" /> Gebelikten Korunma Yöntemleri | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelikten Korunma Yöntemleri

Gebelikten Korunma Yöntemleri

Bazı yeni evli çiftler bir an önce anne, baba olmayı arzularken kimileri de biraz yeni evliliğin tadını çıkarmak ister ve bu sebep ile kadının hamile kalması istenmez. Gebe kalmamak için birden fazla korunma seçenekleri mevcuttur. Bunlardan size en uygun olanı kullanarak gebe kalmaktan korunabilirsiniz.

Gebelikten Korunma Yöntemleri

1- Doğum Kontrol Hapları: Doktor tavsiyesi ve kullanma talimatlarına uygun olarak alınması gereken doğum kontrol hapını cinsel ilişki öncesinde kadının kullanması rahim duvarını kapatacağından kadının hamile kalmasını önleyecektir. Ancak uzun süre hap kullanılması mide açısından olumsuz sonuçlar doğurmasının yanı sıra; bazı kişilerde hap bırakıldıktan ve bebek istendikten sonra bile hapın etkisi devam ettiği için hamilelik görülmemesine sebep olmaktadır. Bu yöntemi uzun süreli kullanmamakta fayda vardır. Doğum kontrol haplarına eczanelerden ulaşabilirsiniz.

2- Kadının İğne Olması: Kadının düzenli olarak her ay yaptırdığı iğne hamile kalmasını engelleyecektir. Ancak kimyasal olduğu için kadının uzun süre bu yöntem ile korunması sağlık açısından iyi değildir. Belli bir süre bu yöntem kullanılabilir. Kadın sağlık ocaklarında ya da sağlık merkezlerinde bu iğneyi yaptırabilmektedir.

3- Prezervatif Kullanımı: Erkeklerin ilişki sırasında penislerine taktıkları prezervatif hamile kalmayı önleyicidir. Boşalma gerçekleştiği zaman erkeğin takmış olduğu prezervatif sayesinde kadının rahmine sperm gitmeyeceği için hamilelik önlenecektir. Ancak bazı kişiler bu yöntem kullanıldığı zaman ilişkiden pek zevk almadıklarını söyledikleri için bu yöntemi tercih etmek istemezler. Günümüzde oldukça kolay ulaşılan prezervatifler eczanelerin yanı sıra hemen her markette satılmaktadır.

4- Dışarı Boşalma: Erkeğin ilişkinin son anlarında olan boşalma anında kadının cinsel organına değil de dışarı boşalmasıdır. Bu yöntem cinsel organların temasını sağladığı için hem cinsel ilişkiden zevk alınmasını sağlar. Hem de en sağlıklı ve doğal bir yöntem olduğu söylenebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!