" /> Gebelikte Alışverişe Ne Zaman Başlanmalı | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelikte Alışverişe Ne Zaman Başlanmalı

Gebelikte Alışverişe Ne Zaman Başlanmalı

Gebelik, anne ve baba adayları için hem oldukça heyecanlı hem de yoğun bir süreci kapsayan özel bir dönemdir. Bu dönemin ilk üç ayında anne ve bebek sağlığına büyük önem verilirken ve öncelik tamamen anne ve bebeklerin sağlık kontrolleri ile geçiyor. 3. aydan itibaren bebeklerin cinsiyetlerinin belli olacağı döneme giriliyor. Bu dönem ile birlikte anne ve babalar bebeklerinin cinsiyetlerini öğreneceklerinden oldukça heyecanlı olmak ile birlikte bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenmeleri ile birlikte de bebekleri için yapacakları alışveriş konusunda kolları sıvıyorlar. Bebekler için yapılacak olan alış verişler bebeklerin cinsiyetlerinin öğrenildiği 3. ay itibari ile yapılabilir. Öncesinde bebeğin cinsiyetinin bilinmemesi nedeni ile cinsiyet konusunda nasıl bir alışveriş yapılacağı bilinmediğinden bebekler için yapılacak olan alış verişlerin 3. aydan itibaren yapılması öneriliyor.

Bebekler için Yapılacak Olan Alış Verişlerde Dikkat Edilecek Hususlar

Bebekler için yapılacak olan alışverişlerde dikkat edilecek en önemli özellik bebeklerin giyebilecekleri dönemlere göre alışveriş yapılmasıdır. Yeni doğan bir bebek için ilk 6 aylık süre içerisinde giyebileceği giysiler tercih edilmesi gerekiyor. Doğduktan sonraki 6. ayı itibari ile de alınacak olan yeni kıyafetler için liste yapılabilir. Bebekler hızla büyüdükleri için yapılacak olan alışverişin uzun zamanı kapsamaması oldukça önemlidir. Kısa aralıklar ile sık olarak yapılacak alışverişler bebeklerin temel ihtiyaçlarını karşılaması için oldukça önemlidir.

İklimsel Değişikliklere Göre Alışveriş Yöntemleri

Bebekler için yapılacak olan alışverişler sadece bebeklerin giyecekleri giysiler ile kısıtlı değil. Bebeklerin büyümesi ile birlikte dikkatlerini çekmek ve sosyalleşmelerini sağlamak için alınacak olan alış verişler de oldukça önemlidir. Ancak giysi konusunda dikkat edilecek en önemli özellik mevsimsel değişiklilerin göz önünde bulundurulmasıdır. Kış mevsimi ve yaz mevsimi için eğer ki bebekler çok küçük ise acele edilmemesi bulunulan mevsim içerisinde gerekli alışverişlerin yapılması gerekiyor. Bebeklerin sosyalleşmesi konusunda önemli bir yere sahip olan oyuncak seçimleri de bebeklerin gelişimi ve sağlığı açısından oldukça önemlidir. Özellikle plastik içerikli oyuncaklardan kaçınılması bebeklerin gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Bebekler hızlı büyüdükleri için almak istenen giysi ya da oyuncakların kendilerine uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!