" /> Göz Makyajı Teknikleri | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Göz Makyajı Teknikleri

Göz Makyajı Teknikleri

Göz Makyajı Teknikleri

Makyaj bütün bayanların yıllardır olmazsa olmazlarındandır. Göz makyajı trendleri yıldan yıla göre sürekli değişiklik gösterse de teknik olarak hep benzer dokunuşlar uygulamışlar. Fakat, gözlerimizin şekli, rengi, kirpiklerimizin uzunluğu, kaşlarımızın şekli, gözlerimizle arasındaki mesafeye kadar bütün ayrıntılar göz makyajında farklı teknikler getirmiştir. Her insanın yüz hatları, göz hizaları değişkenlik gösterdiği için son zamanlarda yoğun olarak göz makyajı teknikleri geliştirilmiştir.

Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar;

Öncelikle gideceğimiz mekan, yer, günün hangi saati gibi detaylar önemlidir. Zira sabah saatlerinde işe dumanlı göz makyajıyla gitmek biraz dikkatleri üzerinize farklı yönde çekebilir. Örneğin bir kokteyle davetlisiniz şık bir elbise üzerine göz makyajı yapacaksınız.
Çekik gözlü isek göz farımız göz kapağında yoğun olarak durmalı yani, göz kenarından yukarıya veya ileriye doğru uzamamalıdır. Altına herhangi bir kapatıcı ile astar uygulayıp önce açık ton ile ten rengimize yakınlaştırmak kullanacağımız farın rengini daha ön plana çıkaracaktır. Koyu tonlarda kullanıyorsak eğer göz pınarından diğer ucuna renk koyulaşarak gitmelidir. Göz pınarlarını ışıltı bırakmalıyız ki gözlerimiz hem büyük, hem çekici hemde far rengimiz ortaya çıksın.

  • Gözlerinizi büyük göstermek istiyorsanız, her zaman göz içine açık renkli kalemler kullanmaktır. Eğer aynı zamanda far kullanacaksanız kirpik diplerine dipliner kullanıp onu dağıtmak da gözlerinizi olduğundan büyük gösterecektir. Sonra isteğe bağlı takma kirpik takılabilir. Ama eğer tercih etmiyorsanız harika bir maskara ile kirpiklerinizi kaldırmanız gözlerinizi bir kat daha büyütecektir.

Sade bir göz makyajı ve eyeliner düşünüyorsanız, harika hatlara sahip bir eyeliner çekmeniz gerekmektedir. Fakat son zamanda düzgün çekebilme aparatları bulunuyor onlardan yardım alabilirsiniz. Bu işlem için her zaman ilk yaptığımız göz kapağı rengini eşitlemek için kapatıcı kullanıyoruz. Sıcak havalarda eyeliner akmasına maruz kalmamak içinde pudra geçebilirsiniz. Eyeliner çektikten sonra maskaranızı geçebilir güzelliğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Benim gozlerimde cok küçükler içine beyaz kalem çekmeyi denedim ve doğru maskara seçimi ile kirpiklerim daha uzun ayrıca vazelin sürerek kirpikleri uzatmak ta mümkün;))

  2. Katiliyorum bal böceği. Kirpik uzun göstermek için lorèal telescopic extra black mascarayi tavsiyemdir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!