" /> Gece Makyajı Nasıl Yapılır Resimli Anlatım | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gece Makyajı Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Gece Makyajı Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Her bayanın hayatında önemli olduğunu düşündüğü pek çok anı vardır ve bu anlarda en güzel ve etkileyici olabilmek için ellerinden ne gelirse yapılmalıdır ki kapasitelerin ve malzemelerin yetersiz kaldığı durumlarda profesyonel destek almaktan çekinilmez. Bahsi geçen özel günlerde veya davetlerde kullanacağınız makyaj normal günlük rutin hayatınızda kullandığınızdan daha özel ve güzel olmalıdır tam manası ile kusursuz olmalıdır. Bu tür davet ve özel günler için tasarlanmış olan makyaj türüne gece makyajı ya da ağır makyaj denilir. Aslında teorik olarak kullanılan teknikler ve kozmetik ürünleri aynıdır ancak renkler konusunda oldukça sınırları zorlamanız gerekir, özel bir makyajda elbette öncelikli olarak cildinizi makyaja hazırlama evrelerini tamamlamanız gerekir ki bunlarda temizleme, nemlendirme ve dinlendirmedir akabinde ilk aşama olarak ten makyajından yani kusurlarınızı kapatmak ve ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelerinizi aydınlatmak için kullanacağınız fondöten, pudra, kapatıcı ve olmazsa olmaz allık uygulamasıdır. Eğer makyajınız sırasında yüz şeklinizi de değişmeyi amaçlıyorsanız yüz tipinize uygun olan kontur uygulamasını seçmelisiniz. Ayrıca ten makyajınızın kalıcılığını artırmak konusunda da pudra ve uygulama öncesi kullanacağınız makyaj bazı ile birlikte makyaj sabitleyici sprey işinizi görecektir. Temel olarak yapılan ten makyajı istediğiniz doğrultuda ve görüntüde oldu ise sonraki aşama olan göz makyajına geçebilirsiniz.

Örneğimizdeki gibi bir etki yakalamak ve de göz makyajınızın uzun vadeli olmasını istiyorsanız göz farı uygulamasından önce yüzünüzde kullandığınız fondötenden sürerek ve üzerine göz farı bazını uygulayarak başlayabilirsiniz. Bu makyaj türünde önem teşkil edenin renk seçimleri olduğundan bahsetmiştik, göz farı uygulamalarınız mutlaka birbirine uygun renk geçişini sağlayabileceğiniz en az iki renk seçilmelidir. Seçimlerinizden birisinde resimdeki gibi ışıltılı ya da parıltılı bir göz farını tercih ederseniz dikkatleri gözlerinizin güzelliğine çekmeyi başarabilirsiniz demektir, ayrıca harika bir göz makyajı için sadece göz farı yeterli olmayacaktır. Yapılacak uygulamalardan birisi de elbette ki göz yapınıza ve renginize uygun olarak seçilen bir eyeliner uygulamasıdır, bu uygulamayı uygun tonlardaki ( bu ton genelde siyah oluyor ) rimel uygulamasıdır. Eğer kirpiklerinizde istediğiniz ahengi yakalayamadıysanız önerimiz takma kirpik ile desteklemenizdir, sırada ise eyeliner ve rimelin en büyük destekçisi göz kalemi vardır. Gözlerinizin alt ve üst kapaklarının iç kısımlarına yapılan basit bir uygulama ile gözlerinizi daha fazla vurgulayabilirsiniz, göz kalemi için genel olarak siyah kullanılsa da kıyafetinize, göz renginize ve ya makyajınızdaki diğer renklerin uyumuna bağlı olarak farklı renk seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Önemli olan nokta genel manada yüzünüzde aynı uyum ve ahengi yakalamaktan geçer, bunun içinde önünüze serili oldukça fazla çeşit olduğunu düşünürsek pek de zor olmayacağı kanaatindeyiz.

