" /> Gebelik Dönemi Süreci ve Bebek Cinsiyeti | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gebelik Dönemi Süreci ve Bebek Cinsiyeti

Gebelik Dönemi Süreci ve Bebek Cinsiyeti

Gebelik dönemi erkekten gelen sperm ile kadının yumurtalıklarında döllenmesi sonucu fetüsün meydana gelmesiyle başlamaktadır. Annelik güzel bir duygu olduğu gibi bir takım zorlukları da vardır: Bu zorluklar 9 aylık bir süreç içerisinde gelişmekte ve devam etmektedir. Hamilelik döneminde anne ve bebeğin sağlığı için dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar yer almaktadır. Gebeliğin ilk ayı baş dönmesi ve bulantı ile bir takım sorunlar yer alsa da bir kadına annelik duygusunu en yoğun hissettiren dönemler bu dönemlerdir. Hamilelik süresi boyunca bebek ve anne için bol sıvı tüketilmesi oldukça önemlidir. Kadınlar her ne kadar duygusal olsa da hamilelik döneminde bu duygusallık oldukça ileri düzeydedir.

Gebelik Süreci

Kadınlarda hamilelik her ne kadar duygusallığa yol açsa da hamilelikte bebeğin gelişimi için annelerin morallerini her zaman yüksek tutmaları ve stresten uzak kalmaları hamileliğin olumlu yönde ilerlemesini sağlamaktadır. Annelerin hassas noktalarının olmasının yanı sıra eşler arasında ki birbirlerine olan bağlılığını da arttırmakta ve daha huzurlu bir aile düzeninin oluşmasına yardımcı olmaktadır. Gebelerin günlük beslenmeleri normal insanlara göre daha fazla gıda tüketmeleri gerekmektedir. Gebelik döneminde aynı zamanda alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durulması gerekmektedir. Pamuklu iç çamaşırları giyilerek hijyen kurallarına dikkat edilmelidir.

Gebelikte Bebek Cinsiyeti

Kadınlar için ultrasonda bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek hayatların da yaşamış oldukları en heyecanlı anlardan birisi olmaktadır. Çoğu bebeklerde 3. aylarda cinsiyet belli olmasına rağmen bazı durumlarda 6, 7 hatta bebek doğana kadar kendisini göstermeyebilir. Annelerde olduğu gibi babalarda da bebeğin cinsiyetini öğrenmek büyük bir heyecana sebep olmaktadır. Bebek cinsiyeti netleştiğinde ise bebek hazırlıkları anne için kaçınılmaz bir hal almakta ve bebeğini kucağına aldığı an gebelik evresinde yaşamış olduğu tüm zorlukları unutmasına yetmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Hamilelik başlı başına uzun ve stresli bir yolculuk. Eşimin destegi , ilgisi , ev islerinde bana yardımcı olması hayatimi kolaylaştırıyor. Şükürler olsun ki böyle bir erkeğe sahibim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!