" /> Gece Makyajı Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı, davet gecelerinde, özel gecelerde veya geceleri dışarı çıkarken özel görünmenizi sağlar. Giydiğiniz kıyafet ne kadar önemli ise gece makyajınız da o kadar önemli sayılır. Şık ve alımlı bir kıyafetin tamamlayıcısı ve olmazsa olmazı makyajdır. İşte özel gecelerde sizi özel kılacak ve hem şık hem de çekici görünmenizi sağlayacak olan gece makyajı yapımı için gerekli olan tüm malzemeler…

Gece makyajı için ihtiyaç listesi

· Cilt Nemlendiricisi

· Göz altı kapatıcı (concealer)

· Fondöten

· Transparan pudra

· Açık renkli bir astar far

· Koyu transparan pudra

· Parlak renkli farlar

· Sıcak renkli farlar

· Koyu renkli bir far

· Bir Eyeliner

· Bir Rimel

· Bir göz kalemi

· Bir kaş kalemi

· Bir kaş jölesi

· Allık

· Bir dudak kalemi

· Ruj

· Çeşitli kalınlıkta fırçalar

Bu malzemeleri edindikten sonra aşağıdaki talimatları okuyarak güzel bir gece makyajı yapmak sizin elinizde. Bir de önemli bir tavsiyede bulunalım. Gece makyajınızı ve diğer bütün makyajlarınızı yaparken muhakkak önünüzde bir ayna bulundurun ve her adımınızı bu aynadan izleyerek uygulama yapın. İşte muhteşem bir gece için adım adım gece makyajı yapımı

Gece Makyajı Yapımı

1. Adım

Nemlendirici sürmek

Gece makyajı yapımına başlarken yüzün makyaja uygun hale gelmesi ve sürülen malzemelerin yüzde iyi yayılabilmesi için cilt yapısına uygun olacak şekilde belirlenmiş bir nemlendirici krem sürerek cildinizi nemlendirin.

2. Adım

Yüzünüzdeki kusurları kapatmak

Bir makyajda olmazsa olmaz kural, yüzün pütürlü görünümünü ve yüzün farklı bölgelerindeki renk farkını gidererek, yüzün tonunu eşitlemektir. Bu nedenle, göz çevrelerinin morluğunu giderecek bir kapatıcı ve yüzünüzün tonunu dengeleyecek bir de fondöten sürün. Burada önemli olan bir nokta, boynunuz ile dekolteniz arasındaki bölgeye de fondöten uygulamanız gerektiğidir. Aksi takdirde, boynunuzdan aşağısı ile başınız arasında fark edilir derecede renk farkı ortaya çıkacak ve görsel olarak hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır.

UYARI

3. Adım

Pudra uygulamak

Cilde sürülen nemlendirici krem ve fondöten cildin parlak bir görünüm almasına sebep olur. Bu istemediğimiz görüntüyü ortadan kaldırmak ve cildin kadifemsi bir görünüm elde etmesini sağlamak için göz altları dışında kalan bölgeye koyu tonda bir transparan pudra sürün.

4. Adım

Göz üstlerine astar sürmek

Kaş altında kalan kısmı da içine alarak göz kapaklarınıza astar uygulayın. Astar dediğimiz, aydınlık renkte açık ton fardır. Göze uygulanan makyajın renginin net olması için bu uygulama yapılır.

4. Adım

Gölge yapmak

Gölge yapmak göze dumanlı bir bakış katmak için kullanılan bir yöntemdir. Gece makyajının olmazsa olmazı, dumanlı bakışlardır. Bunun için koyu renk bir farı fırçanıza alarak, göz kapağınızın tam orta noktasına bir miktar uygulayın. Ardından bu bölgeyi kirpiklerinize doğru fırça yardımı ile yayarak gölge oluşturun.

6. Adım

Eyeliner sürmek

Eyeliner sürmek genellikle zor olduğu bilinen bir uygulamadır. Ancak alıştıktan sonra çok rahat ve keyif alacağınız bir uygulamaya dönüşecektir. Eyeliner uygulama teknikleri ile ilgili videolar izleyerek ve bol bol uygulama yaparak kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Eyelinerı, kirpiklerinizin dibinden gözkapağınızın bittiği noktaya doğru sürün ve biraz da uzatarak kıvrımlı bir kuyruk yapın.

7. Adım

Sıcak renkler kullanmak

Göz kapağınıza uyguladığınız gölgenin üzerine sıcak tonlarda bir far sürerek yumuşak bir ton elde edin.

8. Adım

Göz altlarına far sürmek

Toz far ile suyu biraz karıştırarak göz altlarınıza uygulayın. Bu far tonu biraz koyu olmalıdır. Göz içlerinizde ise biraz kalem uygulayın.

9. Adım

Kaş altını aydınlatmak

Tam kaşlarınızın kuyruk kısmının altında kalan alanlara aydınlatıcı sürerek bakışlarınızın daha ışıltılı olmasını sağlayın.

10. Adım

Rimel sürmek

Kirpiklerinize uygulayacağınız rimeli iyi seçmeniz gerekir. Uygulayacağınız rimelin kirpik tellerinizi topaklandırmayacak bir rimel olması gerekir. Rimeli öncelikle üst kirpiklerinize ve daha sonra da alt kirpiklerinize dikkatli bir şekilde sürün.

11. Adım

Kaşları doldurmak

Kaşların görüntüsü, gece makyajı için çok önemlidir. Bazı kadınların kaş telleri arasındaki boşluklar az iken, bazı kadınların ise kaş telleri çok aralıklıdır. Bu durum ise, yaptığınız makyajın eksik kalmasına sebep olur. Kaş tellerinizin arasındaki boşluklardan kurtulmak için basit bir uygulama yapabilirsiniz. Kaş kalemi ile (eğer kaş kaleminiz yoksa koyu tonda toz far ile) kaşlarınızı boyayın.

12. Adım

Allık sürmek

Allık, elmacık kemiklerini çıkıntı şeklinde göstererek yüzün hatlarını ortaya çıkartan ve iyi bir makyaj için olmazsa olmaz bir uygulama olarak bilinir. Allığı fırçanıza alın ve elmacık kemiklerinize, burun kapağının yanından yukarı çapraza doğru dışarı sürükleyin. Yani elmacık kemiğinizin üzerinde allık fırçanızı gezdirin. Ayrıca, burun üstü, alın ve çeneye de biraz fırçanızı sürün. Çeneden hafifçe boynunuza doğru inmeye devam edin. Bu son uygulama ise başınız ile dekolte bölgeniz arasındaki ton farkını gidermeniz için gerekli ve önemli bir uygulamadır.

13. Adım

Ruj sürmek

Dudaklarınıza dudak kaleminiz ile bir çerçeve çizdikten sonra, iç bölgeye uygun bir tonda rujunuzu sürerek son adımı gerçekleştirin. İşte kusursuz makyajınız ile geceye hazırsınız!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!