" /> Gebelikte Hamilelikte Cinsellik | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelikte Hamilelikte Cinsellik

Gebelikte Hamilelikte Cinsellik

Mutlu bir evlilik yaptıktan sonra pek çoğumuz için artık bu evliliği taçlandırmanın zamanı gelmiştir. Sabahları size gülümseyen küçük bir bebeğin ellerini tuttuğunuzda yaşayacağınız mutluluk paha biçilemez. Onun varlığını ilk öğrendiğinizde hemen sevdiklerimizle bu mutluluğu paylaşırız. Peki, onun bu varlığının devamı için ne yapmalıyız.

DOKTORUNUZA MUTLAKA GÖRÜNÜN

Bebeğinizin ilk kalp atışını duymak için mutlaka doktorunuza görünmelisiniz. Eğer henüz doktorunuz yoksa geç kalmış sayılmazsınız. Önümüzde bir kaç hafta kadar daha doktor seçimi için kendinize zaman ayırabilirsiniz. Onun kalp atışı duyduğunuzda artık tek düşüncemiz 9 ayın sonunda kucağımıza alacağımıza andır.

GEBELİKTE İLK ÜÇ AY

Gebeliğinizin ilk üç ayında mutlaka sert hareketlerden sakınmak gerekmektedir. Cinsel hayatımıza bu ilk döneminiz için bir süre ara vermenizde yarar olacaktır. Olası düşük tehlikeleri için mutlaka doktorunuz size ilk üç ayda cinsel ilişkiyi yasakladı ise buna uymanız gerekir.

GEBELİKTE İKİNCİ 3 AY

Bu dönemde artık bebeğiniz size sıkıca tutunmuş düşük tehlikesini atlatmış olacaksınız. Her ay bebeğinizin kontrolleri için doktorunuzun randevularını ihmal etmeyin. Yine bu dönemde artık doktorunuz size aksi bir durum olmadığı sürece cinselliği serbest bırakacaktır. Fakat yine de çok bebeği rahatsız edecek pozisyonlardan uzak durmada fayda var.

GEBELİKTE ÜÇÜNCÜ 3 AY

Artık gebeliğinde son üç aya girdiğinizde bebeğinizi kucağınıza almanıza çok az bir süre kalmış olacak. Gebeliğinizin belki de en tehlikeli dönemine girmiş oluyorsunuz. Bebeğiniz ve sizin sağlığınız için mutlaka doktor kontrollerini ihmal etmeyin. Doktorunuz son üç ayınızda erken doğum risklerine karşı sizi uyaracaktır. Son üç ayınızda doktorunuz size cinselliği yine yasaklarsa doktorunuzun tavsiyesine kulak vermeniz gerekir. Gebeliğinizin ilk üç ve son üç ayına dikkat etmeniz her ay düzenli doktor kontrollerinizi yapmayı ihmal etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!