Göz makyajı ile birlikte uyum sağlayabilecek ve size istediğiniz özel hissi verebilecek bir dudak makyajına sıra gelir. Renk seçimi elbette ki ruj kullanımında da önemlidir, ancak aynı anda dikkatleri hem dudaklara hem de gözlere çekilebilmesi de mümkün değildir. Bunun kısaca açıklamasını yapmak gerekirse gece makyajı türünde mutlak olarak belirlenebilecek bölgeler yalnızca bir tanedir ve sizlerde bu makyajı yaparken kararlarınızı doğru yönde vermelisiniz. Bu yüzden de göz makyajında kullandığınız renkler eğer koyu tonlarda ise rujunuzda daha açık ve tatlı tonları seçmelisiniz, bu bir bakıma tezatlık gibi dursa da aslında genel uyumu yakalayabilmek adına oldukça mantıklı bir seçimdir. Üstelik dudaklarınızda bu kadar özel bir durumda sadece ruj kullanmanızda diğer makyajınızın etkisini azaltacaktır. Özellikle dolgun görünümlü, kalıcı ve pürüzsüz bir dudak makyajı istiyorsanız mutlaka dudak kalemi kullanmalısınız ve ayrıca rujdan öncede dudaklarınızı nemlendirmeyi sakın unutmayın. Kullanacağınız dudak kalemi ile daha dolgun ve büyük bir dudak görüntüsüne kavuşabilirsiniz, ancak dudak kalemi tercihinizin de renkleri mutlaka rujunuza yakın veya aynı tonlarda olmalıdır. Aksi takdirde doğallıktan uzaklaşarak size sahtelik katabilir, bir kişi makyaj yaparken nasıl doğal görünebilir hala bazı kesimler için tartışma konusudur ancak kullanacağınız malzemeler ve doğru teknikler ile bu durum mümkündür. Sizlerde özel davet makyajınızda dikkatleri dudaklarına çekmek isteyen kişilerdenseniz eğer basit adımlarla uygulanabilecek birkaç dudak makyajı hilesi ile dilediğiniz sade veya ışıltılı dudaklara kavuşabilirsiniz.

Gece makyajı adından da anlaşılacağı üzere özel davet ve benzeri özel durumlar için seçilir bu yüzden de olması gerekenden fazla dayanması istenilir, sıcaklık ve benzeri durumlar karşınsında çoğu kozmetik ürünü yeterli koruma olmadığı için dayanıksızdır. Ancak detaylı olarak yukarıdaki önerilerde bahsettiğimiz yöntemlerin dışında genel makyajınıza uygulayacağınız makyaj sabitleyici spreyler oldukça faydalı olur. Pek çok kişi gereksiz olduğunu düşünse de aradığınız kalıcılığı size sağlayabilir. Harika ve kusursuz görünümü yakalayabilmek için tek yapmanız gereken sizi daha iyi gösterebilecek ve birbiri ile uyumlu olabilecek renkleri bulmanızdır. Bazen sadece makyaj yetersiz kalır daha doğrusu bütün vücudunuzdaki uyum için saçlarınızın yapılış şekli ve seçtiğiniz kıyafette makyajınızın vereceği enerji ve güzellik konusunda size yardımcı olur. Bazı makyaj türleri koyu renkteki elbiseler ve toplu saç modelleri ile uygun düşerken bazıları da açık renk elbiseler ve salık saç modelleri ile uyum sağlar. Önemli olan bütün bu genel uyumu sağlamaktır, denge sağlandığı takdirde makyajınızdaki göz alıcılık kendiliğinden gelecektir. Ayrıca şunu da belirtmeden geçmeyelim ağır makyaj denilince aklınıza abartılı ve yanlış teknikler uygulanarak gelen o kötü görünümlü makyaj gelmemelidir. Sanılanın aksine sade ama şık ve özel durumlarınızda kullanabileceğiniz gayet hoş görünümlü makyaj türleri de vardır. Ağır makyajdan kasıt aslında duruşu ve görünüşü ile kadınsılığınızı ve güzelliğinizi ortaya çıkaran makyajdır, bu yüzden kendinize yakışan fazlasını asla aramayın.

KALICI MAKYAJ NEDİR?

Makyaj, kadınların her gününde yer alan ve vaktinden alan bir uygulamadır. Her ne kadar kendilerini iyi hissetmeye yol açsa da her gün için vakit ayırmak çok da kolay olmuyor. Doğal görünümlerinde bulunan herhangi bir hoşa gitmeyen bölgeyi kendisini iyi hissedecek bir duruma getirmek zorunda kalıyorlar. Kalıcı makyaj da tam bu sırada imdada koşuyor.

