" /> Evde Ayak Bakımı Nasıl Olmalı , Nasıl Yapılır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Evde Ayak Bakımı Nasıl Olmalı , Nasıl Yapılır ?

Evde Ayak Bakımı Nasıl Olmalı , Nasıl Yapılır ?

Ayaklarımız vücuttaki en önemli organlardandır. Ayak bakımlarını sağlık açısından önemli olduğu için ihmal etmememiz gerekmektedir. Gün içerisinde sürekli bir şekilde ayakkabı ve çorap içerisinde olan dolayısı ile de hiç hava almayan ayaklar, yalnız yaz zamanında değil kışında bakımlı olması gerekmektedir.

Ayağınıza büyük (geniş ) ya da küçük (sıkan ) gelecek olan ayakkabılardan uzak durmanız gerekir.

Yanlış seçilen ayakkabılar nasır ve benzeri oluşumlar ile hem canınızı yakar hem de ayaklarınızın bakımsız bir görünüm yaratacak ve buda sizi psikolojik olarak etkileyecektir.

Son zamanlarda trend olan plastik yağmur çizmelerinden uzak durmaya çalışın. Ayağın her şeklini bozmakta olan çizmeler ayaklarınızın sağlığı açısından oldukça zararlıdır.

Ayak bakımından yana olan en pratik çözüm ise evde ayak bakımıdır.

Ayaklarınızın özellikle topuk çatlamalarında hiç hoş görüntü vermeyen bir şekildir. Bu durumdan dolayı da ayaklarınızda meydana gelen çatlamalardan dolayı her duştan sonra ya da haftanın belli günlerinde ayaklarınızı kremle masaj yapıp hem kuruyup çatlamalarını engellemiş olursunuz hem de kan dolaşımınızı hızlandıracağından daha sağlıklı bir şekilde ayaklar ile yaşamınıza devam etmeniz kolay olacak.

Duş ( Banyo ) aldıktan sonra ayaklarınızın topuk bölümünde oluşan ölü derilerinizi ponza kullanarak temizleniz ayak sağlığı açısından önemli bir adımdır. Çok iyi bakımlardan biri olacaktır.

Eğer pedikür seven biriyseniz pedikürünüzü yapan kişilerin işlerin de uzman olmalarına dikkat etmeli ve ölü derinizi alırken canlı derinizi de alıp götürmemesine dikkat eden biri olmalıdır. Evde kendinizin yapmış olduğu pedikür ayağınıza daha kötü ( çirkin ) ve sağlıksız biçimde gösterecektir.

Ayak Nasırına Bakım

Yaz aylarında açık ayakkabılar ve bez ayakkabıların içinde rahat olan ayaklar kış geldiğinde bot ve kalın ayakkabıların içerisine hapsedilmektedir. Bu da hali ile havasızlıktan mantar ve nasır oluşumuna yol açar. Kışın bu durumu önemsemesekte genellikle yazın oldukça rahatsız eder. Eğer nasırınızda herhangi bir ağrı yoksa pedikür yaptırıp nasırınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Fakat nasırlarınız çok fazla ve ağrılıysa en kısa zaman içinde ayak bakım merkezine giderek nasırınızı temizletmeniz gerekmektedir.

Ayak Tırnaklarınızda Batık Oluşmaması için

Ayak sağlığından önemli etkenlerden biri olan kişisel bakım ve temizliğinizi aksatmamanızdır. Özellikle ayak tırnaklarını düzenli olarak kesmeniz gerekmektedir. Tırnaklarınızın kesimi çok dipten ve düz kesilmiş ise tırnaklarınızda batık oluşumu meydana gelmektedir. Batık olmaması adına da tırnakları biraz uzun bırakmanız gerekir. Gereğinden fazla uzunsa tırnaklarınız ayakkabılarınızın içinde tekrardan batık oluşmasına sebebiyet olur. Özellikle de yaz aylarında açık ayakkabı giren kişiler ayak bakımlarına çok önem vermeleri gerekmektedir. Bayanlar özelllikle açık ayakkabılarınızı giymeden önce mutlaka oje sürmenizi tavsiye ediyoruz.. Ayaklarını daha bakımlı (güzel ) gösterecek ve dikkat çekici bir hal alacaktır. Tavsiyelerimize uymanız durumunda ise ayaklarınız daha sağlıklı olacak ve bakımlı görüneceğine eminiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!