" /> Gelin Makyajında Özel Dokunuşlar | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gelin Makyajında Özel Dokunuşlar

Gelin Makyajında Özel Dokunuşlar

Her genç kız gelin olma hayalleri kurar ve o gün gelip çattığında her şeyin mükemmel olmasını ister. Gelinlik seçimi zor da olsa çoktan yapılmış ve sıra düğün gününe, gelin başı hazırlığına gelmiştir. Kuaförde geçen zaman belki de en gerilimli zamanlardır. Saçın ve makyajın mükemmel olmasını isteyen gelinler kolay kolay yapılanları beğenmemektedir. En iyi çözüm düğün gününden önce kuaföre gidip saç ve makyaj provası yaptırmaktır. Gelin ne istediğini tam ifade edebilirse hiç kimse boşuna yorulmamış olacak, o salondan gergin bir şekilde değil mutlu bir şekilde çıkacaktır. Kusursuz bir gelin makyajında özel dokunuşlar aşağıda sizler için sıralanmıştır.

1-Renk Seçimi

Beyaz tenli bir gelin pembe ve toprak tonlarını seçebilir ancak koyu renklerden uzak durulmalıdır. Makyaja başlamadan önce yüze baz uygulanmalıdır. Canlı gösteren, kaliteli bir gelin makyajı için makyaj adımları usulüne uygun olmalıdır. Makyajda dekolte unutulmamalı, birkaç ufak dokunuşla yüzle bütünlük kazandırılmalıdır.

2-Aydınlatıcı ve Allık

Mükemmel bir gelin makyajın yapılabilmesi için gözaltlarında mutlaka aydınlatıcı, gözaltları ve göz kapakları için cilt renginden bir derece açık tonda kapatıcı uygulanmalıdır. Yanaklardaki allık da belirgin ve diğer makyaj renklerine uygun olmalıdır. Makyajın uzun süre dayanması için sabitleyici de kullanılmalıdır.

3-Göz Rengine Göre Makyaj

Göz makyajı bir gelin makyajının en göze çarpan kısmıdır. Gözlerin rengi özellikle göz makyajında kullanılacak tonlar için önem kazanır. Gece koşuları için makyaj yapılacağından biraz ten ve göz renginden koyu renkler seçilerek buğulu bakışlar kazandıran bir göz makyajı ile konuklar geline bakmaya doyamayacaktır. Göz makyajında far rengi olarak şeftali ve toprak tonları en tercih edilenleridir. Kişisel isteğe göre siyah eyeliner çekilerek de belirginlik kazandırılabilir. Düşük gözlü olan gelinlerde eyelinerin kuyruğu biraz uzun tutulmalıdır. Takma kirpikler ve elbette akmayan kaliteli bir maskara da gelin makyajının tamamlayıcısı olacaktır.

4-Esmerler Şanslı

Esmer tenli kadınlar beyazlara göre her zaman daha şanslıdır. Esmerlere mor ve pembe dışında tüm renkler yakışabilir. Pastel renklerle kusursuz bir makyajyapılabilir.

5-Risk Almayın

İlk defa gelin makyajında deneyeceğiniz yeni moda bir ürün fikrinden vazgeçin. Kendinize yakıştığını bildiğiniz, daha önce kullanmış olduğunuz ürünleri tercih etmek sizin yararınıza olacaktır. İşin en önemli kısmı da gelin makyajını bir profesyonelin yapmasıdır.

6-Makyajınız Ünlülere Benzemesin

Sizin düğünüzün sizi yansıtmalıdır. Ünlü birinin çok beğendiğiniz makyajını kendi düğününüzde uygulatmaya kalkışmamalısınız. Bir ünlünün çok beğendiğiniz makyaj stili ve rengi sizin reninize, yüz, göz ve dudak biçiminize uymayabilir. Hafif bir makyaj tazelik ve genç bir görünüm kazandıracaktır. Makyajda ya dudak ya da göz ön plana çıkarılmalıdır. Mesela kırmızı bir ruj kullanan gelinde göz makyajı daha hafif kalmalıdır.

7-Mutlaka Ruj Kullanın

Gelin makyajı uygun renkte bir rujla tamamlanmalıdır. Sadece parlatıcı kullanmak böyle bir gün için yetmeyecektir. Göz makyajı sade yapılmışsa kırmızı ya da pembe renkli bir ruj gelinlere çok yakışacaktır. Kırmızı ruj seçilmişse mutlaka eyeliner kullanılmalıdır. Ruj tek başına sürülmemeli, önce dudak kalemiyle çevresi belirlenmelidir. Dudak kalemi ruj ile aynı tonda olmalıdır.

8-Ürünler Suya Dayanıklı Olsun

Düğününüzün birkaç saat süreceğini düşünürseniz suya dayanıklı, kolay akmayan kozmetik ürünler kullanıldığından emin olmalısınız. Belki de en güzeli kuaföre giderken kendi makyaj malzemelerinizi götürmenizdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!