" /> Fantastik Makyaj Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Fantastik Makyaj Nasıl Yapılır?

Fantastik Makyaj Nasıl Yapılır?

Fantastik makyaj, konsept partilerde, özel günlerde ve çılgın eğlencelerde ideal olan bir makyaj türüdür. Yapılması çok zor ve farklı gibi görünse de fantastik makyajı belirli bir sıra gözeterek yaptığınız takdirde istediğiniz sonuca çok rahat bir şekilde ulaşırsınız. Fantastik makyaj, eğlenceli, renkli ve canlı görünmesi ile bilinir. Fantastik makyajı yine konsept bir saç ve kıyafet ile kombinlediğiniz zaman tam geceye uygun ve bütünlük içinde bir tarz elde edersiniz. Fantastik makyaj yapmak için iyi bir tariften yardım alabilirsiniz. İşte Fantastik makyaj yapımı için gerekli malzemeler…

Fantastik makyaj için gerekli olan malzemeler

· Nemlendirici krem

· Göz altı için kapatıcı (concealer)

· Fondöten

· Transparan pudra

· Koyu transparan pudra

· Çeşitli renklerde aqua özelliği olan farlar

· Koyu renkli toz far

· Çeşitli renklerde toz farlar

· Sim

· Takma kirpikler

· Bir kaş kalemi

· Kaş jölesi

· Allık

· Ruj

· Dudak için parlatıcı

· Sert ve ince uçlu bir fırça

· Çeşitli kalınlığa sahip fırçalar

· Zıt renklerde toz farlar

Fantastik makyaj yapımı

Son derece eğlenceli ve değişik bir makyaj türü olan fantastik makyaj yapımı için aşağıdaki talimatları yerine getirerek istediğiniz sonucu almanız mümkün olacaktır. İşte adım adım fantastik makyaj yapımı

1. Adım

Kusurları kapatmak

Her makyaj öncesi yapılması gereken temel işlem nemlendirici kullanmaktır. Cilde uygun bir nemlendirici ile yüzü nemlendirmek gerekir. Göz çevrelerindeki ton farklılığı ve morlukları gidermek üzere göz altı kapatıcı uygulamak da önemli bir adım olarak görülür. Ayrıca, göz çevreleri hariç yüz bölgesinin tamamına da fondöten sürmek gerekir. Kullanılan her malzemenin cilt tonu ile uyumlu olması önemli bir detaydır.

2. Adım

Pudra uygulamak

Transparan pudra ile göz üstlerine uygulama yapılır. Ayrıca, cildin nemlendirici ve fondöten etkisi ile parlaması üzerine mat bir görüntü elde edebilmek adına da pudra kullanılır. Göz altları haricindeki yüz bölgesine koyu ton transparan pudra uygulanır.

3. Adım

Aqua farı suyla karıştırmak

İnce ve sert uca sahip bir fırça, suya batırılıp ıslatılır. Ardından ise aqua özelliği olan, tonu önceden belirlenmiş olan bir fara batırılarak far, likit hale getirilir.

4. Adım

Göz kapağını üçe bölün

Fantastik makyaj yapmak için önemli hamlelerden bir tanesi, göz kapaklarını üçe ayırmaktır. Su ile karıştırılıp likit hale getirilen farklı tonlara sahip üç adet far, fırça yardımı ile göz kapağının üç bölümüne de sırayla sürülür. Fantastik makyaj için olmazsa olmaz rengarenk ve birbirine zıt tonlar kullanmak olduğundan, far renkleri de birbirinin zıttı olmalıdır.

5. Adım

Gölge yapmak

Göze sürülen farların tonları ile uyum sağlayacak bir ton seçilip, göz kapağının tam ortasına bir miktar sürülür. Ardından da bu kısım fırça yardımı ile kirpiklere doğru dağıtılır. Bu şekilde gölgeleme işlemi yapılmış olur.

6. Adım

Kaş altlarını aydınlatmak

Tam kaşların alt kısmına denk gelen alana parlak renklere sahip aqua far sürülerek göz makyajı belirginleştirilebilir. Gölge üzerine ise koyu tona sahip bir far sürüp yaymak, gözlerin dumanlı bir havaya bürünmesini sağlar.

7. Adım

Eyeliner sürmek

Fantastik makyaj yaparken eyeliner olarak koyu renk kullanmak genelde tercih edilmez. Koyu renk kullanmak yerine, gölge yapmak için kullanılmış olan aqua far, eyeliner olarak kirpik diplerine uygulanır.

8. Adım

Astar farı temizlemek

Sürülmüş olan astar far temizlenir ve gözlerin üst çizgisine sürülmüş olan eyeliner gözlerin iç bölgesine de sürülür. Göz altlarına ise eyeliner ile aynı renk kalem uygulanır. Eyeliner uygulama esnasında yüzünüze bulaşan lekeleri kulak pamuğu ile temizleyebilirsiniz.

İPUCU

9. Adım

Sim sürmek

Fantastik makyajın önemli bir detayı olan sim, göz üstüne, makyajın genel tonları ile uyumlu olacak bir renkte sürülür. Simi gölgenin olduğu bölgeye dağıtmamak gerekir.

10. Adım

Takma kirpik takmak

Boyutları kişinin tercihine göre değişecek bir takma kirpik edinip kirpik diplerinden itibaren dikkatle yerleştirilir. Takma kirpiklerin göz ile bütünlük içinde durması için kirpikleri takma işlemini tamamladıktan sonra kirpik diplerine eyeliner sürmek gerekir. Kirpik takma işlemini tamamlamak adına son bir dokunuş için tekrar hafifçe rimel sürülür.

11. Adım

Kaşları belirginleştirmek

Kaşların aralıklı görüntüsünü gidermek amacı ile bir göz kalemi veya toz far ile kaşlar dolgunlaştırılır ve ardından da kaş jölesi ile belirginleştirilir.

İPUCU

12. Adım

Allık sürmek

Allık sürerek elmacık kemikleri belirginleştirilir. Allık fırçasını alın, burun, çene ve çeneden dekolte bölgesine kadar gezdirerek sürmek gerekir. Böylece yüz ve dekolte arasında ton farkı kalmayacaktır.

13. Adım

Ruj sürmek

Son adım olarak ruj ve üzerine de parlatıcı sürülür. Böylece fantastik makyaj yapımı tamamlanmış olur.

Fantastik makyaja uygun olan saç modelleri

Fantastik makyaj için iddialı olan saç modelleri kullanılmalıdır. Gotik bir tarz elde etmek için kakül kesilebilir. Punk tarzda ve kabarık saçlar ile de fantastik makyaja uyumlu bir görünüm elde edilebilir. Bunların yanı sıra sprey boyalar da kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!