Kadınların yaptıkları değişikliği belirli süreliğine tazelemeden, vakit ayırmadan istedikleri görünüm ile kullanmaları mümkün oluyor. Örneğin; kaşlar seyrek, cansız ve dökülüyor olabilir. Günlük olarak boyamak, boyamak için hangi ürünleri kullanacağına karar vermek, doğru ürünü doğru uygulamak gibi birçok bileşen ile uğraşmak zor olacaktır. Kalıcı makyaj ile kaşlara şekli verip doğru renk uygulaması seçildikten sonra yaklaşık 2 – 3 yıl bu işlem ile ilgilenmek gerekmez.

KALICI MAKYAJ İLE DÖVME ARASINDAKİ FARK

Kalıcı makyaj; renkli pigmentler içeren su bazlı boyanın cildin üst deri bölümüne nakşedilmesi işlemidir. Dövme; alt deri bölümüne aşılanır ve ömür boyu kalıcılığı sürer. Kalıcı makyajın belirli aralıklarla yenilenmesi kalıcılık süresini uzatacaktır. Üst deri bölgesine uygulanmasındaki avantajı, yeni görüntüden sıkılmak ya da o bölgedeki eksikliğin cilt veya doku değişimi ile yenilenmesi ve önceki görüntünün düzelmesi ile kalıcımakyaja gerek duyulmayabilmektedir. Vücuttaki değişimin takip edilebileceği iki yıl olması büyük avantaj oluşturmaktadır.

KALICI MAKYAJ KAPSAMINDAKİ BÖLGELER

Kalıcı makyaj, kaşlara, dudaklara, yara izi ve cilt lekelerine, eyeliner olarak göz çizgisine yapmak mümkün. Cilt yenilenme süresi, metabolizma gibi etkenlere bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında tekrar edilme durumu değişmektedir.

Kaşlara uygulanan kalıcı makyaj ile 2 – 5 yıl sürecinde kaş boyamak, kavislendirmek gibi dert olan işlemler ortadan kalkıyor. Bu işlem yapıldıktan sonra 2 hafta gibi bir süreç sonrasında rötuş işlemi yapılıyor ve uygulama tamamlanıyor. Kaş makyajında önemli olan doğru rengi seçmektir. Kalıcılığı olan bu makyaj için saç ve ten rengine uyumlu bir renk seçilmelidir.

Dudak makyajı, doğala yakın pigmentler seçilebilir olsa da trend dudak renkleri de seçilerek makyaj yapılabilir. Genellikle açık pembe tonları seçilmektedir.

Eyeliner makyajı, göz çizgisinden çekilen ve makyajda eyeliner çekmekte zorlananlar için oldukça kolaylık sağlayan bir yöntemdir. Birçok renk seçeneği olmasına rağmen genellikle; siyah ve kahverengi seçilmektedir.

KALICI MAKYAJ UYGULAMA NEDENLERİ

Makyaj için vakit ayırtmak istemeyenlerin kurtarıcısı kalıcı makyaj oluyor. Doğuştan bir lekesi bulunan ya da güneş etkisi ile lekeler oluşan özgüveni etkileyici cilt tahribatı olanlar tercih ediyor. Su sporu yapanlar için makyajın aksamasını önleyici bir yöntem olarak kullanılabiliyor. Dudaklarında sınır bulunmayan ya da dudak çizgisi belirgin olmayan kişiler için kurtarıcı oluyor. Seyrek kaş yapısı bulunan ya da kıl yapısı cansız olanlar için uzun dönem doğru görünüme kavuşmasını sağlıyor.

KALICI MAKYAJI KİMLER UYGULAYAMAZ

Kalıcı makyaj uygulaması titizlik gösterilmesi gereken bir uygulamadır. HIV virüsü taşıyanlar, şeker hastaları ve hemofili hastalarına uygulanmaz. Bölgesel olarak belirtilecek olursa da; et beni, siğil, mantar gibi yaraların üzerine uygulanmaz. Kılcal damar çatlakların üzerine de uygulanmaz. Aynı zamanda ince deri yapısına sahip kişilere de uygulanmaz.

