriniz için yapacağınız makyaj faktörünü etkileyen başka bir durumda kaşlarınızın şeklidir. Pek çok bayan bu konunun üstüne fazla düşmez ancak özelliklede gece makyajlarında daha ağır olarak yapılan göz makyajları bazen kaş çizgisine kadar devam eder. Böyle bir durumda da kaşlarınızın da dikkat çekici olması sizin yararınıza olur.

Göz makyajı bütün cildinize uygulanan makyajlar arasında sizi en zorlayan makyajdır daha öncesinde bahsedilmişti ancak zorlanılan kısımlar kişiye göre değişebilir. Bazı kişiler eyeliner sürerken zorlanırken bazıları da göz farı sürerken zorlanabilmektedir, ancak her zorluğun üstesinden gelmeyi başaran bayanlar için eyeliner sürmek asla bir dert olamaz. Birkaç basit tüyo veya özel aparatlar yardımı ile dilediğiniz kalınlıkla eyeliner sürebilmek mümkündür gözlerinizi ön plana çıkartabilmek için en etkili yöntem genel makyajın bütününe uygun renklerde eyeliner kullanımıdır. Başka bir önemli nokta ise kirpiklerinizin duruşudur, dolgun ve kıvrımlı kirpiklere sahip bayanların sade bir rimel sürmeleri güzel bakışları desteklerken seyrek veya düz kirpiklere sahip bayanların ise daha dolgun gösteren bir rimele veya en garantilisi takma kirpiklere ihtiyacı olacaktır. Aslına bakılırsa bütün makyaj çeşitlerinde genel olarak ön plana çıkarılmak istenilen daima gözler ve bakışlardır, en hafif olan doğal makyajı bile tercih etmeniz halinde göz kısımlarına yapılacak uygulama daima dikkatli ve özenli olmalıdır. O halde diyebiliriz ki makyajın temeli göz bölgesinde makyajın kalitesine bağlı olarak görünümü daha da güzelleştirebilir. Temel teknik ve pratik bilgiler ile birlikte öncelikli olarak makyaja başlayanlar için çalışması ve pratik yapılması gereken kısım gözler olmalıdır, zamanla eliniz alıştığı takdirde birde kullanacağınız malzemelerin kaliteli olarak seçilmesi ile harika görünümlü makyajlar sizi bekler.

Daima daha iyisini istemekten ve beklemekten bıkmayın zamanla eliniz alışacak ve kozmetik ürünleri hakkındaki bilgilerinizde artacaktır, ama en önemli kısım kendinizi ve cildinizi tanımanızdır. Uyguladığınız makyajın kalıcı olması için tavsiye makyaj bazları veya sabitleyici spreyler uzun süreli olarak makyajınızın dayanmasını sağlar, göz makyajı aslında en az dayanıklı olan makyaj bölümlerindendir diyebiliriz. Terleme veya ağlama gibi durumlarda makyajınızın akması içten bile değildir, o halde biraz daha dayanıklı hale getirebilmek için göz farı bazını mutlaka kullanmalısınız hatta uzun süre dayanıklılığa ihtiyacınız var ise sabitleyici bile kullanabilirsiniz. Tabi makyajınızı tazeleyebileceğiniz vaktiniz veya imkânınız var ise öncelikli olarak tazeleme konusunu tavsiye edebiliriz, taze bir makyaj beklemiş makyajdan daima iyidir ancak bunun için vaktiniz ve imkânınız yok ise sağlam ve dayanıklı bir makyaj işinizi görür. Gözler için yapılan makyaj daha fazla vakit harcadığı için genel olarak bu bölgedeki makyajın daha kalıcı olması için büyük çaba sarf edilir. Doğru malzeme, doğru renk, doğru fırça ile hayal edebileceğinizden fazlasını başarabilirsiniz. Öneri ve tavsiyeleri kulak ardı etmeden zorlandığınız noktalarda bir uzmandan yardım almadan ilerleme kaydetmeniz mümkün değildir. Bu yüzden kendinize inanın ve kendi cildiniz ile barışın ki hedeflediğiniz kusursuz makyaja ulaşabilesiniz, öncelikli olarak teninizin bakımını yapmalısınız ancak bu şekilde mükemmel makyajı elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. En onemli kısım göz makyaji. Ben eğer gece ve ya onemli bi yere gidiyorsam göz icine siyah kalem ve farları da koyu tonlarda seciyorum eger daha sade ise bunun tam tersi.beyaz goz kalemi gözlerinizi daha buyuk gösterir ve daha hafif gösterir makyajınizi

  2. Benim göz fari tercihim flormar 06 pink desserts color platette eye shadow.yaklasik bir aydir kullaniyorum eger hafif tonlari seviyorsaniz gercekten önerebileceğim harika bir ürün

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!