" /> Gelin Makyajında Gözlerin İri Görünmesi İçin Ne Yapılmalıdır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gelin Makyajında Gözlerin İri Görünmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Gelin Makyajında Gözlerin İri Görünmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Gelin Makyajında Gözlerin İri Görünmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Bir kadının en çok önemsediği ve prensesler gibi olmak istediği gün şüphesiz ki düğün günüdür. Gelinlik seçimi, gösterişli bir düğün, araba, saç, alyanslar.. Her şey ama her şey gelinin isteğine göre ve tarzına göre şekillenir. Her ne kadar kadın ve erkek hayatlarını birleştiriyor olsa da, en göz önünde olan ve merak edilen kişi muhakkak gelindir. Hayatının en önemli gününde, kendi yüzüne yakışan ve tarzına uygun bir gelin makyajını yapmak/yaptırabilmek oldukça zordur. Makyaja genel olarak bakıldığı zaman ilk göze çarpan ve insanı etkileyen kısım gözler ve dudaklardır. Dudaklarda kolaya kaçılabilir, nude tonlarda bir ruj sürülebilir fakat göz makyajının nasıl yapılacağı ciddi bir tartışma konusudur.

Gelinlik zaten abartılı, gösterişli bir kostümdür. Kostüm diyorum çünkü tıpkı bir partiye giderken, konsept bir davete katılırken nasıl oraya ve kendinize uygun bir tarz oluşturuyorsanız tıpkı bunun gibi gelinliğin de kaldırabileceği/kaldıramayacağı makyaj türleri vardır. Örneğin, özellikle geçmiş yıllara bakıldığında neredeyse tüm gelinlerde mavi far, kırmızı ruj görmekteyiz. Standardize olmuş bu tarz, en ön planda olması gereken gözleri daha geriye atar ve küçük gösterir. Nasıl bir kıyafeti giydiğinizde rengi siyahsa daha zayıf, rengi açıksa daha kilolu gözüküyorsanız burada da aynı şey geçerlidir.

Gelin makyajında gözleri geri plana atmamak ve badem şekline yakın, ahu gibi gözlere sahip olabilmek her gelinin hayalidir. Kusurları örtmekte ve güzel tarafları ön plana çıkartmakta nasıl makyaja başvuruluyorsa, bu görevi de makyaj doğru adımlarla yapılırsa eğer mutlaka sağlayacaktır.

  • Gözlerin iri görünmesi için yapılması gerekenler;

1) Renksiz/Ten Rengi Baz

Bu madde her makyajda geçerli diye düşünebilirsiniz ama gelin makyajında gözün iri gözükmesi için olmazsa olmazdır. Çünkü, makyajın kalıcılığını arttırmasının yanı sıra uygulayacağınız fardan verim alabilmek için gözdeki damarlı görüntünün yüzde yüz ortadan kalkması gerekir. Bu işlem için MAC’ten Paint Potkullanabilirsiniz.

2) Kısa Kuyruklu bir Eyeliner

Günlük hayatta uzaydan bile görünecek kadar uzun kuyruklu eyelinerlar tercih eden biri bile olsanız, gözünüzü daha iri göstermek adına kısa kuyruklu bir eyeliner tercih etmeniz gerekiyor. Kuyruk uzadıkça, gözünüzün çekikliği artaracaktır fakat abartırsanız badem görüntü yerine şekil cat eye yani kedi gözüne doğru kayar. Dolayısıyla, her göz tipine uymayacak bir adım olmuş olur.

3) Alt Göz Kapağınının İçine Beyaz Renkli Göz Kalemi

Smokey eye denilen olayda nasıl bunun tam tersi yapılıp siyah göz kalemi sürüp dağıtılıyorsa, gözü iri göstermek için beyaz sürülmelidir. Bu taktik, gözün iri gözükmesindeki en önemli adımdır.

4) Ombre Makyaj

Göze açık, tek renk bir far sürseniz de iri gözükecektir fakat gelin makyajında bunun yapılması özensiz bir görüntü ortaya çıkartır. Ombre makyaj denilen olay, üç ana renk kullanılıp rengin -dıştan olmak üzere- koyudan açığa doğru gitmesidir. Dikkat edilmesi gereken şey, aynı renk familyasından renkler tercih edilmelidir. Kahve tonları, nude tonlar olabilir fakat kırmızı ve mavi farı yanyana düşünemediğiniz gibi göz makyajınıza da ombre etkisiyle uygulayamazsınız.

5) Belirgin ve Yüksek Kaşlar

Her ne kadar göz kaştan bağımsız gibi gözükse de aslında yüzün mizacında en önemli unsur olan kaş, gözün tamamlayıcısıdır. Bir gelinde de fotoğraf çekiminde ya da düğün esnasında kaş çok önemlidir. Bunun yanı sıra, biraz daha kalın ve belirgin kaşlar gözlerin de daha yuvarlak ve büyük görünmesine yardımcı olur. Kaşınızdan tamamen bağımsız bir şey yaptırmayın tabi ki ama kaş renginize uygun bir kaş kalemi ile –doğallık açısından kalem olması önemli- kaşlarınızı daha da belirgin şekilde doldurtabilirsiniz.

6) Doğal Görünümlü Takma Kirpik

Gelinlerin %99’u en önemli gün olduğu için takma kirpik tercih eder. Ok gibi kirpikler, gözün büyüklüğü ve bakışların etkileyiciliği konusunda tabi ki büyük rol oynar. Fakat, siz göz yapınıza uymayan ve tabiri caizse badana fırçası gibi kirpikler kullanırsanız gözünüzün üzerine düşer bu kirpikler ve bayık bayık bakışlarla düğün gününüze devam etmek zorunda kalırsınız.

Bundan dolayı, tekli kirpikler tercih edin. Bu tekli kirpikler, istenilen bölgelere yerleştirilir ve çok doğal, canlı bir görüntü sağlayarak gözünüzü daha iri gösterir. Tekli olarak satılsa da üçlü kıl halinde bulabilirsiniz.

7) Göz Pınarlarını Aydınlatmak

İki göz birbirine yakınsa bu adım mutlaka ama mutlaka yapılmalıdır. Aydınlatılan göz pınarları, iki gözü birbirinden biraz uzaklaştırıp daha iri gösterecektir. Eğer normal uzaklıkta bile olsalar, daha iri ve fresh bir bakışa sahip olabilmek adına bu teknik yapılmalıdır. Belki kına gecenizden kalan yorgunluktan dolayı gözleriniz şiş bile olabilir, bu sebepten daha uyanık bir görünüme de ihtiyaç duyarsınız. Bu adım kesinlikle atlanmamalıdır.

8) Kaş Kemiğini Aydınlatmak

Kaş kemiğinizin altına ve şeklinden –çok memnunsanız- üzerine de uygulanan aydınlatıcı ya da açık renkte bir far da gözlerinizin iri görünmesine yardımcı olur.

9) Sedefli Far

Mat bir görüntüden hoşlansanız bile, göz kapağınızın tam göz bebeği hizasına gelen kısma açık renkte sedefli bir far uygulayın. Bu gözlerinizi daha iri gösterecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Her ne kadar bi gelin olmasam da minnak gözlerimi ben de beyaz kalemle daha büyük gösteriyorum üst kismada eyelineri kısa ve kalin uygulayarak iri bi görünümü yakaliyorum. Eger gunduzse acik tonda saateen farlar tercihimdir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!