" /> Fitilli Kadife Kumaşlar Ev İmkanlarıyla Nasıl Temizlenir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Fitilli Kadife Kumaşlar Ev İmkanlarıyla Nasıl Temizlenir?

Fitilli Kadife Kumaşlar Ev İmkanlarıyla Nasıl Temizlenir?

Fitilli Kadife Kumaşlar Ev İmkanlarıyla Nasıl Temizlenir?

İpekli olan kadife kumaşa kuru temizleme uygulanmamalıdır. Suni ipek, pamuk, sentetik elyaf ve naylon türündeki kumaşlar genellikle yıkanarak temizlenirler. Genelde kumaşların üzerindeki etikette kuru temizleme ya da ev temizleme yapılıp yapılmayacağı yazılıdır.

Tüylü Kumaşlar

Tüylü kumaşlarda yıkama yapacağınız zaman özellikle rüzgârlı günlere denk getirmeye çalışın. Yıkama yaparken soğuk su ve deterjan kullanmaya dikkat edin ve kumaş iyice temizlenene kadar kumaşı suyun içinde dolaştırın. Kumaşı ezmemekte ve sıkmamakta dikkatli olun. Daha sonra da kumaşı en az üç kere durulayın ve kurutma yaparken de temiz bir ipe asarak kurutun. Bu işlemi de yaptıktan sonra muhakkak kumaşın tüylerini düzgün bir şekilde düzeltin ve kumaşı biraz çırpın.

Kadife kumaş üzerindeki buruşukluklar buhar ile düzeltilebilir. Bunun için kırışık olan bölgede yani kırışıklığın tam üzerine kumaşın tersinden buhar tutun ya da kumaşın altından kaynayan suyun buharını tutun yani suyu kumaşın altına kaynar halde kovanın içinde yerleştirin. Bunun dışında kadife olan kumaşları buhar ile dolu olan bir banyoda da asabilirsiniz.

Kırmızı, mavi, yeşil, kestane renginde olan kumaşların bu renkleri akar. Bu kumaşların renklerinin solması aslında kadife tüylerin üstüne ve içine sinmiş olan maddeler yüzündendir.

Koyu bir boyaya sahip olan kumaşlar bir yemek kaşığı kadar yani on beş mililitre kadar epsom tuzu bulunan iki litre civarındaki suyun içinde en az yirmi dakika bekletilerek yıkanabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Sıcak suyla yıkayarak denemiştim yepyeni koltuklarım ne hale geldi .gerçekten soğuk su ve bence toz yerine sıvı deterjan deneyin soymadan lekeleri çıkartıyor 👌

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!