KALICI MAKYAJ SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKİLEN UNSURLAR

Uygulama sonrası bölge korunmalıdır. Mikrop kapmasına yol açacak yöntemlerden kaçınmak gerekir. Havlu ve benzeri ile bölgeye sürtünme etkisi yapmamak gerekir. Kaşıma ve benzeri tahribata karşı korumak gerekir. 10 gün boyunca bölgeyi korumak amaçlı güneş ile direkt temastan kaçınılmalıdır. Bu süre boyunca sauna, solaryum gibi aktiviteleri ertelemek de fayda var. Aynı zamanda havuz, buhar odası gibi birçok kişinin kullanımında olan yerlere de bu süre dahilinde gitmemek, kullanmamak gerekir.

Sonbahar Gelin Saçı ve Makyaj Trendleri

Natural Gelin Makyajı
Bu senenin trendinde klasik makyaj moda. Eğer minyon yüzlü bir gelin adayıysan bu senenin makyajı tam size göre. Hiç makyaj yapmamış gibi görünmeniz sizlere cildinizde hiç makyaj yokmuş gibi doğallığınızı düğünüze yansıtırsınız. Bu senenin trend makyajına abartılı bir saç yakışmayacağı için, saçlarınızı da doğallığınızla bırakmanız gerekmektedir. Çok sade olduğunuzu hisseder iseniz gelinliğinizi aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Çarpıcı Bakışlar: Örümcek Kirpik
Çarpıcı bakışlarınızla milleti büyülemeniz örümcek kirpiklerinizle mümkün. 2018’in bu çarpıcı ve örümcek kirpikleri bu seneye damgasını vurmuş durumda. Dikkatleri üstünüzde hissetmek istiyorsanız bu örümcek kirpik trendini düğünlerinizde kullanmanız gerekmektedir. Bu trend makyajlara birde renkli kirpiklerle tasarlayabilirsiniz. Bu makyaj trendine birde iddaalı bir saç modeli lazım. Topuz saç modeli bu makyaja en uygun saç trendleri arasındadır.
Buğulu Bakışlar: Kahve Tonlarında Göz Makyajı

Sonbahara ve gözlere en çarpıcı gelen renklerin başında kahverengi gelmektedir. Size çarpıcı bakışlar kazandıracak olan bu renk göz makyajı diğer senelerde de olduğu gibi bu senede trend göz makyajlarındandır. Her sene trend olmayı başaran bu makyaj gelinlerin bu makyajı rahatlıkla kullanmalarını sağlamaktadır. Bu sene grafik far makyajı ile kahverengi tonları birbirine karıştırarak misafirleriniz üzerinde etkileyici bir bakış yaratmış olacaksınız. Ve modayı takip eden bir gelin olabileceksiniz. Bu makyaj tipine topuz saç stili ve kıvırcık saç stilini kullanmanız sizlerin daha dikkat çekmenizi sağlayacaktır.
Gotik Makyaj ve Sıra Dışı Görünüm

Bu sezonunda trendi olan gotik makyaj gelinlerin sıra dışı görünmeleri ve tarz sahibi olan gelinlerin tercih edeceği bir makyaj trendidir. Esmer bir ten ve koyu tonlarda boyanmış gözler ve koyu dudaklar ile bu iddaali makyaj trendini düğününe yansıtmak istiyorsan bu senenin gotik makyaj trendi senin tam aradığın. Üstelik bu makyaj tipi Sonbahar ve yaz düğünlerine yakışıyor. Bu makyaj ile çok dikkat çekici bir gelinlik ile süslendirmen lazımdır. Uzun ve yerlerde sürülen bir gelinlik, omuzları açık bir gelinlik ile süslendirmen düğününde gelin olacak kızları kıskandırman çok çok mümkün olacaktır. Gelen misafirleriniz eminiz ki senden gözlerini alamayacaklardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bu kahve ve siyahin tonlarinin birlesmesiyle olusan göz makyajina bayılıyorum. Golgelendirme teknigi gece makyajimin favori basamaklarindan 😆

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!