" /> Gebelik Testleri Nelerdir ? Gebelik Testi Nasıl Yapılır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelik Testleri Nelerdir ? Gebelik Testi Nasıl Yapılır ?

Gebelik Testleri Nelerdir ? Gebelik Testi Nasıl Yapılır ?

Kimi zaman heyecanla gerçekleşmesi beklenen bir dilek, kimi zamansa istenmeyen bir sonucu öğrenmek için en kolay yol gebelik testlerini kullanmak. Gebelik cinsel birleşmeden itibaren, erkeğin siperminin kadının yumurtasını döllemesi ile birlikte başlayan ve dokuz ay süren bir süreç. Bu sürecin başlamasıyla birlikte anne adayının vücudunda başta hormonal değişiklikler olmak üzere pek çok değişiklik meydana geliyor. Vücutta gebeliğin oluşmasıyla birlikte meydana gelen hormonal değişiklikler ise evde yapılan idrar testleri sayesinde gebeliğin varlığı hakkındaki şüphelerimizi bir cevaba kavuşturuyor.

Evde gebelik testi nasıl yapılır?

Evde gebelik testi yapmanın pek çok yolu var. Bunlar arasında lahana yöntemi, kahve fincanı gibi ilkel yöntemler yer almakla birlikte, güvenilirliği olmayan ve çağın gerisinde kalmış uygulamalardır. Daha çok eğlence amaçlı tercihler denilebilirler. Ancak gerçek anlamda ve tıbbi sonuçlar veren bir gebelik testi yöntemi arıyorsanız, evde uygulanabilen yöntemlerden en güveniliri olan idrar testlerini denemelisiniz.

İdrar testleri (Gebelik Testi)

İlk hamilelik şüphelerinizi kafanızı kurcalayan bir soru olmaktan kurtaracak bir yöntem elbette ki mümkün. Uygun bir gün ayarlayıp randevu zamanınızı bekleyinceye kadar hamile olup olmadığınızı evinizde küçük bir idrar testiyle öğrenebilirsiniz. Eczanelerden reçetesiz olarak kolaylıkla temin edebileceğiniz çeşitli markalarda gebelik testlerinin fiyatları da oldukça uygun. Uygulaması kolay. Elde edeceğiniz sonuçlarsa genellikle doğruya oldukça yakın.

İdrar testlerini ne zaman uygulamalısınız?

Gebelik testi ne zaman yapılmalı sorusu özellikle bebek planlayan ve olumlu bir haber bekleyen anne adaylarının sıklıkla merak ettiği bir konu. Heyecanla beklediğiniz o anı ilk öğrenen siz olmak istiyorsunuz. Bunun için doktor randevusunu beklemek ya da hayatın koşturmacası arasında hastaneye vakit ayırmanızdan önce bilmek istediğiniz harika bir sürpriz. Elbette bunun tersi de mümkün. Plansız bir gebeliğin varlığından şüphelenmek de pek çok hanım için can sıkıcıdır. Bu durumun hamilelikten mi yoksa bir rahatsızlıktan mı oluştuğunun ayrımını yapmak için yardımcı bir fikir Ve bir an önce bu duygudan kurtulmanın en kolay yolu da idrar testleridir.
Peki, doğru sonucu almak için ne zaman mı uygulanmalı? Düzenli adet gördüğünüz halde eğer 3-4 günlük bir gecikme yaşadıysanız ilk hamilelik şüpheleri oluşmuş demektir. Bu gecikme hamileliğin varlığı söz konusu olduğunda beta HCG hormonunun salgılanmaya başladığı süredir. İdrar testi size bu konuda yardımcı olur.

Beta HCG Hormonu Nedir?

Beta hcg hormonu yalnızca hamilelikte salgılanan bir hormon olduğu için, idrarınızda bu hormonun varlığının saptanmış olması, kesin olarak gebe olduğunuzun bir işaretidir. Yani bu hormonun salgılanması aslında anne çocuk arasında başlayan ilk bağlanmanın habercisidir. Bu hormon kanda ve idrarda tespit edilebilmektedir. Bu sayede en yakın eczaneden bir idrar testi alıp uyguladığınızda elde edeceğiniz sonuç size hamileliğin olup olmadığı konusunda sağlam bir bilgi vermiş olur.

Evde idrar testi yaptıktan sonra en kısa zamanda bir kadın doğum uzmanında her zaman yarar vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!