" /> Gebelikte Değişiklikler Neden Olur ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelikte Değişiklikler Neden Olur ?

Gebelikte Değişiklikler Neden Olur ?

GEBELİKTE DEĞİŞİMLER  NEDEN OLUR.

Gebelik vücudumuzda oluşmaya başlamasıyla birlikte hormonlarımız, duygularımız ve bedenimiz değişir. Peki, gebelikte değişiklikler nelerdir. Bizi nasıl etkiler ve nasıl değişimlerdir.

1-DUYGU DEĞİŞİMLERİ

Hamilelik ile birlikte düşüncelerimiz ve duygularımızda değişir. Bazen güler bazen ağlarız. Bazen hiç olmadık şeylere fazla kızıp büyük tepkiler bile verebiliriz. Bu duygu değişimleri sert ve gelgitli geçer. Eğer hamile annemiz hamile olduğunu ve hamile olduğu için bu tarz duyguları olduğunu hatırlayıp kendine ve duygularına engel olabilirse ne etrafındakileri kırar nede bebek doğduktan sonra aman Allah’ım ben ne yaptım demekten kurtulur. Çünkü duygu değişimi ne kadar sert olursa tavırlar ve ifadeler de o kadar sert olur ki hem kendimizi hemde etrafımızda kileri oldukça kırarız.

2-DÜŞÜNCE DEĞİŞİMİ

Gebe kaldığımız andan itibaren bebeğimizle hayal kurar ona odaklanırız. Gebelik öncesi kendine güvenen anne adaylarının bile gebelik sonrası bir endişe, tedirginlik hali olur. Buda devamlı düşüncelerinin değişmesine ve endişe duymasına yol açar tabii ki bununda bir çözümü var arkanıza yaslanın ve bebeğinizi okşayın şimdi kendi kendinize ben dünyanın en iyi annesiyim diye tekrarlayın unutmayın; gebelik öncesi tembel, uykucu olan bir anne adayı bebeği doğurduğu andan itibaren daha atik ve daha çalışkandır. Mesela geceleri hiç uyanamayan biri bebeği dünyaya geldikten sonra devamlı kalkar. Çünkü vücudu bebeğe odaklıdır.

3-HORMONEL DEĞİŞİMLER

Gebelik anne adayında birçok hormon değişikliğine yol acar. Hiç beklenmeyen yerde örneğin çene, kol gibi yerlerde kıllanma meydana gelebilir. Bunlar gayet normal şeylerdir. Fakat bu her anne adayında ve her gebelikte meydana gelmez. KORKMAYIN.

4-BEDEN DEĞİŞİMİ

Gebe kalan her anne adayının başına gelecek olan beden değişimi. Göğüsler de şişkinlik, bacak ve ayaklar da şişlik, yüz ve göz şişmesi gibi birçok yerimiz deforme olur ve çatlamalar meydana gelir. Çatlamalar vücudumuzda kalıcı izler bırakır fakat üzülmeyin artık sizi her halinizle seven bir evladınız var, o her şeye değer.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Dunyanin en guzel mucizesi evlat. Dile kolay 9 ay aglamali gulmeli kilo almali ayaklar şişmeli kusmali osu busu ama sonunda bir avuç cennet kollarinizin arasında ❣allah isteyen herkese nasip etsin 🙏

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!