" /> Gebelik ( Hamilelik) Döneminde 1. 2. 3. Trimester Dönemleri | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelik ( Hamilelik) Döneminde 1. 2. 3. Trimester Dönemleri

Gebelik ( Hamilelik) Döneminde 1. 2. 3. Trimester Dönemleri

GEBELİK VE DOĞUM

Anne aday adayları gebelik dönemi boyunca bir mucizeye an ve an tanık olacak. Bebeğin varoluşu milyonlarca spermden sadece bir tanesi olma özelliğini taşıyor. Anne adayının bebek sahibi olmak istediği günden beri aslında kendini hamile gibi hissedebilir. Bebek oluşumundan itibaren hafta hafta gelişimini tamamlayarak 40 haftanın sonunda doğumla rahimdeki gelişimini tamamlayacak. Bu 40 hafta bebek için ne kadar önemli ise anne adayı içinde o kadar muhteşem olacaktır. Bebeğin anne karnındaki gelişimini takip etmek onun her an gelişimine ortak olmak şüphesiz tarif edilemez duygudur.

TRIMESTER

Sağlıklı bir gebelik döneminde sık sık duyulan döneme trimester denir. 9 aylık gebelik boyunca her 3 aylık dönemi kapsar. Gebeliğin ilk üç ayına birinci trimester , ikinci 3 aylık döneme ikinci trimester ve gebeliğin son üç ayını kapsayan döneme üçüncü trimester denir.
1.trimester anne adayının sıkıntı yaşayabileceği hamileliğe alışmaya çalıştığı dönemdir. Bu dönemde bebeğin organları yavaş yavaş oluşmaya başlamıştır. 2. trimester anne adayı kendini dans rahat hissedebilir. Mide bulantısı, baş dönmesi gibi şikayetlerde azalma görülür. Anne adayının kendini iyi hissettiği bu dönemin kesinlikle tadı çıkarılmalıdır.

Yine bu dönemde bebek gelişimine hızla devam ediyor. 3.trimester artık gebelikte sona yaklaşıldığını anne adayına işaret ediyor. Artık bu dönemde bebek görünümünü tamamlamaya başlar. Anne adayı icinde endişelerin başladıģı dönemdir. Bebeğin doğumunu arzulayan anne adayı için de anne adayı bebeğine kavuşma arzusunun tavan yaptığı döneme girmiştir.Her ne kadar trimester döneminden bahsedilse de aslında gebelik haftalık takip edilir. Gebelik boyunca bebek gelişimi kadar anne adayının nasıl doğum tercih edeceğini 3.trimesterde belli olur. Sezaryen, epidural, spinal gibi bir çok yöntem olsa da en sağlıklı doğum yöntemi normal doğumdur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!