" /> Gebelikte Sağlıklı Beslenmenin Anne Açısından Önemi Nedir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelikte Sağlıklı Beslenmenin Anne Açısından Önemi Nedir?

Gebelikte Sağlıklı Beslenmenin Anne Açısından Önemi Nedir?

Gebelikte sağlıklı beslenmenin anne açısından önemi nedir?

Gebelikte sağlıklı beslenmenin çocuk için ne kadar önemliyse anne içinde o kadar önemlidir ama nedense bu akıldan çıkarılan bir şeydir. Herkes sadece çocuğun sağlığını önemser ve bu ölçüde taşıyıcının yani annenin sağlığını tehlikeye atarlar. Hamilelikte dikkat edilmesi gerekilen birçok unsur vardır , bu listenin ilk başında annenin ve bebeğin sağlıklı beslenmesi gelir ve beslenmenin yanında da birçok unsur vardır .

Hamilelikte annenin dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır :

Anne ilk olarak sigara ve alkol kullanımını azaltmalıdır. Hatta mümkünse bu dönemlerde bu iki unsurdan vazgeçmelidir. Sağlığa verdiği zararın yanı sıra annenin iştahını kesip kendisi ve çocuğu için besinlerden alması gereken faydanın alınmamasına neden olur. Bu da demek oluyor ki bebeğin gelişimi için gerekli olan besinlerin bebeğe ulaşamamasıdır ve iki can taşıyan annenin kendi sağlığını da tehlikeye atmasıdır. . Bu açıdan bakıldığında doğum sonrasında bebeğin organları ve sağlığı tam anlamıyla gelişmemiş olabilir, daha çabuk hastalanıp daha geç iyileşebilir.

Bağışıklık sistemi için bu unsura çok dikkat edilmesi gerekir. Ve bunun yanı sıra anne ve bebeğin sağlığı için aşırı da beslenmemelidir, kararınca olmalıdır. Unutulmamalıdır ki her şeyin azı yarar çoğu zarardır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise annenin bu dönemlerde kendini iyi hissettirecek şeyler uğraşmasıdır, bilindiği üzere uzmanlar bebeklerin bu dönemde annelerinin hissettiği her şeyi hissedebildiğini ve bu hislerin onlara zarar verebileceğini her zaman dile getirmişlerdir. Bu dönemlerde faydasının cilt cilt kitaplarla anlatıldığı klasik müzik dinleme metodu uygulanmalıdır. Anneyi rahatlatmasının yanı sıra çocuğun uysal olmasına olanak sağlar. Yani annelerin bu dönemde stresten ve stres yapan her şeyden uzak durması gerekmektedir.

Daha az kafein tüketimi olmalıdır ve bu yanı sıra bitki çayları içmek hem kendileri için hem de karınlarında taşıdıkları o narin bebekler için en iyisidir. Keza doğum yapmak çocuğu 9 ay karnında taşımaktan ibaret değildir anneler bu konuda gerekli özeni göstermelidir ve unutulmamalıdır ki iki canın sağlığı söz konusudur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!