" /> Farklı Yüz Tiplerine Göre Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Farklı Yüz Tiplerine Göre Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Farklı Yüz Tiplerine Göre Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gelin olmak ve düğün günü herkesin yıllarca konuşacağı güzelliğe sahip olmak bütün genç kızın ve gelin adaylarının hayalidir. Düğün koşuşturmalarında ve yorgunluğunda makyajı es geçebilir ve istediğiniz bir görüntü elde edemeyebilirsiniz. Son anda seçilen makyajlar, provasız olarak yapılan makyajlar ya da makyajınızı yapan kişinin hayalinizdeki makyajı size sunamaması dahilinde bu düğün günü ve bu hazırlıklar bir kabusa dönüşebilir. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek için sadece birkaç küçük püf nokta bilmek yeterlidir.

İlk önce gelin adayının nasıl bir makyaj ve hangi tonlarda makyaj uygulaması istediğini bilmesi çok önemlidir. Gelin makyajında tonlar ne çok açık renk ne de çok koyu renk olmalıdır. Pastel tonlar, şeftali tonları, pembe ve kırmızı tonlar sizin şık ve sade görünmenizi sağlayacaktır. Özellikle ruj tercihlerini şeftali tonlarında ya da açık pembe tonlarında seçerseniz çok daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz makyajında ise çok abartıya kaçmadan koyu tonları kullanabilir ve gözünüzü ön plana çıkartarak bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kahve tonları, açık gri tonları sizin için daha iyi olacaktır.

Bu bilgileri tüm olarak, bu alanda profesyonelleşmiş olan kişiler bilmektedir ve sizi her zaman ona göre yönlendirir. Genel olarak bütün gelin adayları ve olacak kişiler düğün günlerinde bir profesyonele danışır ve ondan yardım ister. Fakat bu ilerleyen zamanlarda çoğu makyözün makyaj sırrı olarak nitelendirdiği uygulamalar gün yüzüne çıkmış durumda. Bu yüzden kendinize güveniyorsanız çeşitli sitelerdeki gelin makyajı videolarını, yapım aşamalarını gösteren görsellere bakarak ya da makaleleri okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilir ve evde kendiniz ya da bir arkadaşınızın yardımı ile evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

İkinci olarak, yüz şeklinizi bilir ve genel olarak makyaj tercihlerinizi ona göre tercih ederseniz bu sizin gelin makyajınızda çok büyük bir avantaj sağlayacaktır. Çünkü yüz şeklinizin yapısını bilirseniz, yüzünüzün hangi bölgelerinde yoğunlaşacağınızı, yüzünüzün şeklinden memnun değilseniz kusurlarını nasıl kapatacağınızı ya da yüzünüzün nasıl daha ince ve uzun görünmesi gerektiğini, sert hatlara sahipseniz yüzünüzün nasıl yumuşatılacağını bilmiş olursunuz. Ayrıca yüz şeklinizi ve kusurlarınızı bilirseniz hangi işlemi hangi sıklıkla yapacağınızı analiz etmiş olursunuz.

Yüz Şekillerine Göre Gelin Makyajı

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Gelin Makyajı; Eğer yüzünüz yuvarlak hatlara sahip ise açık ve parıltılı allıklardan mutlaka kaçınmalısınız. Çünkü yuvarlak yüz tipinde yanaklar yeterince geniştir ve parıltılı açık renkler o bölgeyi daha da geniş gösterecektir. Bu durumda yüzünüz olduğundan daha geniş ve tombul görünür. Bu yüzden koyu ve bronz tonlarında ki allıklar sizin işinizi görecek, yüzünüzü küçük gösterecek ve biraz daha şık – sert havası yaratacaktır. Ayrıca çenede olan yuvarlaklığı dudak makyajınızda uygulayacağınız koyu bir ruj rengi ile oranlayabilirsiniz. Gözler içinde çekik göz makyajları sizin için çok daha uygun olacaktır.

Oval Yüz Şekline Göre Gelin Makyajı; Her zaman en şanslı yüz şekli olarak bilinir. Oval bir yüz tipine sahipseniz oldukça şanslısınız. Çünkü oval yüz tiplerine her türlü günlük makyajını ve gelin makyajını uygulayabilir ve istediğiniz tonlarda makyaj yapabilirsiniz. Sadece dilerseniz yüzünüzdeki oval görüntüyü, alnınıza keskin gölgeler yaparak kırabilirsiniz. Dudak makyajında ise alt dudağın üst dudağa göre koyu olması sizin için kusursuz bir güzellik yaratacaktır.

Kare Yüz Şekline Göre Gelin Makyajı; En sert yüz tipi olarak da bilinir. Kare bir yüz tipine sahipseniz doğru bir makyaj uygulaması yapmazsanız sert görünümlü birgelin olmanız kaçınılmaz olacaktır. Çünkü kare yüz şekli yapısı gereği çok sert ve keskin hatlara sahiptir ve bu yüzden düğün günü ekstra bir önem verilmesi gerekmektedir. Yüzünüzdeki sertliği gidermek için alın ve yanak kısımlarınıza gölgelendirmeler yaparak yüz hatlarınızı yumuşatabilirsiniz. Ayrıca dudak makyajınızı açık tonlarda tercih ederseniz daha tatlı ve yumuşak hatlara sahip olabilirsiniz.

Uzun Yüz Şekline Göre Gelin Makyajı; Uzun bir yüz şekliniz varsa makyaj ürünlerinizi açık tonlardan seçmeniz gerekir. Allığı şeftali tonlarında ya da açık kırmızı tonlarında seçerseniz yüzünüzü kavisler ve uzun görünümü biraz yumuşatabilirsiniz. Ayrıca dudak makyajınızda da açık pembe, açık şeftali gibi tonlar kullanırsanız güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!