" /> Gebelik Testleri ve Çeşitleri Nelerdir ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelik Testleri ve Çeşitleri Nelerdir ?

Gebelik Testleri ve Çeşitleri Nelerdir ?

Anne olmak isteyen bir kadın, hamile kalıp kalmadığını kendisinin belli bir süreye kadar anlaması çok güçtür. Bu sebep ile gebelik testleri vardır. Gebelik testlerinden faydalanarak hamile olup olmadığını anlayan kişi ona göre hayatını bir an önce değiştirmelidir.

Gebelik Testleri Şunlardır:

1- İdrarda Gebelik Testi: İdrarda yapılan gebelik testinde hamile olup olmadığını anlayabilmek için genellikle adet tarihinin geçmesinden 3 gün sonra yapılmalıdır. Daha erken yapılan idrar testleri kişiyi yanıltabilir. Çünkü hamilelik hormonu idrarda daha geç ortaya çıkar. Ortalama 15 – 20 günü bulur. Bu tarihten önce yaptığınız testlerde hamile gözükmeseniz de aslında hamile olabilirsiniz. İdrar testi düşünen bayanlar adet tarihinin en az 3 gün geçmesini beklemelidirler. İdrar gebelik testine ulaşmak da oldukça kolaydır. Tüm eczanelerde satılmaktadır. Birçok kişi tarafından bilinen bu testte idrar test yapılacak olan bölgeye bir kaç damla damlatılır ve tek kırmızı çizgi olursa test negatif, çift kırmızı çizgi olursa testin pozitif olduğu anlamına gelir.

2- Kanda Gebelik Testi: Kan tahlilinde gebeliğin belli olması idrar tahliline göre daha çabuktur. Çünkü kana karışma idrara karışmaktan önce gerçekleşir. Kan tahlili sonucunda hamilelik hormonu olarak bilinen HCG hormonu normalde 0-5 arası değerlerde iken; hamilelik süresince 5′ in üstünde seyreder ve hamilelik ayına göre çok yüksek rakamlara çıkar. Gebeliğin kanda ortaya çıkması 7 ila 10 günü bulmaktadır.

3- İdrarda Erken Gebelik Testi: Bu testte yukarıda anlatılan idrarda gebelik testine benzemektedir. Ondan farkı ise bu testte gebelik; normal idrar testinden daha erken belli olmaktadır. Hamile kalındıktan 10 gün sonra yapılan testlerde bunu görmek mümkündür. Adet tarihinin geçmesini bekleyemeyen meraklı anne adayları bu test ile daha erken hamile olup olmadıklarını anlayabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!