" /> EYELİNER VE GÖZ KALEMİ NASIL ÇEKİLİR? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EYELİNER VE GÖZ KALEMİ NASIL ÇEKİLİR?

EYELİNER VE GÖZ KALEMİ NASIL ÇEKİLİR?

Makyaj yaparken kullanılan malzemeler, kullanılan renkler çok etkilidir. Malzemenin kalitesi, kullanım süresi de sağlık açısından önemlidir. Aynı zamanda kaliteli bir malzeme güzel ve doğal görünümü beraberinde getirecektir. Kaliteli malzeme demek en pahalı ürün satın almak değildir. Herkesin sürekli kullandığı ya da öneri üzerine deneme sürecinde olduğu marka bulunur. Bunlar içerisinde kendi cilt tipiniz, ten renginize en doğrusunu seçmek çok önemlidir.

Eyeliner ve göz kalemi çekmenin püf noktalarından evvel bu malzemelerden hangisi sizin için uygun ona karar vermelisiniz. Malzemelerin kendi içerisindeki çeşitliliği, sizin hangi amaçla kullanmak istediğiniz gibi değişkenler mevcut.

EYELİNER ÇEŞİTLERİ

Kalem eyeliner; sürülmesi en kolay eyeliner çeşididir. Tonu biraz daha silik uygulanmaktadır. Gün içerisinde dağılma uçma gibi yan etkileri bulunur. Eğer hafif bir makyaj tercih ise kalem eyeliner kolay sürülme avantajı kullanılabilir.

Jel eyeliner; mat ve akıcı bir yapısı vardır. Bir kapta eyeliner bulunur, fırça yardımı ile sürülür. Akışkan yapısı sayesinde sürülmesi kolaylaşır.

Likid eyeliner; sıklıkla kullanılan bir çeşididir. Bit tüpün kapağında bulunan fırça yardımı ile sürülür. Belirgin bir görünüm sağlar. Çarpıcı bir özelliği vardır. Sürülürken dikkat edilmelidir.

GÖZ KALEMİ SÜRME NEDENİ

Göz kalemi, eyeliner yaygınlaştıktan sonra tarih olduğu düşünülse de makyajın can alıcı noktalarına etki ederek makyaj sihrini oluşturmaktadır. Göz kalemi sürmeden evvel ne amaçla kullanılmak istenildiği önemlidir. Göz kalemi sürme nedeni kalem renginin belirleyicisidir.

Göz kalemi ile gözleri büyük göstermek istenirse; beyaz renk tercih edilmelidir. Beyaz göz kalemi göz içine sürüldüğü takdir de gözler de daha büyük görünür ve hoş bir görüntü ortaya çıkar. Bu malzeme için yağlı bir göz kalemi kullanmak hem rahat sürülmesini hem de güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Göz kalemi ile buğulu bakışlar oluşturmak mümkün. Eğer makyaja biraz buğu katılmak istenirse bu göz kalemi ile sağlanacaktır. Makyaj renginize uygun göz kalemi tercih etmelisiniz. Örneğin, siyah bir göz makyajı için göz çevresine siyah göz kalemi ile buğular oluşturulabilir.

Göz kalemi ile rötuş yapmak da mümkün. Göz kapağınız göz içerisinde kalan bölümü çok belirgin ise, eyelinerınız da boşluklar görünecektir. Bu görüntüyü desteklemek adına eyeliner renginizle aynı renk bir göz kalemi sürmeniz boşlukları dolduracak ve tamamlayıcı etkisini ortaya koyacaktır.

Göz kalemi ile yorgun gözleri canlandırma ve kamufle etme yöntemi bulunur. Yorgun gözler için göz pınarlarına sürülen beyaz göz kalemi gözleri daha canlı gösterecektir.

Gözlerin daha yuvarlak görünmesi isteniyorsa; göz kapağının ortasına beyaz göz kalemi sürmek yararlı olacaktır.

Gözler birbirinden uzaksa bu görüntüyü göz kalemi ile kolayca düzenleyebilirsiniz. Gözün ortasından başlayarak göz pınarına doğru çekilen kalem gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Bu işlemin püf noktası ise göz kalemi renginin göz renginizle aynı olmasıdır.

EYELİNER SÜRME YÖNTEMLERİ

Alışkanlık haline geldiğinde eyelinerı tek seferde çekmek mümkün. Ancak bu zaman aralığında birçok hata ve düzeltmelere neden olacak makyaj ortaya çıkar. Bu pürüzleri en aza indirgemek için birkaç yöntem mevcut. Oluşan pürüzleri veya yanlışları da daha kolay ve pratik yol ile düzeltmek için birkaç ipucu bulunuyor.

Eyelinerı kaşık yardımı ile sürmek. Göz kalemi ile belirleyici çizgi oluşturulduktan sonra kaşık çizgi hizasında tutularak boşluklar doldurulup düzgün çizgiler ile eyeliner çekilebilir.

Eyelinerı sürerken kesik çizgiler oluşturmak. Sürme çizginizi düz ve kusursuz yapmak zordur. Bu işlemde hatayı en aza indirgemek için istediğiniz şeklin görüntüsünü kesik çizgiler halinde oluşturun. Daha sonra bu çizgileri birleştirerek kolay bir yol ile eyeliner çekmiş olursunuz.

Eyelinerı kesik çizgilerini oluşturmakta da güçlük çekiyorsanız noktalar oluşturarak şeklin olmasını istediğiniz hizada noktalar birleştirebilirsiniz.

Eyeliner sürerken titreyen eller her zaman için sıkıntı oluşturur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için kolunuzu sabit bir yere yaslayabilirsiniz. Masa gibi sert bir zemin duran eller daha az titreyecektir.

Eyeliner çekerken gözleri gerginleştirmek hata oluşumlarına neden olacaktır. Serbest bırakarak dikkat ile uygulanan yöntemler sayesinde az hata ile göz makyajını tamamlamak mümkün.

EYELİNER HATALARINI DÜZELTMEK

Bu yöntemlere rağmen hata oluşumu mümkündür. Alıştığınız şeklin farklı bir tarzını denemek bile hataya götürebilir. Bunlardan kolayca sıyrılmak için birkaç pratik yol bulunur. Kulak temizleme çubuğu büyük bir kurtarıcıdır. Hafif krem ile temas ettirilirse cildi tahriş etmeden hataların kolaylıkla çıkarılmasını sağlar. Göz farı veya fondöten sürülmüş bir yerde hata bulunuyorsa, bu malzeme kulak temizleme çubuğuna sürülerek hatalı yer hem temizlenmiş olur hem de fondöten malzemesi bulunduğu için ton farkı oluşmamış olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Yeni baslayanlar bu konularda zorlanabilir ama ben mesela dogru cizgiler cekmenize yardimci olacak apartlar tavsiye ederim gratis watsons da kolayca bulmak mümkün.

  2. Eger düzgün bir eyeliner cekemiyorsaniz siyah göz kalemi ile once cizginizi ve kuyruğunuzu cizin en azindan eyeliner a göre bulaşması daha zor ve temizlemesi daha basit.ardindan o cizgi uzerinden eyeliner cekmeniz daha kolaylaşır

  3. Suya dayanaikli urunleri tercih ediyorum çünkü goz alerjim var bu sayede gun boyu makyajimi koruyabiliyorum cekmesi zor oldugu icin kaliciligi da bi o kadar önemli

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!