" /> Gebelikte Grip Bebeğe Geçer Mi | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelikte Grip Bebeğe Geçer Mi

Gebelikte Grip Bebeğe Geçer Mi

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki grip dinlenme hastalığı dır. Ve gerek doğal yollarla gerekse kullandığımız ilaçlar ile bol bol dinlenerek atlatabiliyoruz peki gebelikte grip bebeğe geçer mi ? diye soracak olursak HAYIR geçmez fakat gebelikle yorgun olan vücudumuz bağışıklık sistemimiz daha çalışır ve yorulur. Tabi birde üstüne gebelikte ilaç kullanımı yasak olduğu iç daha geç ve daha ağır atlatma durumu oluyor. Bu durumda çareyi bol bol sakinleştirici özelliği ile rezene çayı ve şifa niyetine nane limon veya ıhlamur da arıyoruz.

Gebelik esnasında sırt ve bel ağrılarımız bacağımızda ve ayağımıza ödem yüzünden oluşan şişkinlikler oluşuyor. Bunlara birde grip eklenince yataktan kalkamaz hale geliyoruz. Korkmayın bebeğiniz güvende o sizin içinizde ve sizin yedikleriniz den beslendiği için gayet sağlıklı. Gebelikte grip iken iştahımız kesilse bile siz bebeğiniz için yemelisiniz ve ona şifa vermelisiniz.

PEKI YA EMZIRIRKEN ?

Bebeğini kucağına almaya az kalan annelerimizin ve emziren annelerimiz ilk sorudur bu soru. Bende bir makalede okumuştum. Anne sütü düşmanı algılayınca daha çok çalışıp daha faydalı oluyor muş. Bende inanma mistim ve korkmuştum fakat gerçek tende öyleymiş. Doğumdan 2 gün sonra evde bulunan misafirlerden Grip olmuştum. Ama nasıl grip tir tir titriyorum. Hem bebeğimden ayrı kalmak istemiyorum hem de grip olacak korkusu ile yaklaşmak istemiyordum. Bu yeni anne olanlar için çok zor bir durum gerçekten. Sonra hemen internetten küçük çaplı bir araştırma yaptım ve korkmamam bebeğime yaklaşmak konuşun yazılar okudum bu beni çok rahatlattı fakat hala aklımda şüphe vardı ya 2 günlük bebeğim grip olursa diye. Ben korka korka bebeğime yaklaştım onu emzirdim öptüm kokladım evet aynı yazılan gibi bebeğime hiç bir şey olmadı çünkü vücudumda düşman vardı annelik hormonlarım bunu algıladı ve daha verimli süt üretmeye başladı.

SONUC OLARAK

Bebek ve anne ilişkisi o kadar yüce ve bağlıdır ki vücudumuz bebeğimizle ilgili her şeyi daha biz düşünmeden algılar ve yapar. Hiç bir hastalık ve bahane sizi bebeğinizden uzak tutmasın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Peki gribi ilaçsız ve ya çaysız atlatmanın başka hangi yolları var? Mesela önerebileceğiniz kış meyveleri ve ya sebzeleri nelerdir?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!